Dnes Pondělí - oblacno 2°C
Zítra Úterý - snih 1°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pro představení projektu Avia City se shání dobové fotografie letňansko-čakovického závodu
Brownfield se promění na novou pražskou čtvrť. Foto: Odien Group

Pro představení projektu Avia City se shání dobové fotografie letňansko-čakovického závodu

Připomenout tradici letňansko-čakovického závodu a navázat na ni představením návrhu na novou městskou čtvrť – to je hlavním cílem připravované výstavy AVIA v obrazech. Ta má být od jara příštího roku umístěna před nově otevřeným infocentrem Avia City a vlastními snímky do ní mohou přispět i pamětníci. Přinést nebo poslat dobové fotografie z areálu i jeho okolí bude možné až do konce ledna.

„AVIA je s Letňany neodmyslitelně spjata. Její odkaz teď chceme připomenout výstavou. Půjde o živou expozici reálií i vzpomínek a uvítáme, když se do příprav zapojí i veřejnost – pamětníci anebo majitelé dobových fotografií. Snímek je možné přinést do infocentra k naskenování, případně zaslat elektronicky na info@aviacity.cz nebo poštou,” říká tisková mluvčí Odienu Kristýna Hájková.

V nově otevřeném infocentru je zároveň možné získat více informací o připravovaném návrhu na revitalizaci areálu a přidruženého okolí. Ten původně vznikl na okraji Prahy, dnes se však vlivem rozvoje města ocitl v centru Letňan a neslouží již svému původnímu účelu.

Otevírací dobu a více informací o nově otevřeném infocentru naleznete v záložce Infocentrum.

Avia City  je nyní klíčovým developerským projektem ODIEN Real Estate, a.s., dceřiné společnosti Odien Group. Jde o projekt komplexní revitalizace jednoho z největších pražských brownfieldů  - průmyslového areálu AVIA Letňany -  a jeho přeměnu na čtvrť o rozloze zhruba 66 hektarů.

 


Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Další články
Nahoru