Dnes Neděle - oblacno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno -1°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Přístavky v hledištích divadel často neodpovídají požární bezpečnosti, hasiči zjistili desítky nedostatků
Přístavky v hledišti. Častá scéna z pražských divadel, kapacita hlediště je zvýšena přidanými židlemi. Hasičům se to nelíbí. Foto: HZS Praha

Přístavky v hledištích divadel často neodpovídají požární bezpečnosti, hasiči zjistili desítky nedostatků

V říjnu proběhly mimořádné tematické kontroly dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně při činnostech provozovaných v divadlech. Hasiči se během probíhajících přestavení zaměřili na přístavky v divadlech a na únikové cesty.

Zkontrolováno bylo 12 provozovatelů divadel. Při kontrolách bylo zjištěno 38 nedostatků. V osmi případech byly umístěny „přístavky“ v hledišti. Provozovatele neprokázali řádně schválenou projektovou dokumentaci, že umístění přístavku v hledišti bylo schváleno a nebrání především evakuaci diváků při mimořádných událostech. Ve většině případů se jednalo o volně umístěné dřevěné a plastové židle. Nejvyšší počet obsazených přístavků v hledišti dosahoval čtyřiceti kusů.

„Tím nebyla splněná povinnost trvale volných průchodných komunikačních prostor, které jsou součástí únikových cest a nebyly vytvořeny podmínky pro záchranné práce,“ uvedla za pražské hasiče kapitánka Ivana Sitařová.

Další zjištěné nedostatky divadel podle ní spočívaly v označení únikových východů, směrů úniků, v umístění a přístupnosti přenosných hasicích přístrojů a v přístupnosti nástěnných hydrantů. 

„Kontrolovaná divadla se dle míry požárního nebezpečí členila do kategorií se zvýšeným a vysokým požárním nebezpečím,“ pokračovala Sitařová.

Pražští hasiči s provozovateli divadel, ve kterých byly zjištěny nedostatky, zahájí správní řízení. Tematické kontroly zaměřené na provozovatele divadel se budou v příštím roce opakovat.


Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru