Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pro rekonstrukci stanice Praha-Smíchov vybrala Správa železnic zhotovitele
Takto by mělo vypadat jedno z nástupišť smíchovského nádraží po rekonstrukci. Zdroj vizualizace: Správa železnic

Pro rekonstrukci stanice Praha-Smíchov vybrala Správa železnic zhotovitele

Smíchovské nádraží čeká v nadcházejícím období zásadní proměna. Státní organizace Správa železnic (SŽ) nedávno získala pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci celé stanice, nyní dokončila výběr zhotovitele prací. Stala se jím společnost STRABAG Rail, která předložila nabídku ve výši 60,8 milionu korun bez DPH. Informovala o tom o tom mluvčí SŽ Nela Eberl Friebová.

Hlavní náplní stavby bude od letošního září snesení části kolejiště a demontáž lávky, která umožňuje přístup do Radlické ulice.

„Jediný vliv na cestující bude mít snesení vybraných staničních kolejí, což bude znamenat prodloužení jízdy vlaků ve směru na Žvahov a Hostivici. Současně dojde k odstranění ocelové lávky přes kolejiště do Radlické ulice, kterou v budoucnu nahradí nové, bezbariérové přemostění,“ sdělila Eberl Friebová. Do doby otevření nové spojnice dojde k posílení spojů MHD.

V místě přerušené staniční koleje číslo 6 se vybuduje provizorní nástupiště o délce 100 metrů. Stavbaři dále provedou demontáž trakčního vedení, přeloží kabely napájecího vedení z trafostanice a upraví veřejné osvětlení. Současně se odstraní dopravní kancelář v místě pod stávající lávkou.

„Blíží se rovněž zahájení navazující etapy rekonstrukce, která bude zahrnovat přestavbu celé stanice. Tendr na zhotovitele plánuje Správa železnic vyhlásit už v nejbližších týdnech,“ dodala mluvčí. Samotné práce by měly odstartovat na začátku příštího roku.

Hlavní město už několik let připravuje projekt výstavby autobusového terminálu u nádraží, který je nyní Na Knížecí. Je v plánu i výstavba P+R parkoviště. Výstavba by podle dřívějších informací magistrátu měla navázat na rekonsturkci nádraží a skončit by měla v roce 2026.


Autor: Jan Puci

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru