Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Příznivci tuningu projeli Prahou, dostali desítky pokut
Sraz monitorovaly desítky policistů. Zdroj foto: Policie ČR

Příznivci tuningu projeli Prahou, dostali desítky pokut

V sobotu večer proběhl v hlavním městě nelegální tuningový sraz, který monitorovalo přes čtyřicet policistů. Zaznamenána byla řada prohřešků. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„V souvislosti se získáním poznatku týkajícího se nelegálního tuningového srazu připravili pražští policisté dopravně bezpečnostní akci, při které se zaměřili na dodržování dopravních předpisů a dbali na to, aby nebyla ohrožena bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ popsal mluvčí.

Příznivci tuningu se sjeli na parkovišti před obchodním centrem ve Štěrboholech, odkud poté přejeli na Strahov. Po celou dobu byli pod dohledem více než čtyřiceti policistů, kteří monitorovali situaci a řešili dopravní přestupky během přesunu.

„Policisté oznámili vice než dvě stovky provozovatelů vozidel pro porušení dopravního značení a uložili bezmála dvacet pokut,“ upřesnil Hrdina. V průběhu večera se účastníci srazu opět dali do pohybu a přejeli mimo území hlavního města do Čestlic, kde na ně byli připraveni středočeští policisté.

„Ti jejich akci monitorovali až do jedenácté hodiny večerní, dokdy zkontrolovali bezmála sto účastníků srazu a udělili bezmála dvacet pokut,“ dodal Hrdina.


Autor: Jan Puci

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru