Dnes Středa - polojasno 13°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 14°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pro ukrajinské rodiny vyrostla dejvická Slunečnice
Ukrajinští uprchlíci. Foto: Jan Puci

Pro ukrajinské rodiny vyrostla dejvická Slunečnice

Dnem otevřených dveří zahájí dnes svou činnost v Thákurově ulici v Dejvicích komunitní centrum Slunečnice pro ukrajinské rodiny, které uprchly před válkou. Centrum bude provozovat Arcidiecézní charita Praha. Zastupitelé Prahy 6 na svém mimořádném zasedání v pátek schválili finanční dotaci na provoz zařízení ve výši půl milionu korun. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí městské části Jiří Hannich.

Centrum bude pro rodiče s dětmi z Ukrajiny otevřené vždy od pondělí do čtvrtka od 9 do 12 hodin. „Navázali jsme spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha, která má bohaté zkušenosti v oblasti sociální i školské a zajistí provoz komunitního centra,“ uvedl radní Prahy 6 pro sociální a zdravotní politiku Marián Hošek (KDU-ČSL). Kapacita centra je 30 až 50 maminek s dětmi, podle potřeby ji bude možné navýšit.

V centru budou postupně probíhat rodinné volnočasové aktivity. „Naštěstí máme v Praze 6 spoustu organizací, které prakticky okamžitě byly ochotné přidat ruku k dílu. Dům dětí a mládeže zajistí různé zájmové kroužky, základní umělecké školy pomohou s kulturním programem, kam patří zpívání, výtvarná činnost apod. Oslovíme také sportovní kluby,“ říká radní Prahy 6 pro školství Marie Kubíková (ODS).

Uprchlickým rodinám jsou v centru Slunečnice k dispozici ukrajinsky či rusky mluvící pracovníci a dobrovolníci Arcidiecézní charity Praha. „Založili jsme sbírkové konto a budeme moc rádi, pokud nám veřejnost na péči o děti z Ukrajiny přispěje. Dárce budeme pravidelně informovat, jak činnost komunitního centra probíhá a jak se dětem daří,“ sdělil Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha.

Přispívat lze na konto s číslem 749986/5500, variabilní symbol pro centrum Slunečnice je 436. Veřejnost také může pomoci s dětským vybavením v centru. K charitativnímu stánku na sobotních farmářských trzích na Vítězném náměstí je možné přinést batůžek nebo aktovku s psacími potřebami, hračkami a dalšími věci pro děti.


Autor: puc

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

26. září 2022 ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Den architektury na zámku Veleslavín

26. září 2022 v 11:30

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín na Dnů architektury v soboru a neděli 1.-2. října od 10:00 – 17:00 hodin.

Další články
Nahoru