Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Přípravné práce opravy Barrandovského mostu omezí provoz na Strakonické
Loňská fáze rekonstrukce Barrandovského mostu. Zdroj foto: TSK Praha

Přípravné práce opravy Barrandovského mostu omezí provoz na Strakonické

Řidiči na pražské Strakonické ulici musí počítat od pondělí 15. ledna s komplikacemi v okolí Barrandovského mostu, kde bude ve směru do centra omezen průjezd. Důvodem bude výměna ložisek na opěrách a zajištění vstupu do komor severního mostu. Práce potrvají do 17. března. Vyplývá to z informací na magistrátním webu opravujeme.to. Technická správa komunikací (TSK) na letošek plánuje další, třetí fázi kompletní opravy Barrandovského mostu. Kdy oprava začne a do kdy potrvá, zatím nebylo rozhodnuto.

Nynější práce se budou konat ve do dvou fázích. První začne 15. ledna a potrvá do 4. února, silničáři budou vyměňovat ložiska mostu. Uzavřou přitom vyhrazený jízdní pruh MHD v podjezdu mostu a veškerá doprava pojede v pravém jízdním pruhu.

V druhé fázi od 5. února do 17. března dělníci umístí schodišťové věže pro přístup do komor severního mostu. Silničáři uzavřou vyhrazený jízdní pruh pod mostem a průjezd bude možný dvěma zúženými jízdními pruhy.

Nastávající práce souvisí s chystanou letošní opravou Barrandovského mostu. Letos má TSK naplánovánu třetí etapu oprav ze čtyř. Loni a předloni byla opravena část soumostí ve směru ze Smíchova do Braníku. Letos se bude pracovat na severní části mostu ve směru na Smíchov.

TSK nyní zvažuje, že sloučí následující dvě etapy oprav mostu do jedné. To by znamenalo, že by dělníci letos stihli udělat všechny práce naplánované na roky 2024 a 2025. Rozhodnutí má padnout tento měsíc.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let, vždy trvá jen část roku. Práce vyjdou za celé období na 594,5 milionu korun.


Autor: ČTK

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru