Dnes Neděle - polojasno 17°C
Zítra Pondělí - oblacno 15°C
Neděle 2. 10. 2022
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

„Praha 1 děkuje všem občanům, kteří se konstruktivně zapojili do projednávání budoucí podoby našeho společného veřejného prostoru, a ubezpečuje je, že nastartovaný proces bude nadále pokračovat,“ uvedla městská část v tiskovém prohlášení. 

„Současné vedení Prahy 1 neprojednalo ani neschválilo žádnou definitivní podobu jakéhokoliv projektu, který je nyní předmětem diskuse s občany. Nebyla ani prezentována žádná oficiální vizualizace finálního návrhu. Ten vznikne až na základě vyhodnocení připomínek veřejnosti,“ sdělila radnice v prohlášení. 

Podněty občanů, získané v prvním kole veřejného projednávání, budou shromážděny, prodiskutovány v odborných komisích a poté proběhne další kolo veřejné debaty. 

Radnice první městské části navíc už brzy dokončí participační web, na kterém budou prezentovány projekty radnice, soukromých investorů a dalších subjektů, a i na něm se budou moci občané zapojovat do veřejné diskuse.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru