dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - zatazeno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
4°C
Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů
Ilustrační foto: vanocnitrhy.cz

Příští týden začíná v Praze několik vánočních trhů

Příští týden začínají v Praze předvánoční trhy, které budou návštěvníkům nabízet vánoční sortiment po celou dobu adventního období. V pondělí začnou trhy na náměstí Míru, v dalších dnech pak na Tylově náměstí, náměstí Jiřího z Poděbrad nebo na Andělu. Se zahájením trhů se na některých místech Prahy rozsvítí i vánoční stromy.

Velkým lákadlem pro Pražany i turisty bezesporu bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, které je naplánováno na sobotu 2. prosince, kdy na náměstí začínají také trhy. V letošním roce Staroměstské náměstí ozdobí smrk z Křivoklátska. Loni rozsvícení stromu sledovalo 12 000 lidí.

Bohatý vánoční sortiment návštěvníci naleznou od 1. do 3. prosince na Výstavišti v Holešovicích, kde se konají spolu s vánočními trhy i trhy hrnčířské a řemeslné. Prodávají zde výrobky keramické dílny z celé republiky.

K vánoční atmosféře patří betlémy, které se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Betlémská kaple zve do svých interiérů na tradiční výstavu betlémů, kterou zahájí 24. listopadu. Součástí výstavy je také tematika lidových tradic, které jsou spojeny se zimním slunovratem. Betlémy budou k vidění také v Galerii Ambit, v Jindřišské věži nebo v Muzeu Karlova mostu.

Některé městské části připravují adventní koncerty. Praha 2 při nich zavede návštěvníky do tří kostelů, do kostela sv. Jana na Skalce, do Emauz a do kostela sv. Ludmily. V kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad uspořádá koncert houslového virtuóza Václava Hudečka Praha 3. V Galerii Portheimka vystoupí například Trio Grazioso, Sextet Pražského filmového orchestru nebo Pražákovo kvarteto.

V sobotu 9. prosince zdi kostela sv. Václava na Proseku rozsvítí videomapping na téma Vánoční odysea. První audiovizuální projekce začíná v 19:00 hodin, druhá ve 21:00.

Kulturní program doplní také dílničky. Kreativní dílny na téma Čert a Mikuláš připravuje radnice Prahy 14. Při rozsvěcení stromů na Praze 8 se mohou zájemci těšit na zdobení perníčků, výrobu ozdob ze slámy nebo na možnost vyrobit si vlastní svíčku.

Pořadatelé připravují i sportovní vyžití. V pondělí 4. prosince se po ledě Tipsport arény budou prohánět s dětmi čerti s Mikulášem. Praha 7 a hokejový klub Sparta Praha zde pořádá nadílku Mikuláš nejen na ledě. V neděli 10. prosince se otevře kluziště v karlínských kasárnách. Ledovou plochu chystá i Praha 1 a kluziště zvažuje i Praha 11.


Vánoční koncert v Kulturním centru Prahy 5

Dnes v 09:40

Kulturní centrum Prahy 5 pořádá v pondělí 17. prosince v 16:30 hodin vánoční koncert. Adventní a vánoční písně budou hrát žáci hudebních kurzů lektorů Jana Rychetského, Karla Hälbiga a Vojtěcha Racka.

Jakub Jan Ryba ve Vysočanech: Hej, mistře

Včera v 09:49

Mimořádný předvánoční koncert v římskokatolickém kostele Svatyně Krista Krále ve Vysočanech pořádá městská část Praha 9 v rámci Cyklu koncertů vážné hudby.

Praha 5 zve na Adventní sobotu s beuronským uměním

Včera v 09:35

Dnes se od 14:30 hodin koná prohlídka kostela Zvěstování Panně Marii při klášteře sv. Gabriela v Praze 5.

Neděle: Třetí adventní koncert v Praze 5

14. prosince 2018 v 10:56

Třetí z tradičních adventních koncertů, které pořádá pátá městská část, se koná v neděli 16. prosince v obřadní síni ve Stroupežnického ulici č. 10.

Adventní večer plný hudby a duchovna, Jan Kalousek, Norbi Kovács. Zítra v Šabachově parku

13. prosince 2018 ve 12:28

Sobota: Vánoční perličky v Portheimce

13. prosince 2018 v 10:50

Workshop pro děti i dospělé v sobotu 15. prosince v Portheimce – Muzeu skla. Vyrobit si můžete vlastní ozdobu z korálků a tlačených perlí pod vedením odborných lektorek. Praha 5 zve na workshop s názvem Vánoční perličky.

Praha 9 zve na Vánoční trhy na náměstí OSN

13. prosince 2018 v 10:05

Na Náměstí OSN ve Vysočanech v Praze 9 je letos poprvé vánoční trh, na kterém můžete zakoupit tradiční vánoční předměty, jako adventní věnce, svíčky.

Staročeské Vánoce na Kubáni

13. prosince 2018 v 09:44

Tradiční vánoční akce na Kubánském náměstí v Praze 10. Od 10:00 do 13:00 je připraven dobový program, tradiční vánoční zvyky a řemesla, vánoční dílny pro děti.

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

13. prosince 2018 v 09:14

Česká mše vánoční v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, pod záštitou kardinála Mons. Dominika Duky OP, arcibiskupa pražského a primase českého a Milana Wenzla, starosty MČ Praha 15 se letos koná 20. prosince od 19 hodin.

Rybovka na Letné

12. prosince 2018 ve 12:22

Tradiční Rybovka na Letné v altánku u Letenského zámečku bude v neděli 23. prosince v 15 hodin.

Začínají Vánoce v zookoutku, zvířatům můžete nadělit dárky

12. prosince 2018 v 10:59

V sobotu 15. prosince ve 14 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli slavnostní Zvířátkové Vánoce. Výjimečně se pro návštěvníky zookoutku otevřou brány do výběhů, aby se mohli na chviličku proměnit v Ježíšky a předat natěšené zvěři malý vánoční dárek.

Tradiční Vánoce v Národopisném muzeu

12. prosince 2018 v 10:59

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 15. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se mohou naladit na vánoční atmosféru prostřednictvím nejrůznějších tradičních aktivit a poslechem cimbálové...

Další články
Nahoru