dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Pro Zemana trenky, pro Babiše tepláky. V centru Prahy se na demonstraci sešly desítky tisíc lidí
Horní část Václavského náměstí se slušně zaplnila. Foto: Facebook David Slížek

Pro Zemana trenky, pro Babiše tepláky. V centru Prahy se na demonstraci sešly desítky tisíc lidí

Na Václavském náměstí se dnes sešlo až 30 000 lidí na demonstraci proti ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. Cílem akce bylo vznést požadavek, aby byl Babiš odvolán z funkce a aby po něm ministerské místo nezastával nikdo z hnutí ANO.

Organizátoři také chtějí, aby Zeman odstoupil z funkce, protože řádně neplní svoje povinnosti. ČTK to řekla svolavatelka demonstrace Šárka Fialová. Pokud žádosti nebudou vyslyšeny, organizátoři jsou odhodláni dělat další podobné akce. Protest trval zhruba dvě a půl hodiny.

Demonstranti, mezi kterými byli lidé všech generací, měli transparenty proti Zemanovi a Babišovi. Byly na nich třeba nápisy: Pro Zemana trenky, Pro Babiše tepláky, Andreji, nelži a odejdi nebo Ústava není toaletní papír.

Shromáždění podpořila například herečka Barbora Štěpánová, kněz Tomáš Halík, písničkář Tomáš Klus, či cestovatel Dan Přibáň. Repete by se mělo na Václavské náměstí konat příští týden.

Obdobné demonstrace se konaly i v dalších českých a moravských městech, například v Brně se sešli čtyři tisíce lidí.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

Včera v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru