dnes
Sobota - jasno
31°C
zítra
Neděle - jasno
31°C
pozítří
Pondělí - bourky
29°C
Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů
Ilustrační foto: vanocnitrhy.cz

Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů

Příští týden začínají v Praze předvánoční trhy, které budou návštěvníkům nabízet vánoční sortiment po celou dobu adventního období. V pondělí začnou trhy na náměstí Míru, v dalších dnech pak na Tylově náměstí, náměstí Jiřího z Poděbrad nebo na Andělu. Se zahájením trhů se na některých místech Prahy rozsvítí i vánoční stromy.

Velkým lákadlem pro Pražany i turisty bezesporu bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, které je naplánováno na sobotu 2. prosince, kdy na náměstí začínají také trhy. V letošním roce Staroměstské náměstí ozdobí smrk z Křivoklátska. Loni rozsvícení stromu sledovalo 12 000 lidí.

Bohatý vánoční sortiment návštěvníci naleznou od 1. do 3. prosince na Výstavišti v Holešovicích, kde se konají spolu s vánočními trhy i trhy hrnčířské a řemeslné. Prodávají zde výrobky keramické dílny z celé republiky.

K vánoční atmosféře patří betlémy, které se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Betlémská kaple zve do svých interiérů na tradiční výstavu betlémů, kterou zahájí 24. listopadu. Součástí výstavy je také tematika lidových tradic, které jsou spojeny se zimním slunovratem. Betlémy budou k vidění také v Galerii Ambit, v Jindřišské věži nebo v Muzeu Karlova mostu.

Některé městské části připravují adventní koncerty. Praha 2 při nich zavede návštěvníky do tří kostelů, do kostela sv. Jana na Skalce, do Emauz a do kostela sv. Ludmily. V kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad uspořádá koncert houslového virtuóza Václava Hudečka Praha 3. V Galerii Portheimka vystoupí například Trio Grazioso, Sextet Pražského filmového orchestru nebo Pražákovo kvarteto.

V sobotu 9. prosince zdi kostela sv. Václava na Proseku rozsvítí videomapping na téma Vánoční odysea. První audiovizuální projekce začíná v 19:00 hodin, druhá ve 21:00.

Kulturní program doplní také dílničky. Kreativní dílny na téma Čert a Mikuláš připravuje radnice Prahy 14. Při rozsvěcení stromů na Praze 8 se mohou zájemci těšit na zdobení perníčků, výrobu ozdob ze slámy nebo na možnost vyrobit si vlastní svíčku.

Pořadatelé připravují i sportovní vyžití. V pondělí 4. prosince se po ledě Tipsport arény budou prohánět s dětmi čerti s Mikulášem. Praha 7 a hokejový klub Sparta Praha zde pořádá nadílku Mikuláš nejen na ledě. V neděli 10. prosince se otevře kluziště v karlínských kasárnách. Ledovou plochu chystá i Praha 1 a kluziště zvažuje i Praha 11.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru