Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Příští víkend se na koleje vrátí vlaky pro výletníky
Na koleje opět vyjede Cyklohráček. Foto: Ropid

Příští víkend se na koleje vrátí vlaky pro výletníky

Sezóna rekreačních vlaků v Praze a Středočeském kraji měla začít poslední březnovou sobotu, nicméně kvůli omezení pohybu mezi jednotlivými okresy byl start odložen. Aktuálně bylo rozhodnuto, vlaky s výletníky vyjedou poprvé příští víkend.

„Z důvodu ukončení nouzového stavu a ukončení platnosti usnesení vlády o omezení volného pohybu osob bude od soboty 17. dubna zahájen provoz sezónních rekreačních vlaků Pražské integrované dopravy  včetně dětského výletního vlaku Cyklohráček,“ uvedl Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje a organizace veřejnou dopravu v metropoli a okolí.

Poprvé tak letos příští sobotu vyjedou víkendové vlaky Cyklohráček na trase Praha – Slaný/Zlonice, Cyklo Brdy jezdící mezi Prahou a Blatnou a také vlaky do středního Posázaví jezdící na trase Praha – Čerčany – Zruč nad Sázavou, včetně zahájení provozu vlaků v režimu rekreační léto na trati Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany/Dobříš.

Od příštího víkendu budou na příměstské lince S7 z Prahy do Berouna v sobotu a neděli provozovány zdvojené soupravy CityElefant.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Modré Vopici teče do bot, legendární klub podpoří benefiční livestream koncert

6. května 2021 ve 23:24

Po vyčerpání všech finančních rezerv se hudební klub Modrá Vopice obrátil s žádostí o pomoc na své fanoušky. Připravil pro ně sérii livestream koncertů s mottem „Už nám teče do bot ".

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru