Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Příznivci tuningu projeli Prahou, dostali desítky pokut
Sraz monitorovaly desítky policistů. Zdroj foto: Policie ČR

Příznivci tuningu projeli Prahou, dostali desítky pokut

V sobotu večer proběhl v hlavním městě nelegální tuningový sraz, který monitorovalo přes čtyřicet policistů. Zaznamenána byla řada prohřešků. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„V souvislosti se získáním poznatku týkajícího se nelegálního tuningového srazu připravili pražští policisté dopravně bezpečnostní akci, při které se zaměřili na dodržování dopravních předpisů a dbali na to, aby nebyla ohrožena bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ popsal mluvčí.

Příznivci tuningu se sjeli na parkovišti před obchodním centrem ve Štěrboholech, odkud poté přejeli na Strahov. Po celou dobu byli pod dohledem více než čtyřiceti policistů, kteří monitorovali situaci a řešili dopravní přestupky během přesunu.

„Policisté oznámili vice než dvě stovky provozovatelů vozidel pro porušení dopravního značení a uložili bezmála dvacet pokut,“ upřesnil Hrdina. V průběhu večera se účastníci srazu opět dali do pohybu a přejeli mimo území hlavního města do Čestlic, kde na ně byli připraveni středočeští policisté.

„Ti jejich akci monitorovali až do jedenácté hodiny večerní, dokdy zkontrolovali bezmála sto účastníků srazu a udělili bezmála dvacet pokut,“ dodal Hrdina.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru