dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pro demolici domu našli zastupitelé pochopení, radní se ale odvolali proti nové stavbě
Osud domu v horní částí Václavského náměstí (na snímku v pravo) je po včerejšku stále nejistý. Foto: Patrik Paprika / Wikimedia Commons

Pro demolici domu našli zastupitelé pochopení, radní se ale odvolali proti nové stavbě

Pražští zastupitelé odmítli vzít v potaz požadavky petentů, kteří usilují o záchranu domu na Václavském náměstí 47, který bývalí ministři kultury odmítli prohlásit za kulturní památku. Nadějí zůstává, že se pražští radní, nezávisle na jednání včerejšího zastupitelstva, odvolali proti územnímu rozhodnutí ke stavbě nového domu, který je podle nich moc vysoký.

Domu hrozí demolice, proti čemuž se uskutečnilo již mnoho demonstrací.

Předsedkyně Klubu za starou Prahu Kateřina Bečková, která je členkou petičního výboru petice za záchranu domu, uvedla, že petentům jde například o to, aby bylo posouzeno, jestli je plánovaná demolice v souladu s dosud platným Strategickým plánem hlavního města Prahy.

Zastupitelům by, podle jejich včerejších projevů a hlasování, demolice domu a výstavba nového většinově nevadila. Záchranu domu navrhovala jen KSČM.

"I když to tak na včerejším jednání zastupitelstva nevypadalo, je dobře, že Rada hlavního města odvolání podala. To se bude řešit. Takže naděje na záchranu domu zatím je,“ řekla Bečková. 


Další články
Nahoru