dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Občanská sdružení

Pro bezdomovce se uskuteční bohoslužba se zpěvy, dostanou dárky

Vánoce pro lidi bez domova se dnes uskuteční v těsném sousedství Smíchovského nádraží – v budově, kde sídlí Policie ČR. Akce, pořádaná sdružením Dům Agapé, se koná od 15 hodin. Již předtím budou s chystáním občerstvení pomáhat dobrovolníci.

„Akce začne ve tři hodiny bohoslužbou,“ říká vikářka Pražského sboru Luterské evangelické církve Eduarda Heczková. Po bohoslužbě se zpěvy bude následovat rozdávání vánočních dárků. Jako každoročně praktických – spacáků, kabátů, bund, šál, rukavic a svetrů.

Chybět nebude ani vánoční občerstvení, které předtím z nakoupených surovin připraví dobrovolníci. Vedle guláše to budou i chlebíčky a cukroví. Pro zahřátí bude k dispozici horký čaj. Přijít pomoci či přinést něco na zub může kdokoli – již od dopoledních hodin.

Nedělní bohuslužby pro bezdomovce

Dům Agapé pořádá vánoční bohoslužby spojené s dárky a občerstvením pro bezdomovce už léta – v minulosti se konaly ve Vršovicích, nyní již několik let právě u Smíchovského nádraží, v Nádražní 279/1.

Heczková navíc každou neděli pořádá nejen pro lidi bez domova bohoslužby v husitském kostele na Vršovickém náměstí. Drobné občerstvení bývá k dispozici i po jejich skončení, kdy si lidé s vikářkou mohou popovídat.

Bezdomovci jako bibličtí pastýři

Bohuslužby Heczkové mívají sociální náboj. Vzpomíná na Ježíška, který se podle jejích slov narodil také jako bezdomovec – ve chlévě. Důraz klade ale především na dnešek.

Dnešní bezdomovci jí připomínají pastýře, kteří se podle Lukášova evangelia jako první dozvěděli o narození Ježíše Krista. Tak jako chudí pastýři z evangelia jsou podle jejích slov i ve 21. století někteří lidé v srdci Evropy nuceni žít na ulici – v mrazu a tmě.

Někteří z nich se pak podle ní začínají bát světla v podobě změny. Při jedné z bohoslužeb uvedla, že ke strachu bohužel přispívá i rozporuplný pohled části společnosti – někteří je litují, jiní na ně nahlížejí jako na asociály, kteří si svou situaci zavinili sami. „Podobně bylo podle evangelia nahlíženo i na pastýře,“ uvedla vikářka.


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru