dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Přistěhovalci z Francie si už v Praze brousí hlodáky
Oslavy Mezinárodního dne supů a kondorů připravila zoologická zahrada. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Přistěhovalci z Francie si už v Praze brousí hlodáky

V pavilonu Indonéská džungle můžete navštívit nové obyvatele – pár dikobrazů palawanských. Jedná se o nevšední živočišný druh, jehož chov není příliš obvyklý – v Evropě je kromě Zoo Praha k vidění pouze na dalších třech místech.

Ve volné přírodě žije převážně v tropických lesích filipínského ostrova Palawan a na přilehlých ostrůvcích a aktivní bývá především v noci. Jako mnoho jiných živočišných druhů je i dikobraz palawanský ve volné přírodě ohrožen, a to především z důvodu ubývání jeho přirozeného prostředí – tropických lesů.

Pár dikobrazů palawanských přicestoval ze zoo ve francouzském Assonu. Zvířata si v novém prostředí dobře zvykla, nejraději si pochutnávají na pekanových ořeších a rádi brousí svoje hlodáky o dřevo v expozici.

dikobraza-palawanskeho-nahled

O životě dikobraza palawanského toho zatím stále mnoho nevíme.

Až si v sobotu 3. září prohlédnete nové přírůstky v Indonéské džungli, zamiřte do rezervace Bororo, kde se můžete osobně zapojit do cvičení se zvířaty a společně s trenéry zkusit vymyslet nový trik pro jejich svěřence. Ten se naučí přímo před vašimi zraky. Přesvědčíte se, že zvířata jsou mnohem chytřejší, než se na první pohled může zdát.

Sobota bude zároveň svátkem supů a kondorů. Zoo Praha vede evropský záchranný program reintrodukce supa mrchožravého a organizuje vypouštění odchovaných jedinců do volné přírody.

Rezervace Bororo:
11:30 a 14:30     Naučte zvířata z Borora nové cviky

Mezinárodní den supů a kondorů:
11:00 a 15:00    Speciální komentované krmení supů (voliéry supů u jižního vchodu)
10:00 – 16:00    Pomáháme jim přežít – informační stánek (odpočívadlo u tučňáků)


Další články
Nahoru