dnes
Úterý - jasno
1°C
zítra
Středa - polojasno
2°C
pozítří
Čtvrtek - snih
0°C
Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů
Ilustrační foto: vanocnitrhy.cz

Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů

Příští týden začínají v Praze předvánoční trhy, které budou návštěvníkům nabízet vánoční sortiment po celou dobu adventního období. V pondělí začnou trhy na náměstí Míru, v dalších dnech pak na Tylově náměstí, náměstí Jiřího z Poděbrad nebo na Andělu. Se zahájením trhů se na některých místech Prahy rozsvítí i vánoční stromy.

Velkým lákadlem pro Pražany i turisty bezesporu bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, které je naplánováno na sobotu 2. prosince, kdy na náměstí začínají také trhy. V letošním roce Staroměstské náměstí ozdobí smrk z Křivoklátska. Loni rozsvícení stromu sledovalo 12 000 lidí.

Bohatý vánoční sortiment návštěvníci naleznou od 1. do 3. prosince na Výstavišti v Holešovicích, kde se konají spolu s vánočními trhy i trhy hrnčířské a řemeslné. Prodávají zde výrobky keramické dílny z celé republiky.

K vánoční atmosféře patří betlémy, které se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Betlémská kaple zve do svých interiérů na tradiční výstavu betlémů, kterou zahájí 24. listopadu. Součástí výstavy je také tematika lidových tradic, které jsou spojeny se zimním slunovratem. Betlémy budou k vidění také v Galerii Ambit, v Jindřišské věži nebo v Muzeu Karlova mostu.

Některé městské části připravují adventní koncerty. Praha 2 při nich zavede návštěvníky do tří kostelů, do kostela sv. Jana na Skalce, do Emauz a do kostela sv. Ludmily. V kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad uspořádá koncert houslového virtuóza Václava Hudečka Praha 3. V Galerii Portheimka vystoupí například Trio Grazioso, Sextet Pražského filmového orchestru nebo Pražákovo kvarteto.

V sobotu 9. prosince zdi kostela sv. Václava na Proseku rozsvítí videomapping na téma Vánoční odysea. První audiovizuální projekce začíná v 19:00 hodin, druhá ve 21:00.

Kulturní program doplní také dílničky. Kreativní dílny na téma Čert a Mikuláš připravuje radnice Prahy 14. Při rozsvěcení stromů na Praze 8 se mohou zájemci těšit na zdobení perníčků, výrobu ozdob ze slámy nebo na možnost vyrobit si vlastní svíčku.

Pořadatelé připravují i sportovní vyžití. V pondělí 4. prosince se po ledě Tipsport arény budou prohánět s dětmi čerti s Mikulášem. Praha 7 a hokejový klub Sparta Praha zde pořádá nadílku Mikuláš nejen na ledě. V neděli 10. prosince se otevře kluziště v karlínských kasárnách. Ledovou plochu chystá i Praha 1 a kluziště zvažuje i Praha 11.


Balení dárků pro děti, které mají na Vánoce rodiče ve vězení

Dnes ve 12:39

Adventní setkání spojené s balením dárků pro děti, které mají tyto Vánoce rodiče ve vězení, se koná ve středu 11. prosince od 14 do 20 hodin v KCaZ Kotlaska, Nad Kotlaskou I., Praha 8

Třetí z Adventních koncertů v Praze 5

Dnes ve 12:06

V obřadní síni Prahy 5 se koná v neděli 15. prosince další ze série Adventních koncertů pořádaných radnicí páté městské části.

Praha 9 zve na Advent v Obecním domě

Dnes v 10:27

V Obecní domě ve Vysočanech v Jandově ulici se v předvánočním shonu můžete na chvíli zastavit, vychutnat si adventní atmosféru a odpočinout od předvánočního stresu. 

Radnice Prahy 15 zve na třetí Adventní podvečer

Dnes v 08:56

Dětské hvězdičky, Karel Gott Cover Band, Petra Pokorná, žongléři a rozsvícení vánočního stromku. Praha 15 zve na prostranství při ulici Plukovníka Mráze v 16 hodin.

Vánoční jarmark dětí z Prahy 8

Dnes v 07:32

Přijďte na vánoční trhy dětí mateřských a základních škol Prahy 8. Žáci si pro vás připravili vánoční dekorace, jejichž koupí uděláte radost nejen sami sobě, ale také dětem. Výtěžek jde na dobročinné účely nebo pro danou školku a školu.

V Praze 5 se začne bruslit

Včera ve 21:57

V sobotu 14. prosince se od 10 do 12 hodin koná slavnostní otevření kluziště na rohu náměstí 14. října a Preslovy ulice v Praze 5

Česká mše vánoční v Praze 6

Včera ve 21:25

Atmosféru tradičního vánočního koncertu si můžete vychutnat v podání 120 členného souboru a sboru mladých a energických studentů z gymnázia Evropská a SOŠ ve středu 11. prosince v 17 hodin.

Vánoční trhy oživují tradici – klasickou pohlednici

Včera ve 14:12

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí připomínají řadu českých svátečních tradic. K nim teď přibude další. Návštěvníci mohou nově využít zdarma připravené pohlednice s motivem vánočně laděného srdce a osobně si na ně napsat nebo namalovat přání. Připraveno je zatím...

Lemarket Vánoce 2019

Včera v 10:02

V pořadí již desátý Lemarket se letos o Vánocích koná ​14. prosince v 10 hodin až 15. prosince ve 20 hodin v Galerii Mánes.

Praha 15: Zpívání pod lípou

Včera v 08:58

Vánoční nadílka, pohádka pro děti a zpívání. TJ Sokol Hostivař a Dům UM zvou v pátek 13. prosince na Zpívání pod lípou s adventními zvyky.

Starobohnické vánoční těšení 2019

Včera v 07:17

Farnost Bohnice a radnice Prahy 8 zvou na 11. Starobohnické vánoční těšení v neděli 15. prosince od 12 do 18 hodin.

Třetí tradiční adventní koncert v Praze 8

8. prosince 2019 v 06:52

Radnice osmé městské části zve na tradiční adventní koncerty každé úterý od 26. listopadu do 17. prosince, vždy od 19 hodin. Koncerty se konají v obřadní síni Libeňského zámku.

Další články
Nahoru