Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pro ukrajinské rodiny vyrostla dejvická Slunečnice
Ukrajinští uprchlíci. Foto: Jan Puci

Pro ukrajinské rodiny vyrostla dejvická Slunečnice

Dnem otevřených dveří zahájí dnes svou činnost v Thákurově ulici v Dejvicích komunitní centrum Slunečnice pro ukrajinské rodiny, které uprchly před válkou. Centrum bude provozovat Arcidiecézní charita Praha. Zastupitelé Prahy 6 na svém mimořádném zasedání v pátek schválili finanční dotaci na provoz zařízení ve výši půl milionu korun. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí městské části Jiří Hannich.

Centrum bude pro rodiče s dětmi z Ukrajiny otevřené vždy od pondělí do čtvrtka od 9 do 12 hodin. „Navázali jsme spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha, která má bohaté zkušenosti v oblasti sociální i školské a zajistí provoz komunitního centra,“ uvedl radní Prahy 6 pro sociální a zdravotní politiku Marián Hošek (KDU-ČSL). Kapacita centra je 30 až 50 maminek s dětmi, podle potřeby ji bude možné navýšit.

V centru budou postupně probíhat rodinné volnočasové aktivity. „Naštěstí máme v Praze 6 spoustu organizací, které prakticky okamžitě byly ochotné přidat ruku k dílu. Dům dětí a mládeže zajistí různé zájmové kroužky, základní umělecké školy pomohou s kulturním programem, kam patří zpívání, výtvarná činnost apod. Oslovíme také sportovní kluby,“ říká radní Prahy 6 pro školství Marie Kubíková (ODS).

Uprchlickým rodinám jsou v centru Slunečnice k dispozici ukrajinsky či rusky mluvící pracovníci a dobrovolníci Arcidiecézní charity Praha. „Založili jsme sbírkové konto a budeme moc rádi, pokud nám veřejnost na péči o děti z Ukrajiny přispěje. Dárce budeme pravidelně informovat, jak činnost komunitního centra probíhá a jak se dětem daří,“ sdělil Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha.

Přispívat lze na konto s číslem 749986/5500, variabilní symbol pro centrum Slunečnice je 436. Veřejnost také může pomoci s dětským vybavením v centru. K charitativnímu stánku na sobotních farmářských trzích na Vítězném náměstí je možné přinést batůžek nebo aktovku s psacími potřebami, hračkami a dalšími věci pro děti.


Autor: puc

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Do konce listopadu nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2023 v 08:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Beseda s Kristýnou Freiovou

25. listopadu 2023 v 07:57

Spolek Malostranský hřbitov zve na besedu se spisovatelkou Kristýnou Freiovou s autorským čtením a autogramiádou. Čím ji oslovil Malostranský hřbitov a kde hledá inspiraci pro své knihy se dozvíte v pondělí 4. prosince od 17 hodin.

Zabezpečte řádně vodoměry, radí PVK

24. listopadu 2023 v 08:04

Mrazivé dny se blíží a Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Další články
Nahoru