dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Příprava Metropolitního plánu má nový jízdní řád
Pohled na Prahu z Petřínské rozhledny. Foto: archiv

Příprava Metropolitního plánu má nový jízdní řád

Rada hlavního města Prahy zítra projedná  harmonogram přípravy územního plánu hl. m. Prahy. Celý proces projednání, vypořádání došlých připomínek a finální schvalování potrvá přibližně šest let. Důležitou součástí procesu projednávání budou dvě kola sběru připomínek od občanů, městských částí i majitelů pozemků.

„K návrhu nového územního plánu se může vyjádřit každý občan Prahy. Připomínkami se budeme zabývat seriózně, a proto jejich vypořádání zabere delší čas. Chceme předejít soudním sporům a obstát při případném soudním přezkumu. Názory vlastníků pozemků i jejich sousedů chceme vypořádat opravdu férově," vysvětlila. Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj.

Dopracovaný návrh Metropolitního plánu odevzdá Institut plánování a rozvoje ke kontrole do konce letošního září. Následovat bude zpracování Vyhodnocení vlivů návrhu ÚP hl. m. Prahy na udržitelný rozvoj území.

Do prvního kola projednání, kde hlavním partnerem jsou orgány státní správy a městské části, tak materiál půjde v březnu 2018. Lhůta pro vyjádření je podle zákona jeden měsíc, Praha se zavázala tuto lhůtu prodloužit o dva měsíce.

„Připravujeme i internetové aplikace, které pomohou Pražanům zorientovat se ve složitém dokumentu a formulovat připomínky tak, aby jejich zpracování mohlo probíhat kvalitně a zároveň nezabralo úřadu více času, než je nezbytně nutné,“ uvedla Petra Kolínská. Harmonogram je připraven tak, že plán bude schválený na konci roku 2022.  

Platnost současného územního plánu měla původně končit 31. prosince 2020. Poslanecká sněmovna ale minulý týden schválila novelu stavebního zákona, která prodlužuje platnost současného územního plánu právě do konce roku 2022.


Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru