Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Příští víkend se na koleje vrátí vlaky pro výletníky
Na koleje opět vyjede Cyklohráček. Foto: Ropid

Příští víkend se na koleje vrátí vlaky pro výletníky

Sezóna rekreačních vlaků v Praze a Středočeském kraji měla začít poslední březnovou sobotu, nicméně kvůli omezení pohybu mezi jednotlivými okresy byl start odložen. Aktuálně bylo rozhodnuto, vlaky s výletníky vyjedou poprvé příští víkend.

„Z důvodu ukončení nouzového stavu a ukončení platnosti usnesení vlády o omezení volného pohybu osob bude od soboty 17. dubna zahájen provoz sezónních rekreačních vlaků Pražské integrované dopravy  včetně dětského výletního vlaku Cyklohráček,“ uvedl Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje a organizace veřejnou dopravu v metropoli a okolí.

Poprvé tak letos příští sobotu vyjedou víkendové vlaky Cyklohráček na trase Praha – Slaný/Zlonice, Cyklo Brdy jezdící mezi Prahou a Blatnou a také vlaky do středního Posázaví jezdící na trase Praha – Čerčany – Zruč nad Sázavou, včetně zahájení provozu vlaků v režimu rekreační léto na trati Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany/Dobříš.

Od příštího víkendu budou na příměstské lince S7 z Prahy do Berouna v sobotu a neděli provozovány zdvojené soupravy CityElefant.


Autor: red

Tunel Mrázovka bude dvě noci jednosměrný

Včera v 17:48

Od 31. května do 1. června od 23 do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

Rekonstrukce křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

21. května 2022 v 10:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. května 2022 rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena semaforem. Celá stavební akce skončí do konce srpna 2022.

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Další články
Nahoru