Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Příprava na zimu: Pražské kropící vozy přeměňují technici na sypače
Sypače připravené na zimní sezónu. Foto: PSAS

Příprava na zimu: Pražské kropící vozy přeměňují technici na sypače

V garážích Pražských služeb (PSAS) probíhá tento týden příprava vozidel letní údržby. Technici z úklidových vozů demontují cisterny, kropicí lišty a samosběrné technologie a nahrazují je nástavbami na posypový materiál a radlicemi. Do konce října bude přestavěno více než 50 vozů. Informoval o tom mluvčí PSAS Radim Mana. 

Vozy musí být stejně jako osobní auta připravena na zimu před začátkem zimní sezony. Ta u nás začíná 1. listopadu a trvá do konce března. „Během tohoto období jsou naše auta prakticky ve stavu permanentní pohotovosti a musí být připravena k okamžitému výjezdu. Sypače mají na korbě zhruba pět tun posypového materiálu a dvě tuny solanky. Pluhy přijdou na řadu, když napadnou alespoň tři centimetry sněhu,“ sdělil Mana.

Naložený sypač zvládne ošetřit úsek dlouhý 25 až 50 kilometrů. Vše přitom záleží na počasí, podle kterého je sůl dávkována v různém množství.

Samotná přestavba vozu trvá třem až čtyřem technikům okolo dvou hodin. „Auta přestavujeme jednak u nás ve Vysočanech, jednak v ruzyňské provozovně,“ říká Radim Mana. Celkem bude v Praze připraveno více než 70 zimních sypačů.

S přestavbami se v Pražských službách začalo v roce 1996. Postupně se proces zjednodušil a zdokonalil.

Jak vypadá přestavba, se můžete ve videu zde.

Zimní údržba komunikací v hlavním městě bude stát podle předběžného odhadu okolo 810 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně. V případě, že bude zima mírná, zaplatí město asi o 100 milionů korun méně. Vyplývá to z dokumentu, který tento týden v pondělí schválili pražští radní, informovala ČTK.


Autor: puc

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

6. prosince 2022 v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Další články
Nahoru