Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Příznivci tuningu projeli Prahou, dostali desítky pokut
Sraz monitorovaly desítky policistů. Zdroj foto: Policie ČR

Příznivci tuningu projeli Prahou, dostali desítky pokut

V sobotu večer proběhl v hlavním městě nelegální tuningový sraz, který monitorovalo přes čtyřicet policistů. Zaznamenána byla řada prohřešků. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„V souvislosti se získáním poznatku týkajícího se nelegálního tuningového srazu připravili pražští policisté dopravně bezpečnostní akci, při které se zaměřili na dodržování dopravních předpisů a dbali na to, aby nebyla ohrožena bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ popsal mluvčí.

Příznivci tuningu se sjeli na parkovišti před obchodním centrem ve Štěrboholech, odkud poté přejeli na Strahov. Po celou dobu byli pod dohledem více než čtyřiceti policistů, kteří monitorovali situaci a řešili dopravní přestupky během přesunu.

„Policisté oznámili vice než dvě stovky provozovatelů vozidel pro porušení dopravního značení a uložili bezmála dvacet pokut,“ upřesnil Hrdina. V průběhu večera se účastníci srazu opět dali do pohybu a přejeli mimo území hlavního města do Čestlic, kde na ně byli připraveni středočeští policisté.

„Ti jejich akci monitorovali až do jedenácté hodiny večerní, dokdy zkontrolovali bezmála sto účastníků srazu a udělili bezmála dvacet pokut,“ dodal Hrdina.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru