Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Příští sezona slavné NHL začne v Praze, Hertlovy Žraloci vyzvou nashvillské Predátory
Zápas se bude hrát v libeňské O2 areně. Foto: Jan Puci

Příští sezona slavné NHL začne v Praze, Hertlovy Žraloci vyzvou nashvillské Predátory

S nadšením přijal útočník Tomáš Hertl zprávu o tom, že se v příští sezoně vrátí NHL do Prahy. Právě jeho tým San Jose Sharks se totiž ve dvou zápasech představí v jeho rodném městě 7. a 8. října na ledě O2 areny proti Nashville Predators.

„Mám obrovskou radost a už se hrozně moc těším, až si budu moct zahrát v Praze, kde jsem vyrůstal," řekl Hertl v nahrávce agentury Sport Invest, jež ho zastupuje. „Vrátím se na stejný stadion, kde jsem začal hrát profesionální hokej za Slavii, teď tam budu hrát zápasy NHL. Zahrát si doma v Praze bude neskutečný zážitek," uvedl osmadvacetiletý útočník.

Spoluhráči už vyzvídali, co je čeká. „Kluci už se ptali. Pár kluků jsem měl na svatbě, Burnsie (obránce Brent Burns) tam byl na mistrovství světa, takže někteří už trošku vědí a ledacos znají. Ale určitě se budou ještě vyptávat, kam zajít, co vidět a v Praze nevynechat," řekl Hertl.

„Někteří kluci hráli ve Švédsku a všichni určitě ocení, že si zahrajeme v Praze. Řada z nich se jen tak do Evropy nedostane. Takhle se podívají zase do nové země a bude to pro ně velký zážitek," mínil.

Sám má o důvod víc, proč si vyhodnotit nedávný podpis osmileté smlouvy jako dobré rozhodnutí. Barvy Sharks hájí od svého vstupu do NHL v sezoně 2013/14 a patří mezi hlavní lídry mužstva. Při výsledcích kalifornského celku z poslední doby se však dlouho spekulovalo o tom, že by mohl působiště změnit.

„Zatím si ještě neumím pořádně představit, jaké to bude. Samozřejmě se strašně těším, ale budu muset také zařizovat spoustu věcí, lístky a bude to určitě trošku blázinec. Možná se budu pak i trochu těšit, až to bude všechno za mnou. Budou to důležité zápasy na začátku sezony, tak to budu muset omezit i s lístkama na rodinu a ty nejbližší. Nerad bych se pak stresoval, že jsem někoho vynechal," prohlásil Hertl.

Jméno soupeře pro pražské zápasy nijak neřeší. „Nad tím jsem vůbec nepřemýšlel, abych si nějak vybíral. Nashville bude těžký soupeř, který má v týmu také řadu evropských hráčů. Já jen doufám, že tam třeba zůstane i nadále Ríťa (brankář David Rittich). Nedávno jsme se viděli, když jsme proti nim hráli. Zatím neví, co bude dál, když mu končí smlouva, ale zahrát si proti sobě, to by bylo něco," uvedl.


Autor: ČTK

Zimní hry Prahy 9

Dnes v 07:51

Zimní hry v Praze 9 pokračují. Týden plný sportovních dovedností na ledě nabídl střelbu na branku, curling a další soutěže, a dnes bude ledová plocha patřit školičce bruslení pro nejmenší. Před tím se ale můžete těšit na krasobruslařské vystoupení.

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Praha 14: Nordic walking v KC Kardašovská

5. února 2023 v 18:02

Nordic walking doslova severská chůze je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi. Vyvinula se z lyžařského běhu a její kolébkou je Finsko.

Praha 10 si v anketě zvolí nejlepší sportovce uplynulého roku

4. února 2023 v 16:33

Městská část spustila již 9. ročník populární ankety Sportovec roku Prahy 10. Místní občané a sportovní kluby a instituce se sídlem na Desítce mohou nyní až do 19. března nominovat své kandidáty na ocenění. Soutěž je vypsána v šesti kategoriích, vítěze vybere porota do...

Sdílená kola s Lítačkou loni využilo 34 tisíc lidí

1. února 2023 v 08:36

Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu...

Prsteny pro hokejbalisty

30. ledna 2023 ve 20:17

Radnice Prahy 13 přivítala v obřadní síni hokejbalisty HC Kert Park Praha, vítěze hokejbalové extraligy 2022. Prsteny pro vítěze předali starosta David Vodrážka, spolu s místostarostkou Marcelou Plesníkovou.

S vysvědčením na kluziště zdarma

30. ledna 2023 ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

V Praze 4 se poběží o pohár starosty

30. ledna 2023 ve 14:17

Běžecký závod pro děti a dospělé na oslavu desátého ročníku Běžecké školy Prahy 4 ve čtvrtek 20. dubna v 17 až 19 hodin. Startovné je zdarma.

Za vysvědčení na brusle

30. ledna 2023 v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Zaostřete na sportovní zážitky

23. ledna 2023 ve 20:42

Také máte zimu spojenou s carvingovými obloučky, jízdou po spádnici nebo neodmyslitelným relaxem v apres ski baru? Pokud milujete pohled na zasněžené hory stejně jako zimní sporty – ať už jsou jakékoliv – máme pro vás tip, jak si tento zážitek užít na maximum. Zkrátka tak, abyste na něj dobře...

Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

Další články
Nahoru