dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Problematický úsek cyklotrasy z Kyjeva se na jihu Prahy vyřešil po anglicku
Nová a netradiční úprava na cyklotrase směr Radotín. Foto: TSK

Problematický úsek cyklotrasy z Kyjeva se na jihu Prahy vyřešil po anglicku

Poslední problematický úsek z hlediska bezpečnosti na frekventované cyklotrase A1 vyřešila Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a to v okolí Radotínského přístavu. „Po dlouhém jednání, mimo jiné se soukromým vlastníkem pozemků, se nám podařilo úsek zprůjezdnit jediným možným řešením, a to velmi netypickým, kterému pracovně říkáme anglický,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf Technické správy komunikací.

Cyklisté jedoucí na Prahu vjedou na ulici Výpadovou na cyklopruh směr Praha, cyklisté jedoucí z Prahy směr Radotín, Černošice jedou po chodníku. Tudíž se cyklisté míjejí protisměrně. Takové řešení je v Praze ještě na Povltavské – U českých loděnic.

Původně na úseku dlouhém téměř půl kilometru byl záměr rozšířit chodník a zřídit na něm regulérní cyklostezku. Ten však padnul na neochotě firmy Radotínský přístav odprodat zhruba 1,5 metru široký pruh svého pozemku.

„Proto nakonec vzniklo toto netradiční řešení,“ vysvětlil mluvčí TSK Tomáš Mrázek a dodal, že v daném úseku byla snížena rychlost pro automobily na 50 km/h.

Cyklotrasa A 1 a EV4 (Eurovelo – páteřní evropská cyklotrasa Kyjev – Brno – Praha – Frankfurt – Le Havre) zajišťuje souvislé bezpečné spojení po levém vltavském břehu pro dopravní i rekreační cyklistiku.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru