Dnes Středa - oblacno 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Proběhlo veřejné setkání k úpravám prostranství pod pergolou Mendelova

Minulý týden v úterý uspořádala Praha 11 veřejné setkání k úpravám prostranství pod pergolou Mendelova, které vzešlo jako reakce na statické posouzení stavu pergoly. Městská část o tom informovala na svém webu.

Dřevěná konstrukce byla určena k úplnému odstranění, ke kterému obratem došlo. „Železobetonové sloupy ale překvapivě vyšly jako plně funkční a nadále využitelné, proto jsme dospěli k závěru, že je čas na to zeptat se místních obyvatel, zda máme i zbytek pergoly odstranit, nebo pergolu zachovat a obnovit do původního stavu. Další variantou byl také kompromis – tedy částečná obnova. V případě odstranění se otevíraly nové možnosti pro další využití území, pro sport, relax nebo cokoliv jiného,“ informovala městská část. 

Všechny související nápady a podněty byly důsledně zapisovány a o všech bodech se potom hromadně hlasovalo. Požadavky z tohoto setkání poměrně jednoznačné. Část pergoly by měla být odstraněna, část obnovena. 

Na volnou plochu by se doplnily sportovní prvky (fitness prvky, ping-pong) a také hodně zeleně – zejména záhony barevných trvalek. Lavičky by měly být oproti současnosti přesunuty blíž k pěší cestě, aby byly více na očích. 

Všichni účastníci se shodli na zachování vodního prvku – měl by však být upraven tak, aby bylo možné ho spouštět jen v případě potřeby (doplněním mechanického ovládání). „Na prostranství by zkrátka měla vzniknout příjemná relaxační zóna, která by sloužila zejména místním,“ dodala Praha 11 na svém webu.


Autor: TZ, red

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

Dnes v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

Včera v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Další články
Nahoru