dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
15°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů
Ilustrační foto: vanocnitrhy.cz

Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů

Příští týden začínají v Praze předvánoční trhy, které budou návštěvníkům nabízet vánoční sortiment po celou dobu adventního období. V pondělí začnou trhy na náměstí Míru, v dalších dnech pak na Tylově náměstí, náměstí Jiřího z Poděbrad nebo na Andělu. Se zahájením trhů se na některých místech Prahy rozsvítí i vánoční stromy.

Velkým lákadlem pro Pražany i turisty bezesporu bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, které je naplánováno na sobotu 2. prosince, kdy na náměstí začínají také trhy. V letošním roce Staroměstské náměstí ozdobí smrk z Křivoklátska. Loni rozsvícení stromu sledovalo 12 000 lidí.

Bohatý vánoční sortiment návštěvníci naleznou od 1. do 3. prosince na Výstavišti v Holešovicích, kde se konají spolu s vánočními trhy i trhy hrnčířské a řemeslné. Prodávají zde výrobky keramické dílny z celé republiky.

K vánoční atmosféře patří betlémy, které se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Betlémská kaple zve do svých interiérů na tradiční výstavu betlémů, kterou zahájí 24. listopadu. Součástí výstavy je také tematika lidových tradic, které jsou spojeny se zimním slunovratem. Betlémy budou k vidění také v Galerii Ambit, v Jindřišské věži nebo v Muzeu Karlova mostu.

Některé městské části připravují adventní koncerty. Praha 2 při nich zavede návštěvníky do tří kostelů, do kostela sv. Jana na Skalce, do Emauz a do kostela sv. Ludmily. V kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad uspořádá koncert houslového virtuóza Václava Hudečka Praha 3. V Galerii Portheimka vystoupí například Trio Grazioso, Sextet Pražského filmového orchestru nebo Pražákovo kvarteto.

V sobotu 9. prosince zdi kostela sv. Václava na Proseku rozsvítí videomapping na téma Vánoční odysea. První audiovizuální projekce začíná v 19:00 hodin, druhá ve 21:00.

Kulturní program doplní také dílničky. Kreativní dílny na téma Čert a Mikuláš připravuje radnice Prahy 14. Při rozsvěcení stromů na Praze 8 se mohou zájemci těšit na zdobení perníčků, výrobu ozdob ze slámy nebo na možnost vyrobit si vlastní svíčku.

Pořadatelé připravují i sportovní vyžití. V pondělí 4. prosince se po ledě Tipsport arény budou prohánět s dětmi čerti s Mikulášem. Praha 7 a hokejový klub Sparta Praha zde pořádá nadílku Mikuláš nejen na ledě. V neděli 10. prosince se otevře kluziště v karlínských kasárnách. Ledovou plochu chystá i Praha 1 a kluziště zvažuje i Praha 11.


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru