Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - zatazeno 23°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Příprava na zimu: Pražské kropící vozy přeměňují technici na sypače
Sypače připravené na zimní sezónu. Foto: PSAS

Příprava na zimu: Pražské kropící vozy přeměňují technici na sypače

V garážích Pražských služeb (PSAS) probíhá tento týden příprava vozidel letní údržby. Technici z úklidových vozů demontují cisterny, kropicí lišty a samosběrné technologie a nahrazují je nástavbami na posypový materiál a radlicemi. Do konce října bude přestavěno více než 50 vozů. Informoval o tom mluvčí PSAS Radim Mana. 

Vozy musí být stejně jako osobní auta připravena na zimu před začátkem zimní sezony. Ta u nás začíná 1. listopadu a trvá do konce března. „Během tohoto období jsou naše auta prakticky ve stavu permanentní pohotovosti a musí být připravena k okamžitému výjezdu. Sypače mají na korbě zhruba pět tun posypového materiálu a dvě tuny solanky. Pluhy přijdou na řadu, když napadnou alespoň tři centimetry sněhu,“ sdělil Mana.

Naložený sypač zvládne ošetřit úsek dlouhý 25 až 50 kilometrů. Vše přitom záleží na počasí, podle kterého je sůl dávkována v různém množství.

Samotná přestavba vozu trvá třem až čtyřem technikům okolo dvou hodin. „Auta přestavujeme jednak u nás ve Vysočanech, jednak v ruzyňské provozovně,“ říká Radim Mana. Celkem bude v Praze připraveno více než 70 zimních sypačů.

S přestavbami se v Pražských službách začalo v roce 1996. Postupně se proces zjednodušil a zdokonalil.

Jak vypadá přestavba, se můžete ve videu zde.

Zimní údržba komunikací v hlavním městě bude stát podle předběžného odhadu okolo 810 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně. V případě, že bude zima mírná, zaplatí město asi o 100 milionů korun méně. Vyplývá to z dokumentu, který tento týden v pondělí schválili pražští radní, informovala ČTK.


Autor: puc

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru