Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

„Praha 1 děkuje všem občanům, kteří se konstruktivně zapojili do projednávání budoucí podoby našeho společného veřejného prostoru, a ubezpečuje je, že nastartovaný proces bude nadále pokračovat,“ uvedla městská část v tiskovém prohlášení. 

„Současné vedení Prahy 1 neprojednalo ani neschválilo žádnou definitivní podobu jakéhokoliv projektu, který je nyní předmětem diskuse s občany. Nebyla ani prezentována žádná oficiální vizualizace finálního návrhu. Ten vznikne až na základě vyhodnocení připomínek veřejnosti,“ sdělila radnice v prohlášení. 

Podněty občanů, získané v prvním kole veřejného projednávání, budou shromážděny, prodiskutovány v odborných komisích a poté proběhne další kolo veřejné debaty. 

Radnice první městské části navíc už brzy dokončí participační web, na kterém budou prezentovány projekty radnice, soukromých investorů a dalších subjektů, a i na něm se budou moci občané zapojovat do veřejné diskuse.


Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Vesmírná turistická mise SpaceX odtajnila shortlist, je na něm i kreativní producent Yemi AD

20. července 2021 v 15:43

Miliardář Yusaku Maezawa se v roce 2023 stane prvním vesmírným turistou v rámci jím financovaného projektu dearMoon a mise organizované společností Elona Muska SpaceX. Zakladatel nejúspěšnějšího japonského retailového e-shopu Zozotown je i vášnivý milovník rozličných forem umění. Proto se v březnu...

Další články
Nahoru