dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Připravte se na léto: V pražském ústavu provádějí trvalou redukci nežádoucího ochlupení
Ilustrační foto: sxc.hu

Připravte se na léto: V pražském ústavu provádějí trvalou redukci nežádoucího ochlupení

Nemůžete se dočkat léta a letní dovolené? S tím jde ale ruku v ruce odhalování. A kdo z nás nechce každodenní holení, kvůli němuž se buď pořežeme, nebo si dokonce přivodíme na kůži ošklivé pupínky či minimálně podráždění, pro toho je tu šetrné řešení.

V Ústavu lékařství a kosmetiky provádí epilaci laserem nejvyšší kvality Light Sheer firmy Coherent Palomar USA, který má atest americké FDA, což je česká obdoba Státního ústavu pro kontrolu léčiv, k trvalé redukci nežádoucího ochlupení. Tento laser má navíc ve své pracovní hlavici zabudovanou aktivní chladící koncovku, která po celou dobu ošetření kůži automaticky ochlazuje.

mudr-pelechova-kosmetika-nahled „Většina chloupků je po zákroku laserem skutečně trvale zlikvidována, ty, které zůstanou, jsou tenčí a světlejší, a tudíž si jich vlastně nikdo nevšimne a nevadí,“ říká primářka Ústavu lékařství a kosmetiky Mirka Pelechová. „Na ošetřované oblasti dosáhneme trvalého úbytku, nikoli pouze efektu dlouhodobé redukce, jako u většiny ostatních epilačních laserů," dodává.

Příprava za ošetření je velmi jednoduchá. Před zákrokem můžete danou lokalitu pouze holit, nesmí se chloupky vytrhávat pinzetou, aby se daly následně laserem „vypálit“ cibulky. Pro opravdu dokonalý výsledek je vhodné ošetření opakovat třikrát až čtřikrát.

Laser odstraňuje i jemnější chloupky, které se objevují s věkem, například na prstech ruky, na prstech nohou, na bradě či pod nosem. Vhodný je i pro muže, kteří mají problémy se zarůstáním vousů.

S laserem pracuje zkušená zdravotní sestra Hana Němečková, a pokud jí sdělíte heslo „Jaro je tu!“, tak v dubnu a květnu získáte slevu 20 %!

Čtěte také:

V pražském ústavu ošetřují pleť originálním způsobem. Vstřelováním do pacientek

Modelace rtů: jemná práce, která vás vrátí v čase

Kosmetická poradna: zbavte se vrásek, aneb co byste měli vědět o mikrojehličkách

Kosmetická poradna: pánové, nebojte se o vlasy


Autor: Renata Rákosová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru