Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Přístavky v hledištích divadel často neodpovídají požární bezpečnosti, hasiči zjistili desítky nedostatků
Přístavky v hledišti. Častá scéna z pražských divadel, kapacita hlediště je zvýšena přidanými židlemi. Hasičům se to nelíbí. Foto: HZS Praha

Přístavky v hledištích divadel často neodpovídají požární bezpečnosti, hasiči zjistili desítky nedostatků

V říjnu proběhly mimořádné tematické kontroly dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně při činnostech provozovaných v divadlech. Hasiči se během probíhajících přestavení zaměřili na přístavky v divadlech a na únikové cesty.

Zkontrolováno bylo 12 provozovatelů divadel. Při kontrolách bylo zjištěno 38 nedostatků. V osmi případech byly umístěny „přístavky“ v hledišti. Provozovatele neprokázali řádně schválenou projektovou dokumentaci, že umístění přístavku v hledišti bylo schváleno a nebrání především evakuaci diváků při mimořádných událostech. Ve většině případů se jednalo o volně umístěné dřevěné a plastové židle. Nejvyšší počet obsazených přístavků v hledišti dosahoval čtyřiceti kusů.

„Tím nebyla splněná povinnost trvale volných průchodných komunikačních prostor, které jsou součástí únikových cest a nebyly vytvořeny podmínky pro záchranné práce,“ uvedla za pražské hasiče kapitánka Ivana Sitařová.

Další zjištěné nedostatky divadel podle ní spočívaly v označení únikových východů, směrů úniků, v umístění a přístupnosti přenosných hasicích přístrojů a v přístupnosti nástěnných hydrantů. 

„Kontrolovaná divadla se dle míry požárního nebezpečí členila do kategorií se zvýšeným a vysokým požárním nebezpečím,“ pokračovala Sitařová.

Pražští hasiči s provozovateli divadel, ve kterých byly zjištěny nedostatky, zahájí správní řízení. Tematické kontroly zaměřené na provozovatele divadel se budou v příštím roce opakovat.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Další články
Nahoru