dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Příští týden začne jezdit metro do Motola. Jak to změní MHD v Praze a cestování v jejím okolí?
Stanice metra v Motole během dne otevřených dveří. Foto: archiv

Příští týden začne jezdit metro do Motola. Jak to změní MHD v Praze a cestování v jejím okolí?

V pondělí 6. dubna začne jezdit metro do Motola. Původně měla k tomuto datu proběhnout „revoluce“ v pražské MHD, spousta linek tramvají a autobusů měla změnit svou trasu. Kvůli odporu veřejnosti a městských částí byly nakonec plánované změny pozastaveny a odloženy na neurčito. Přesto některé začnou příští týden v úterý platit. Jaké to budou?

Zlepší se dopravní obslužnost v oblasti sídliště Na Dědině, kde se zavádí nová metrobusová linka 142 od stanice metra Nádraží Veleslavín, která dále ve směru Řepy a Jihozápadní Město nahrazuje dosavadní svazek linek 214 a 225.

Také bude nově přímo napojena oblast Ořechu, Řeporyjí i Rudné s novou stanicí metra Nemocnice Motol. K metru A (Petřiny) se nově přímo dostanou také obyvatelé Bílé Hory (linkou 264) a staré Ruzyně (linkou 108). Beze změn zůstanou autobusové linky v Patočkově ulici v Praze 6 a trasa linky 167 z Anděla k nemocnici v Motole.

Kromě toho dojde také k výraznému rozšíření integrace severně od Prahy do oblasti Neratovicka a Mělnicka. Nově integrované linky mezi Prahou a severní částí Středočeského kraje jsou pilotním projektem nového společného dopravního systému Prahy a Středočeského kraje.

Ke stejnému termínu bude také rozšířena místní dopravní obslužnost v oblasti Satalice, Vinoře a Přezletic novou midibusovou linkou 386. Zároveň také dojde k dalšímu rozšíření počtu zastávek na znamení pro tramvaje i autobusy.

K integraci Mělnicka a Neratovicka fungují speciální webové stránky (http://integrace.ropid.cz), kde najdou cestující všechny potřebné informace o novém způsobu cestování mezi Prahou a Středočeským krajem.

Změny se netýkají, až na výjimku, tramvají. Pouze bude zrušena linka číslo 2. Ostatní linky zůstávají ve svých trasách, a to včetně linky číslo 18, která původně měla změnit trasu a jet do Holešovic.

Na samotné trase metra mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol jsou čtyři zastávky. Ne všechny vlaky ale budou jezdit mezi těmito stanicemi. Od 6:00 do 9:30 v úseku Petřiny – Nemocnice Motol a od 9:30 do 20:00 v úseku Dejvická – Nemocnice Motol pojede pouze každý druhý spoj. Navíc v dopoledních hodinách a večer budou mít vlaky interval až deset minut.

Kompletní informace o změnách od 7. dubna:


Další články
Nahoru