dnes
Středa - jasno
31°C
zítra
Čtvrtek - jasno
33°C
pozítří
Pátek - polojasno
32°C
Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů
Ilustrační foto: vanocnitrhy.cz

Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů

Příští týden začínají v Praze předvánoční trhy, které budou návštěvníkům nabízet vánoční sortiment po celou dobu adventního období. V pondělí začnou trhy na náměstí Míru, v dalších dnech pak na Tylově náměstí, náměstí Jiřího z Poděbrad nebo na Andělu. Se zahájením trhů se na některých místech Prahy rozsvítí i vánoční stromy.

Velkým lákadlem pro Pražany i turisty bezesporu bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, které je naplánováno na sobotu 2. prosince, kdy na náměstí začínají také trhy. V letošním roce Staroměstské náměstí ozdobí smrk z Křivoklátska. Loni rozsvícení stromu sledovalo 12 000 lidí.

Bohatý vánoční sortiment návštěvníci naleznou od 1. do 3. prosince na Výstavišti v Holešovicích, kde se konají spolu s vánočními trhy i trhy hrnčířské a řemeslné. Prodávají zde výrobky keramické dílny z celé republiky.

K vánoční atmosféře patří betlémy, které se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Betlémská kaple zve do svých interiérů na tradiční výstavu betlémů, kterou zahájí 24. listopadu. Součástí výstavy je také tematika lidových tradic, které jsou spojeny se zimním slunovratem. Betlémy budou k vidění také v Galerii Ambit, v Jindřišské věži nebo v Muzeu Karlova mostu.

Některé městské části připravují adventní koncerty. Praha 2 při nich zavede návštěvníky do tří kostelů, do kostela sv. Jana na Skalce, do Emauz a do kostela sv. Ludmily. V kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad uspořádá koncert houslového virtuóza Václava Hudečka Praha 3. V Galerii Portheimka vystoupí například Trio Grazioso, Sextet Pražského filmového orchestru nebo Pražákovo kvarteto.

V sobotu 9. prosince zdi kostela sv. Václava na Proseku rozsvítí videomapping na téma Vánoční odysea. První audiovizuální projekce začíná v 19:00 hodin, druhá ve 21:00.

Kulturní program doplní také dílničky. Kreativní dílny na téma Čert a Mikuláš připravuje radnice Prahy 14. Při rozsvěcení stromů na Praze 8 se mohou zájemci těšit na zdobení perníčků, výrobu ozdob ze slámy nebo na možnost vyrobit si vlastní svíčku.

Pořadatelé připravují i sportovní vyžití. V pondělí 4. prosince se po ledě Tipsport arény budou prohánět s dětmi čerti s Mikulášem. Praha 7 a hokejový klub Sparta Praha zde pořádá nadílku Mikuláš nejen na ledě. V neděli 10. prosince se otevře kluziště v karlínských kasárnách. Ledovou plochu chystá i Praha 1 a kluziště zvažuje i Praha 11.


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru