dnes
Středa - prehanky-dest
23°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pátek - bourky
20°C
Přístavky v hledištích divadel často neodpovídají požární bezpečnosti, hasiči zjistili desítky nedostatků
Přístavky v hledišti. Častá scéna z pražských divadel, kapacita hlediště je zvýšena přidanými židlemi. Hasičům se to nelíbí. Foto: HZS Praha

Přístavky v hledištích divadel často neodpovídají požární bezpečnosti, hasiči zjistili desítky nedostatků

V říjnu proběhly mimořádné tematické kontroly dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně při činnostech provozovaných v divadlech. Hasiči se během probíhajících přestavení zaměřili na přístavky v divadlech a na únikové cesty.

Zkontrolováno bylo 12 provozovatelů divadel. Při kontrolách bylo zjištěno 38 nedostatků. V osmi případech byly umístěny „přístavky“ v hledišti. Provozovatele neprokázali řádně schválenou projektovou dokumentaci, že umístění přístavku v hledišti bylo schváleno a nebrání především evakuaci diváků při mimořádných událostech. Ve většině případů se jednalo o volně umístěné dřevěné a plastové židle. Nejvyšší počet obsazených přístavků v hledišti dosahoval čtyřiceti kusů.

„Tím nebyla splněná povinnost trvale volných průchodných komunikačních prostor, které jsou součástí únikových cest a nebyly vytvořeny podmínky pro záchranné práce,“ uvedla za pražské hasiče kapitánka Ivana Sitařová.

Další zjištěné nedostatky divadel podle ní spočívaly v označení únikových východů, směrů úniků, v umístění a přístupnosti přenosných hasicích přístrojů a v přístupnosti nástěnných hydrantů. 

„Kontrolovaná divadla se dle míry požárního nebezpečí členila do kategorií se zvýšeným a vysokým požárním nebezpečím,“ pokračovala Sitařová.

Pražští hasiči s provozovateli divadel, ve kterých byly zjištěny nedostatky, zahájí správní řízení. Tematické kontroly zaměřené na provozovatele divadel se budou v příštím roce opakovat.


Program celoměstské podpory vzdělávání na rok 2021

Včera v 17:55

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila otevření Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2021. Dotaci lze poskytnout pouze na základě Žádosti o poskytnutí dotace, přičemž každý žadatel může podat pouze jednu žádost, která může obsahovat více projektů u jednotlivých...

Praha 2 přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

Včera v 17:35

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie...

Ủy ban Praha 11. Radnice založila stránku ve vietnamštině

Včera v 08:06

Radnice Prahy 11 založila pro informování o dění nejen v městské části pro vietnamské sousedy facebookovou stránku Ủy ban Praha 11.

Další články
Nahoru