dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - zatazeno
27°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském magistrátu sešlo necelých sedm stovek. 

Už jen do 27. července 2018 mohou občané i městské části podávat své připomínky k Metropolitnímu plánu. „Pražané se mohou podívat, jaké změny čekají jejich čtvrť i celé město, a případně písemně vyjádřit své připomínky. Toto právo má každý,“ upozorňuje náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj Petra Kolínská.

Do 19. července, tedy necelé tři týdny od chvíle, kdy mohou lidé připomínky zasílat, se jich na Magistrátu hl. m. Prahy sešlo přibližně 700. „Metropolitní plán sice připravuje tým odborníků, ale detailní situaci v každé čtvrti stejně nejlépe rozumí místní obyvatelé,“ dodala Petra Kolínská. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy společně s Magistrátem hl. m. Prahy očekává drtivou většinu připomínek v posledním týdnu.

Pro přípravu připomínek je připravena také aplikace http://pup.praha.eu/mp, kde je i návod, jak připomínku podat. Aplikace vygeneruje formulář, který je nutné podepsat a doručit Odboru územního rozvoje pražského magistrátu e-mailem, datovou schránkou, poštou či na podatelnu. Konečný počet připomínek včetně detailů zveřejní pražský magistrát přibližně v polovině srpna.

Pro ty, kteří ještě plán neviděli, je připraven k nahlédnutí pracovní návrh Metropolitního plánu na internetových stránkách http://plan.iprpraha.cz/. Podle stavebního zákona musí nový územní plán Prahy začít platit nejpozději 1. ledna 2023. Před tím, zřejmě na konci roku 2020, ho ještě čeká takzvané veřejné projednávání.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Dnes v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru