Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - polojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pro řidiče obávaná fáze opravy Barrandovského mostu je už před svým startem součástí předvolebního boje
Barrandovský most pohledem z cyklostezky na pravém břehu Vltavy. Zdroj foto: TSK Praha

Pro řidiče obávaná fáze opravy Barrandovského mostu je už před svým startem součástí předvolebního boje

Po loňském ukončení sanace spodní části Barrandovského mostu by letos měla začít rekonstrukce vrchní části důležité dopravní stavby. Má trvat několik let při částečných uzavírkách mostu, což pravděpodobně zhorší průjezdnost Prahou, protože most je součástí Městského okruhu, důležité dopravní tepny. ODS obviňuje vedení města, že nemá připravené objízdné trasy nebo opatření v MHD, což podle opoziční strany negativní dopady uzavírek ještě prohloubí. Občanským demokratům je naopak politickými soupeři vyčítáno, že nezbytnou opravu zneužívají k politické agitaci.

„Pražský magistrát s městskými částmi dosud nedohodl objízdné trasy, ani jaká opatření budou zavedena v městské hromadné dopravě, aby se dopady rekonstrukce mostu na obyvatele hlavního města co nejvíce zmírnily,“ uvedl Zdeněk Zajíček, předseda klubu zastupitelů ODS v pražském zastupitelstvu.

Na nedostatečnou koordinaci příprav si podle něj dlouhodobě stěžují a upozorňují volení zástupci sedmi městských částí, a to: Prahy 4, Prahy 5, Prahy 12, Prahy 13, Prahy 2, Prahy 6 a Prahy 16. Rekonstrukce Barrandovského mostu zbytečně způsobí Pražanům mnohem větší problémy, než by bylo nezbytně nutné, varoval Zajíček.

 „Opravit tento most je nutné a nijak to nezpochybňujeme. Je ale nezbytné, aby přípravy byly koordinované s městskými částmi. Opakovaně jsme žádali o koordinátora dopravních staveb a ani v tomto případě s městskými částmi nikdo nespolupracuje. Vedení města tak způsobí opět zbytečný chaos v dopravě,“ uvedl pražský zastupitel a starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Kritiku občanských demokratů odmítl předseda zastupitelského klubu Prahy Sobě Jan Čižinský. Podle něj, náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr, Čižinského stranický kolega, pracuje se svým týmem na přípravě opravy mostu tři roky.

„ODS kalí vodu, jak může. A snaží se opravu Barrandovského mostu sabotovat. Bez ohledu na to, že ohrožuje životy lidí z Prahy i z celé České republiky. Na most se desítky let nesáhlo a podle statiků doslova hrozí jeho zřícení podobně jako mostu v Janově. Politici před námi to ignorovali, protože se báli, že by jim oprava ,prohrála volby´,“ napsal Čižinský na svůj facebookový profil. 

Opoziční kritiku okolností, které provází opravu mostu, odsoudil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). „Na Barrandovský most se nesáhlo už skoro 40 let. Most se nachází na stupni 5 ze 7, přičemž čím vyšší číslo, tím horší. Naši předchůdci, respektive současná magistrátní opozice, nechali most dál chátrat. Když ho chceme opravit, kritizují. Nechápu,“ uvedl.

Na dnešním jednání pražského zastupitelstva se zástupci opozice dohodli s náměstkem Scheinherrem závazek, že na jednání 24. února předloží zastupitelům ucelenou informaci o rekonstrukci Barrandovského mostu a přijatých opatřeních pro zmírnění dopadů rekonstrukce na život Pražanů.

„Jedná se o klíčovou dopravní infrastrukturu a její rekonstrukci je potřeba velmi pečlivě koordinovat, abychom v Praze nezažívali dopravní peklo jako na jaře minulého roku,“ dodal Zdeněk Zajíček.


Autor: Jan Puci

K Ladronce vede lepší cesta

Dnes ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

Piráti v Praze 11: Věříme, že současná menšinová rada dovládne až do konce volebního období

13. června 2024 ve 22:13

„Zdá se, že bezvládí v rámci naší městské části konečně končí. Praha 11 má po půlroce novou – menšinovou radu. Jsou v ní zástupci ODS, Pirátů, Praha sobě, které z opozičních řad podpořilo TOP 09, STAN a hnutí ANO. Místní sdružení Pirátů tuto menšinovou radu schválilo. Na spolupráci jsme si se...

Prokop: Hnutí ANO požaduje rychlé řešení krize

13. června 2024 ve 22:04

Městská část Praha 11 čelí bez starosty a s neúplnou radou již od prosince minulého roku bezvládí, které brzdí řešení běžné agendy i kritických problémů. Občané žijí v nejistotě a kvůli paralýze radnice přišli už o několik oblíbených služeb i naději na rozvoj městské části. Hnutí ANO na dnešním...

Sedeke: Z politické soutěže v Praze 11 by měla zmizet nenávist

13. června 2024 ve 21:42

„Být zvolen starostou Prahy 11 je pro mě především velkou ctí. Volbu zastupitelek a zastupitelů přijímám s pokorou. Jsem si ale též vědom odpovědnosti, kterou s sebou tato volba nese. Ve své funkci se chci soustředit na řešení problémů, které Praha 11 má a které souvisí s jednotlivými oblastmi,...

Další články
Nahoru