dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pro dobrotu na žebrotu. Záchranář chtěl ošetřit opilce na silnici, ten ho zkopal
Pražští záchranáři v akci. Ilustrační foto: ZZSHMP

Pro dobrotu na žebrotu. Záchranář chtěl ošetřit opilce na silnici, ten ho zkopal

Včera odpoledne došlo k dalšímu případu napadení pražského záchranáře. Posádka vyjížděla do strašnické ulice Černokostelecká k muži ležícímu na ulici. Během vyšetření v sanitce začal agresivní dvaatřicetiletý muž s 3,6 promile alkoholu kopat ošetřujícího záchranáře.

Letos došlo již k sedmnácti napadením pražských záchranářů, pět případů skončilo pracovní neschopností.

„S pomocí kolegy se podařilo útočníka částečně zpacifikovat až do příjezdu policejní hlídky. S bolestivým zhmožděným bérce pokračoval po vyšetření ve vinohradské nemocnici zraněný záchranář ve službě, zvažuje podání trestního oznámení,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Vzhledem k silné opilosti skončil agresivní pacient na záchytné protialkoholní stanici,  právní kvalifikace jeho jednání bude teprve stanovena.

„Zde je na místě podotknout, že záchranáři doposud nemají statut úřední osoby a v případě jejich napadení jsou incidenty kvalifikovány buď jako trestné činy ublížení na zdraví nebo přestupky proti občanskému soužití. Rozhodujícím aspektem kvalifikace je následek, který byl útokem způsoben,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru