Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Příprava prodloužení tramvajové tratě omezí provoz v ulici Na Pankráci
Tramvajová trať byla na dohled stanice metra Pankrác prodloužena v roce 2021, brzy povede ještě dál. Zdroj foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Příprava prodloužení tramvajové tratě omezí provoz v ulici Na Pankráci

Provoz v části ulice Na Pankráci v Praze 4 zkomplikují ve směru z centra přípravné práce pro výstavbu prodloužení tramvajové trati. Omezení se týká úseku mezi ulicemi Hvězdova a Na Strži. Tramvají tak cestující dojedou až před Obchodní centrum Arkády Pankrác. Dělníci na místě budou mimo jiné kácet zeleň, odstraňovat obrubníky nebo překládat inženýrské sítě. Práce na prodloužení trati by měly trvat od 1. února do konce roku.

Nová zastávka tramvaje před OC Arkády si vynutí úplné odstranění středního dělícího ostrůvku, včetně zde vysazených stromů. Budou budovány přeložky horkovodu, kanalizace, vodovodu a dalších inženýrských sítí. Po jejich realizaci začne výstavba nového podchodu a samotné tramvajové trati, která má být nově pokryta travním krytem. 

„Výstavba podchodu pod ulicí Na Pankráci je podmiňující investicí pro optimální podobu přestupní zastávky. Nový podchod propojují obě nástupiště tramvajové zastávky Pankrác s přilehlou zástavbou a vestibuly stanic metra Pankrác C a D,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS). 

V rámci omezení, která budou muset řidiči po dobu výstavby akceptovat, je uzavření komunikace ve směru z centra a zavedení objízdné trasy přes ulici 5. května. Ve směru do centra bude provoz veden u křižovatek ve dvou pruzích, s tím, že v kritických místech (nad budoucím podchodem) bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu.

Změny se podle dopravního podniku příliš nedotknou MHD, ta bude většinou zachována v dosavadním linkovém vedení. Pouze linka autobusu číslo 134 bude vedena ulicemi Milevská, Pujmanové a Hvězdova.

Pěší vazby budou zachovány v dosavadním režimu první etapy výstavby metra D s tím, že hlavní pěší vazba mezi Arkádami a protilehlým objektem Gemini se během stavby bude přesouvat v závislosti na postupu prací. 

Pro maminky s kočárky a invalidy i během takto složité výstavby zhotovitel zajistí přístup k výtahu do stanice metra Pankrác. V rámci bezpečnosti zůstanou zachovávány všechny světelné signalizace, i když v upravených režimech, tak aby doprava v maximální možné míře fungovala a nevznikaly zde dopravní zácpy. 

V dalších letech zvažuje hlavní město prodloužení nové tratě až ke stanici metra Budějovická. Její celková délka pak dosáhne 1,5 kilometru se třemi páry zastávek.


Autor: Jan Puci

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

Včera ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru