dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pro naše obyvatele nebudou nemocniční lůžka, obává se Praha 4
Thomayerova nemocnice v Krči. Foto: www.ftn.cz

Pro naše obyvatele nebudou nemocniční lůžka, obává se Praha 4

Čtvrtá městská část nesouhlasí s plánovaným rušením infekčních lůžek v Thomayerově nemocnici v Krči. Takový krok by podle radnice čtvrté městské části mohl vážně omezit nebo ohrozit dostupnost zdravotní péče pro tamější obyvatele.

Proti rušením infekčních lůžek protestuje vedení Thomayerovy nemocnice i Společnost infekčního lékařství. Přesto rušení těchto lůžek nadále pokračuje s odůvodněním, že se o všechny pacienty z Prahy a větší části Středočeského kraje postará Infekční klinika Nemocnice Na Bulovce.

„Plně podporujeme stanovisko Thomayerovy nemocnice a Společnosti infekčního lékařství, které protestovaly proti zrušení infekčních lůžek v Thomayerově nemocnici,“ uvedl starosta Pavel Caldr (ODS).

„Zajištění dostupnosti zdravotní péče pro občany jednou z našich priorit a nevěřme ujištění, že potřeby obyvatel Prahy a dokonce i části středních Čech zcela zajistí kapacita Nemocnice Na Bulovce,“ dodal.

Zrušením infekčních lůžek ve Fakultní nemocnici v Motole (k 1. lednu 2013) a v Thomayerově nemocnici (k 30. červnu 2013), dojde podle radnice Prahy 4 v metropoli a ve Středočeském kraji k výraznému podkročení počtu lůžek stanoveného ministerstvem zdravotnictví i zdravotními pojišťovnami, který pro obor infekční péče činí 15 lůžek na 100 000 obyvatel.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru