dnes
Čtvrtek - jasno
2°C
zítra
Pátek - jasno
0°C
pozítří
Sobota - jasno
0°C
Pro Zemana trenky, pro Babiše tepláky. V centru Prahy se na demonstraci sešly desítky tisíc lidí
Horní část Václavského náměstí se slušně zaplnila. Foto: Facebook David Slížek

Pro Zemana trenky, pro Babiše tepláky. V centru Prahy se na demonstraci sešly desítky tisíc lidí

Na Václavském náměstí se dnes sešlo až 30 000 lidí na demonstraci proti ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. Cílem akce bylo vznést požadavek, aby byl Babiš odvolán z funkce a aby po něm ministerské místo nezastával nikdo z hnutí ANO.

Organizátoři také chtějí, aby Zeman odstoupil z funkce, protože řádně neplní svoje povinnosti. ČTK to řekla svolavatelka demonstrace Šárka Fialová. Pokud žádosti nebudou vyslyšeny, organizátoři jsou odhodláni dělat další podobné akce. Protest trval zhruba dvě a půl hodiny.

Demonstranti, mezi kterými byli lidé všech generací, měli transparenty proti Zemanovi a Babišovi. Byly na nich třeba nápisy: Pro Zemana trenky, Pro Babiše tepláky, Andreji, nelži a odejdi nebo Ústava není toaletní papír.

Shromáždění podpořila například herečka Barbora Štěpánová, kněz Tomáš Halík, písničkář Tomáš Klus, či cestovatel Dan Přibáň. Repete by se mělo na Václavské náměstí konat příští týden.

Obdobné demonstrace se konaly i v dalších českých a moravských městech, například v Brně se sešli čtyři tisíce lidí.


Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

Dnes v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

Dnes v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

Dnes v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru