Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Pro zaměstnance magistrátu funguje krizová poradní linka

Hlavní město ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy zřídilo pro své zaměstnance krizovou poradní telefonní linku. Ta je určena všem zaměstnancům, kteří se dostali do psychicky zatěžujících situací nejen v souvislosti se svým povoláním, ale také v osobním životě.

Na lince se mohou lidé poradit ohledně aktuální situace či zjistit informace, jak dále své problémy řešit.

„V posledních několika letech hlavní město čelilo různým globálním krizím, které měly enormní vliv na občany jak v osobní rovině, tak i v té pracovní. Velké množství našich zaměstnanců čelilo v období koronaviru nebo uprchlické krize mnoha psychicky náročným situacím, které se nemusí negativně projevit ihned, ale až s postupem času. Věřím, že tato linka je jedním z důležitých kroků, jak zamezit psychickým potížím a předejít prohlubování osobních problémů,“ řekl Martin Kubelka, ředitel Magistrátu hl. m. Prahy.

Telefonní linka bude fungovat v nepřetržitém režimu a budou ji obsluhovat vyškolení pracovníci, kteří prošli vzděláváním v oblasti poskytování první psychické pomoci. Tuto činnost mimo jiné vykonávají pro své vlastní kolegy v organizaci již několik let.

Linka není nahrávaná, z hovoru není pořizován žádný záznam a vše je zcela anonymní.

Autor: Alo

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Dnes v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

Dnes v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Dnes v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Včera ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

26. září 2023 v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Další články
Nahoru