dnes
Čtvrtek - polojasno
17°C
zítra
Pátek - oblacno
17°C
pozítří
Sobota - polojasno
24°C
Přístavky v hledištích divadel často neodpovídají požární bezpečnosti, hasiči zjistili desítky nedostatků
Přístavky v hledišti. Častá scéna z pražských divadel, kapacita hlediště je zvýšena přidanými židlemi. Hasičům se to nelíbí. Foto: HZS Praha

Přístavky v hledištích divadel často neodpovídají požární bezpečnosti, hasiči zjistili desítky nedostatků

V říjnu proběhly mimořádné tematické kontroly dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně při činnostech provozovaných v divadlech. Hasiči se během probíhajících přestavení zaměřili na přístavky v divadlech a na únikové cesty.

Zkontrolováno bylo 12 provozovatelů divadel. Při kontrolách bylo zjištěno 38 nedostatků. V osmi případech byly umístěny „přístavky“ v hledišti. Provozovatele neprokázali řádně schválenou projektovou dokumentaci, že umístění přístavku v hledišti bylo schváleno a nebrání především evakuaci diváků při mimořádných událostech. Ve většině případů se jednalo o volně umístěné dřevěné a plastové židle. Nejvyšší počet obsazených přístavků v hledišti dosahoval čtyřiceti kusů.

„Tím nebyla splněná povinnost trvale volných průchodných komunikačních prostor, které jsou součástí únikových cest a nebyly vytvořeny podmínky pro záchranné práce,“ uvedla za pražské hasiče kapitánka Ivana Sitařová.

Další zjištěné nedostatky divadel podle ní spočívaly v označení únikových východů, směrů úniků, v umístění a přístupnosti přenosných hasicích přístrojů a v přístupnosti nástěnných hydrantů. 

„Kontrolovaná divadla se dle míry požárního nebezpečí členila do kategorií se zvýšeným a vysokým požárním nebezpečím,“ pokračovala Sitařová.

Pražští hasiči s provozovateli divadel, ve kterých byly zjištěny nedostatky, zahájí správní řízení. Tematické kontroly zaměřené na provozovatele divadel se budou v příštím roce opakovat.


V soutěži inovačních projektů jsou pražští studenti třetí

Dnes v 09:19

Již 17. ročník vzdělávacího programu ENERSOL letos vyvrcholil celostátní konferencí programu ENERSOL ČR 2020, která se konala v Hradci Králové ve dnech 24. – 25. září 2020. Součástí konference byla i soutěž krajských týmů v inovačních vzdělávacích projektech žáků vyšších odborných a středních škol...

Odloženo: První Veřejné fórum Prahy 11

Včera ve 12:42

Radnice Prahy 11 první Veřejné fórum naplánovala a připravila na 8. října do Komunitního centra Matky Terezy. S ohledem na vývoj epidemiologické situace a vládní omezení pro vnitřní akce radnice konání akce odkládá.

Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

28. září 2020 ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

28. září 2020 v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Další články
Nahoru