Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pro stavbu druhého úseku metra D vybere dopravní podnik ze tří konsorcií firem
Zahájení ražeb mezistaničního tunelu. FOTO: Daniel Šabík / DPP

Pro stavbu druhého úseku metra D vybere dopravní podnik ze tří konsorcií firem

Pražský dopravní podnik (DPP) obdržel ve veřejné zakázce na zhotovitele stavby druhého úseku metra D Olbrachtova – Nové Dvory nabídky od tří sdružení, která tvoří celkem šestnáct společností z pěti zemí. Vyhlášení vítěze tendru plánuje do konce března 2023 a zahájení stavby ve druhém pololetí příštího roku. Sdělila to mluvčí DPP Aneta Řehková. Ze kterých firem se konkrétní konsorcia skládají, podnik neuvedl.

Tři konsorcia, která podala nabídky na stavbu druhého úseku metra D Olbrachtova – Nové Dvory tvoří tyto společnosti: BeMo Tunnelling GmbH (Rakousko), EUROVIA CS, a. s. (ČR), HOCHTIEF CZ a. s. (ČR), HOCHTIEF Infrastructure GmbH (ČR), Marti Tunnel AG (Švýcarsko), PORR a. s. (ČR), PORR Bau GmbH (Rakousko), PORR GmbH & Co. KGaA (Německo), PORR s.r.o. (Slovensko), PRŮMSTAV, a. s. (ČR), SMP Construction a. s. (ČR), STRABAG AG (Rakousko), STRABAG a. s. (ČR), STRABAG Silnice a. s. (ČR), Subterra a. s. (ČR) a TuCon, a. s. (Slovensko). 

Kromě toho dalších třináct firem figuruje v podaných nabídkách jako poddodavatelé. „V současnosti vyhodnocujeme podané nabídky dle zadávací dokumentace veřejné zakázky. Předpokládáme vyhlášení vítěze tohoto tendru do konce března 2023, nenastanou-li v dalším průběhu žádné komplikace. Samotné zahájení výstavby druhého úseku metra D Olbrachtova – Nové Dvory se předpokládá ve druhém pololetí 2023,“ sdělila mluvčí.

DPP vypsal veřejnou zakázku na zhotovitele stavby druhého úseku metra D na začátku června letošního roku. Zakázka zahrnuje výstavbu celkem tří stanic – Nádraží Krč, Nemocnice Krč a Nové Dvory včetně mezistaničních provozních, technologických a přístupových tunelů, ale také vybudování systému napájení pro celý nejkratší provozuschopný úsek Pankrác D – Nové Dvory. Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky činí 24,63 miliardy korun.

Jako poslední bude vybudován úsek z Nových Dvorů do Depa Písnice. Celkové náklady výstavbu linky D by měly být při započtení inflace předběžně 52,09 miliardy korun. Linka povede z Pankráce do Písnice a fungovat má začít koncem roku 2029.


Autor: puc

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

Včera ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Praha 15 připravila interaktivní mapu autovraků

11. února 2024 v 17:30

Co je vrak motorového vozidla? Jak se zahajuje řízení, kterým se zjišťuje, zda vozidlo vrakem je či není? Jak se zjišťuje majitel vozidla, když SPZ na vozidle chybí? Jak dlouho od zahájení odstranění trvá? Co se s vozidlem děje po jeho odstranění z ulice a kdo odstranění...

Další články
Nahoru