Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Příští sezona slavné NHL začne v Praze, Hertlovy Žraloci vyzvou nashvillské Predátory
Zápas se bude hrát v libeňské O2 areně. Foto: Jan Puci

Příští sezona slavné NHL začne v Praze, Hertlovy Žraloci vyzvou nashvillské Predátory

S nadšením přijal útočník Tomáš Hertl zprávu o tom, že se v příští sezoně vrátí NHL do Prahy. Právě jeho tým San Jose Sharks se totiž ve dvou zápasech představí v jeho rodném městě 7. a 8. října na ledě O2 areny proti Nashville Predators.

„Mám obrovskou radost a už se hrozně moc těším, až si budu moct zahrát v Praze, kde jsem vyrůstal," řekl Hertl v nahrávce agentury Sport Invest, jež ho zastupuje. „Vrátím se na stejný stadion, kde jsem začal hrát profesionální hokej za Slavii, teď tam budu hrát zápasy NHL. Zahrát si doma v Praze bude neskutečný zážitek," uvedl osmadvacetiletý útočník.

Spoluhráči už vyzvídali, co je čeká. „Kluci už se ptali. Pár kluků jsem měl na svatbě, Burnsie (obránce Brent Burns) tam byl na mistrovství světa, takže někteří už trošku vědí a ledacos znají. Ale určitě se budou ještě vyptávat, kam zajít, co vidět a v Praze nevynechat," řekl Hertl.

„Někteří kluci hráli ve Švédsku a všichni určitě ocení, že si zahrajeme v Praze. Řada z nich se jen tak do Evropy nedostane. Takhle se podívají zase do nové země a bude to pro ně velký zážitek," mínil.

Sám má o důvod víc, proč si vyhodnotit nedávný podpis osmileté smlouvy jako dobré rozhodnutí. Barvy Sharks hájí od svého vstupu do NHL v sezoně 2013/14 a patří mezi hlavní lídry mužstva. Při výsledcích kalifornského celku z poslední doby se však dlouho spekulovalo o tom, že by mohl působiště změnit.

„Zatím si ještě neumím pořádně představit, jaké to bude. Samozřejmě se strašně těším, ale budu muset také zařizovat spoustu věcí, lístky a bude to určitě trošku blázinec. Možná se budu pak i trochu těšit, až to bude všechno za mnou. Budou to důležité zápasy na začátku sezony, tak to budu muset omezit i s lístkama na rodinu a ty nejbližší. Nerad bych se pak stresoval, že jsem někoho vynechal," prohlásil Hertl.

Jméno soupeře pro pražské zápasy nijak neřeší. „Nad tím jsem vůbec nepřemýšlel, abych si nějak vybíral. Nashville bude těžký soupeř, který má v týmu také řadu evropských hráčů. Já jen doufám, že tam třeba zůstane i nadále Ríťa (brankář David Rittich). Nedávno jsme se viděli, když jsme proti nim hráli. Zatím neví, co bude dál, když mu končí smlouva, ale zahrát si proti sobě, to by bylo něco," uvedl.


Autor: ČTK

Praha 2: Přivítáme bruslařskou sezónu

Včera v 11:48

Prvních 100 návštěvníků Grébovky zahřeje čokoláda, čaj nebo svařené víno zdarma. Bruslařská sezóna startuje ve středu 6. prosince v 17 hodin.

V Praze 15 se bruslí, vstup je zdarma

1. prosince 2023 v 08:41

Od 1. prosince je pro veřejnost opět otevřeno kluziště při ZŠ Veronské náměstí v Praze 15. Bruslení je zdarma.

V Praze 8 se bruslí na třech kluzištích

30. listopadu 2023 v 11:05

V pátek 1. prosince se na Osmičce veřejnosti na Ládví otevře třetí a zároveň největší kluziště. Na prvních dvou se už týden bruslí. V Praze 8 jde už o osmou ledovou sezónu na mobilních kluzištích. Letos přibylo několik novinek.

Ice Arena Kateřinky oslaví mezinárodní den bruslení dnem otevřených dveří

29. listopadu 2023 v 06:57

Ice Arena Kateřinky oslaví mezinárodní den bruslení a v neděli 3. prosince pořádá den otevřených dveří. Pro fanoušky krasobruslení, hokeje i rekreačního bruslení bude připraven bohatý program na obou ledových plochách arény.

Vánoční plavání v Praze 1

25. listopadu 2023 v 10:10

Vánoční plavání s Prahou 1 se koná v sobotu 16. prosince od 14 hodin v bazénu Tyršova domu. Plavkyně a plavci se utkají napříč věkovými kategoriemi O pohár Prahy 1.

Kluziště v Praze 9 zahajují provoz

23. listopadu 2023 v 19:32

Kluziště v Praze 9 budou počínaje tímto týdnem postupně zahajovat provoz. To největší, ve fontáně na Střížkově, čeká slavnostní zahájení sezony již tuto neděli 26. listopadu. Otevírat se v Praze 9 budou ještě dvě menší kluziště: v parku Podviní a nově v Parku...

Praha 9: Kluziště Fontána Střížkov bude slavnostně otevřeno

22. listopadu 2023 ve 14:45

Jediné kulaté kluziště u nás, a to přímo ve fontáně na Střížkově, se slavnostně otevře v neděli 26. listopadu.

Veřejná kluziště v Praze 8 se otevřou v pátek

22. listopadu 2023 v 07:53 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Praha 8 na letošní zimu připravila 3 veřejná kluziště. Bruslit se začne v pátek 24. listopadu

Turnaj v Praze 11: Stolní tenis

17. listopadu 2023 v 10:40

Turnaj rodinných dvojic se v DDM Šalamounova koná v sobotu 18. listopadu.

Na Kampě lze podepsat petici za bezbariérovost

13. listopadu 2023 v 18:32

Na Kampě lze na dvou místech podepsat petici za bezbariérovost. Ve Skautském institutu a v domečku Sala Terrena.

Praha 11: Přijďte si zaběhat

13. listopadu 2023 v 09:27

V neděli 26. listopadu zve radnice na závod Běh metropole Praha 11, který je součástí veřejných běžeckých závodů po městských částech Prahy. Základní myšlenkou a cílem závodů je podpořit zdravý životní styl Pražanů všech věkových kategorií.

Kluziště na Letné

12. listopadu 2023 v 10:06

Bruslení na Letenské pláni začne 1. prosince a potrvá do 18. února 2024, tedy do konce pražských jarních prázdnin. Pro děti bude bruslení zdarma. 

Praha 2 se připravuje na bruslařskou sezónu

8. listopadu 2023 ve 13:53

Letos připravuje Praha 2 ledové plochy hned na třech místech. V Grébovce, Jammertalu a v Sadech Svatopluka Čecha.

Další články
Nahoru