Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

„Praha 1 děkuje všem občanům, kteří se konstruktivně zapojili do projednávání budoucí podoby našeho společného veřejného prostoru, a ubezpečuje je, že nastartovaný proces bude nadále pokračovat,“ uvedla městská část v tiskovém prohlášení. 

„Současné vedení Prahy 1 neprojednalo ani neschválilo žádnou definitivní podobu jakéhokoliv projektu, který je nyní předmětem diskuse s občany. Nebyla ani prezentována žádná oficiální vizualizace finálního návrhu. Ten vznikne až na základě vyhodnocení připomínek veřejnosti,“ sdělila radnice v prohlášení. 

Podněty občanů, získané v prvním kole veřejného projednávání, budou shromážděny, prodiskutovány v odborných komisích a poté proběhne další kolo veřejné debaty. 

Radnice první městské části navíc už brzy dokončí participační web, na kterém budou prezentovány projekty radnice, soukromých investorů a dalších subjektů, a i na něm se budou moci občané zapojovat do veřejné diskuse.


Autor: TZ, red

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru