Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Příprava prodloužení tramvajové tratě omezí provoz v ulici Na Pankráci
Tramvajová trať byla na dohled stanice metra Pankrác prodloužena v roce 2021, brzy povede ještě dál. Zdroj foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Příprava prodloužení tramvajové tratě omezí provoz v ulici Na Pankráci

Provoz v části ulice Na Pankráci v Praze 4 zkomplikují ve směru z centra přípravné práce pro výstavbu prodloužení tramvajové trati. Omezení se týká úseku mezi ulicemi Hvězdova a Na Strži. Tramvají tak cestující dojedou až před Obchodní centrum Arkády Pankrác. Dělníci na místě budou mimo jiné kácet zeleň, odstraňovat obrubníky nebo překládat inženýrské sítě. Práce na prodloužení trati by měly trvat od 1. února do konce roku.

Nová zastávka tramvaje před OC Arkády si vynutí úplné odstranění středního dělícího ostrůvku, včetně zde vysazených stromů. Budou budovány přeložky horkovodu, kanalizace, vodovodu a dalších inženýrských sítí. Po jejich realizaci začne výstavba nového podchodu a samotné tramvajové trati, která má být nově pokryta travním krytem. 

„Výstavba podchodu pod ulicí Na Pankráci je podmiňující investicí pro optimální podobu přestupní zastávky. Nový podchod propojují obě nástupiště tramvajové zastávky Pankrác s přilehlou zástavbou a vestibuly stanic metra Pankrác C a D,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS). 

V rámci omezení, která budou muset řidiči po dobu výstavby akceptovat, je uzavření komunikace ve směru z centra a zavedení objízdné trasy přes ulici 5. května. Ve směru do centra bude provoz veden u křižovatek ve dvou pruzích, s tím, že v kritických místech (nad budoucím podchodem) bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu.

Změny se podle dopravního podniku příliš nedotknou MHD, ta bude většinou zachována v dosavadním linkovém vedení. Pouze linka autobusu číslo 134 bude vedena ulicemi Milevská, Pujmanové a Hvězdova.

Pěší vazby budou zachovány v dosavadním režimu první etapy výstavby metra D s tím, že hlavní pěší vazba mezi Arkádami a protilehlým objektem Gemini se během stavby bude přesouvat v závislosti na postupu prací. 

Pro maminky s kočárky a invalidy i během takto složité výstavby zhotovitel zajistí přístup k výtahu do stanice metra Pankrác. V rámci bezpečnosti zůstanou zachovávány všechny světelné signalizace, i když v upravených režimech, tak aby doprava v maximální možné míře fungovala a nevznikaly zde dopravní zácpy. 

V dalších letech zvažuje hlavní město prodloužení nové tratě až ke stanici metra Budějovická. Její celková délka pak dosáhne 1,5 kilometru se třemi páry zastávek.


Autor: Jan Puci

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru