dnes
Neděle - oblacno
16°C
zítra
Pondělí - zatazeno
16°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
Připomínka První pražské defenestrace vyvrcholila lynčem konšelů
Za přihlížení návštěvníků byli kaskadéři, kteří představovali konšely, vyhozeni z oken Novoměstské radnice. Foto (4x): P2

Připomínka První pražské defenestrace vyvrcholila lynčem konšelů

Před 600 lety to byla krvavá neděle, tentokrát slunečné úterý s jednou bouřkou. Městská část Praha 2 dnes odpoledne uskutečnila rekonstrukci První pražské defenestrace, která proběhla na autentickém místě, Novoměstské radnici.

Pražané i zahraniční turisté si užili hudební, taneční a šermířský program, který probíhal už od dopoledních hodin ve středové části Karlova náměstí. Za městskou část se akce zúčastnili starostka Jana Černochová, místostarosta Jaroslav Šolc, radní Renáta Kašická a Michal Zuna.

„Tato defenestrace měla velký vliv na naše dějiny. Bylo to krvavá událost, po které následovalo temné období trvající desítky let. Neměli jsme proto snahu dělat si z toho legraci či cokoli zlehčovat, ale důstojně a s nadhledem defenestraci připomenout," sdělila Jana Černochová.

defenestrace2

 

defenestrace3

defenestrace4


Praha 11 zve na jednání Komise pro životní prostředí

Včera v 08:33

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí 21. října od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, číslo dveří 119, Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Další články
Nahoru