dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Přívozy se probudí ze zimního spánku, pro centrum Prahy je přichystána novinka
Přívoz spojující Výtoň a Císařskou louku bude nově zastavovat také u smíchovského břehu. Foto: archiv

Přívozy se probudí ze zimního spánku, pro centrum Prahy je přichystána novinka

Poslední březnovou sobotu vyjedou v Praze po zimní přestávce opět všechny přívozy. Ke dvěma celoročním linkám opět přibudou tři sezonní. Celoroční linku spojující Podbabu a Podhoří navíc posílí další loď.

Loni pražské přívozy přepravily 370 000 cestujících, přičemž více než polovina jich byla na celoročním přívozu mezi Podbabou a Podhořím.

Novinkou letošní sezony je nová trasa linky P5, která bude nadále vyjíždět z Císařské louky, nově však propojí výtoňskou a smíchovskou náplavku, uvedl Tomáš Prousek z odboru projektování dopravy ROPID. Doplnil, že přívoz bude pravidelně jezdit každých 30 minut a v sobotu dopoledne v době konání farmářských trhů každou čtvrt hodinu.

Linka P3 mezi Lihovarem a Veslařským ostrovem pojede pravidelně každých 20 minut a přívoz P6 spojující vltavské břehy kousek pod soutokem Vltavy a Berounky bude vyjíždět během dne na požádání.

Všechny lodní spoje jsou zařazeny do tarifu pražské integrované dopravy, platí na nich tedy její veškeré jízdní doklady, včetně SMS jízdenek. Na všech linkách lze přepravovat kočárky nebo jízdní kola.


Další články
Nahoru