dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Privatizace na Barrandově. Plánují se i ve Vysočanech, Strašnicích, Stodůlkách a v Řepích
Výhled na sídliště Barrandov z Děvína. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Privatizace na Barrandově. Plánují se i ve Vysočanech, Strašnicích, Stodůlkách a v Řepích

Pražští radní schválili další etapu privatizace bytů. Do soukromého vlastnictví přejde soubor bytových domů na Barrandově za skoro 132 milionů korun, vyplývá z usnesení pražských radních.

Prodej musí ještě projednat zastupitelé. Podle již schváleného harmonogramu by Praha měla v následujících letech prodat tisíce bytů za několik miliard korun.

Město tentokrát bytovému družstvu prodává technologický celek na sídlišti Barrandov včetně pozemků pod budovami. Cena vychází ze soudních odhadů a pohybuje se v průměru kolem 1,3 milionu korun za byt.

V dalších třech letech by podle harmonogramu měli nájemníci dostat možnost odkoupit další stovky bytů mimo jiné na sídlištích ve Vysočanech, Strašnicích, Stodůlkách, na Černém Mostě a v Řepích.

Do prodeje měly v dalších fázích jít větší bytové objekty, ze všech etap privatizace by tak Praha podle odhadů získala asi čtyři miliardy korun. Prodej se připravoval zhruba čtyři roky, jeho podmínky zastupitelé schválili v květnu 2012.

K prodeji jsou určeny především celé domy, koupit je měla bytová družstva. Pokud by některé družstvo koupi odmítlo, zůstal by dům v majetku města.


Další články
Nahoru