dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Příprava Metropolitního plánu má nový jízdní řád
Pohled na Prahu z Petřínské rozhledny. Foto: archiv

Příprava Metropolitního plánu má nový jízdní řád

Rada hlavního města Prahy zítra projedná  harmonogram přípravy územního plánu hl. m. Prahy. Celý proces projednání, vypořádání došlých připomínek a finální schvalování potrvá přibližně šest let. Důležitou součástí procesu projednávání budou dvě kola sběru připomínek od občanů, městských částí i majitelů pozemků.

„K návrhu nového územního plánu se může vyjádřit každý občan Prahy. Připomínkami se budeme zabývat seriózně, a proto jejich vypořádání zabere delší čas. Chceme předejít soudním sporům a obstát při případném soudním přezkumu. Názory vlastníků pozemků i jejich sousedů chceme vypořádat opravdu férově," vysvětlila. Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj.

Dopracovaný návrh Metropolitního plánu odevzdá Institut plánování a rozvoje ke kontrole do konce letošního září. Následovat bude zpracování Vyhodnocení vlivů návrhu ÚP hl. m. Prahy na udržitelný rozvoj území.

Do prvního kola projednání, kde hlavním partnerem jsou orgány státní správy a městské části, tak materiál půjde v březnu 2018. Lhůta pro vyjádření je podle zákona jeden měsíc, Praha se zavázala tuto lhůtu prodloužit o dva měsíce.

„Připravujeme i internetové aplikace, které pomohou Pražanům zorientovat se ve složitém dokumentu a formulovat připomínky tak, aby jejich zpracování mohlo probíhat kvalitně a zároveň nezabralo úřadu více času, než je nezbytně nutné,“ uvedla Petra Kolínská. Harmonogram je připraven tak, že plán bude schválený na konci roku 2022.  

Platnost současného územního plánu měla původně končit 31. prosince 2020. Poslanecká sněmovna ale minulý týden schválila novelu stavebního zákona, která prodlužuje platnost současného územního plánu právě do konce roku 2022.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru