dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pro ženy zažívající ve vztahu násilí funguje v Praze bezplatná podpůrná skupina
Ilustrační foto: freeimages

Pro ženy zažívající ve vztahu násilí funguje v Praze bezplatná podpůrná skupina

Intervenční centrum Centra sociálních služeb Praha otevírá další ročník bezplatné podpůrné skupiny pro ženy, které zažily či zažívají násilí ve vztazích. V neformálním prostoru ženy mohou, třeba i anonymně, sdílet své zkušenosti, zažít pocit bezpečí a podporu ostatních žen. Mohou na vlastní kůži pocítit, jaké je to být podporována ostatními a naopak podporovat ty druhé.

„Dynamika skupiny je uhrančivá – ženy se postupem času těší na vzájemné předávání dobrých i špatných zkušeností a získávání nových informací a praktických návodů, které už některým ženám pomohly," uvádí vedoucí pražského intervenčního centra Barbora Holušová.

Vlastní sebevědomí posilují aktivní účastí ve skupině, diskusí s ostatními, odvahou naučit se říkat svůj názor nebo s někým nesouhlasit. Ženy, které podpůrnou skupinu v minulém roce navštěvovaly, oceňují bezpečné místo, kde se mohly pravidelně vyrovnávat s minulostí a učily se rozvíjet zdravější vztahy.

„Pravidelná návštěva podpůrné skupiny žen, které řeší konflikty v rodině, mi dodala více sebedůvěry. Ve skupině s podporou ostatních účastnic jsem získala pocit, že zvládnu rozchod s konfliktním partnerem. Hlavně, že má smysl se o to pokusit. Pochopila jsem, že vážné problémy v partnerském soužití mají i jiné ženy a dokážou je řešit,“ říká paní Olga.

Letos se bude skupina scházet dvakrát měsíčně na dvě hodiny. Účast v terapeutické skupině je bezplatná. Zájemkyně mohou kontaktovat psycholožku Zuzanu Chomovou na telefonních číslech 281 911 883 a 734 510 292 nebo napsat na email zuzana.chomova@csspraha.cz.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru