Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Příprava na zimu: Pražské kropící vozy přeměňují technici na sypače
Sypače připravené na zimní sezónu. Foto: PSAS

Příprava na zimu: Pražské kropící vozy přeměňují technici na sypače

V garážích Pražských služeb (PSAS) probíhá tento týden příprava vozidel letní údržby. Technici z úklidových vozů demontují cisterny, kropicí lišty a samosběrné technologie a nahrazují je nástavbami na posypový materiál a radlicemi. Do konce října bude přestavěno více než 50 vozů. Informoval o tom mluvčí PSAS Radim Mana. 

Vozy musí být stejně jako osobní auta připravena na zimu před začátkem zimní sezony. Ta u nás začíná 1. listopadu a trvá do konce března. „Během tohoto období jsou naše auta prakticky ve stavu permanentní pohotovosti a musí být připravena k okamžitému výjezdu. Sypače mají na korbě zhruba pět tun posypového materiálu a dvě tuny solanky. Pluhy přijdou na řadu, když napadnou alespoň tři centimetry sněhu,“ sdělil Mana.

Naložený sypač zvládne ošetřit úsek dlouhý 25 až 50 kilometrů. Vše přitom záleží na počasí, podle kterého je sůl dávkována v různém množství.

Samotná přestavba vozu trvá třem až čtyřem technikům okolo dvou hodin. „Auta přestavujeme jednak u nás ve Vysočanech, jednak v ruzyňské provozovně,“ říká Radim Mana. Celkem bude v Praze připraveno více než 70 zimních sypačů.

S přestavbami se v Pražských službách začalo v roce 1996. Postupně se proces zjednodušil a zdokonalil.

Jak vypadá přestavba, se můžete ve videu zde.

Zimní údržba komunikací v hlavním městě bude stát podle předběžného odhadu okolo 810 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně. V případě, že bude zima mírná, zaplatí město asi o 100 milionů korun méně. Vyplývá to z dokumentu, který tento týden v pondělí schválili pražští radní, informovala ČTK.


Autor: puc

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru