Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Proběhlo střídání hasičů a záchranářů zasahujících v Řecku u lesních požárů

V pátek 1. září proběhlo střídání pražských hasičů a záchranářů, kteří pomáhali s hašením lesních požárů od minulého týdne v Řecku. „Nová skupina odletěla z pražského letiště Kbely v ranních hodinách a vystřídala tak nasazené kolegy, kteří se vrátili přibližně v 16:30 hodin zpět do Prahy,“ sdělil mluvčí hasičů Daniel Fík. Leteckou přepravu zajistila Armáda ČR.

Tým českých hasičů vyrazil do Řecka na pomoc s likvidací požárů 21. srpna. Pozemní odřad čítal 64 lidí a 33 kusů zásahové a další techniky. Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy vyslal v úterý 22. srpna osm příslušníků, kteří se připojili právě k pozemnímu modulu. Součástí pomoci byl také sedmičlenný tým pražské zdravotnické záchranné služby s vozidlem Fénix, který zajišťuje hasičům zdravotnickou podporu.


Autor: puc

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru