dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - skorojasno
24°C
pozítří
Středa - oblacno
24°C
Připomínka První pražské defenestrace vyvrcholila lynčem konšelů
Za přihlížení návštěvníků byli kaskadéři, kteří představovali konšely, vyhozeni z oken Novoměstské radnice. Foto (4x): P2

Připomínka První pražské defenestrace vyvrcholila lynčem konšelů

Před 600 lety to byla krvavá neděle, tentokrát slunečné úterý s jednou bouřkou. Městská část Praha 2 dnes odpoledne uskutečnila rekonstrukci První pražské defenestrace, která proběhla na autentickém místě, Novoměstské radnici.

Pražané i zahraniční turisté si užili hudební, taneční a šermířský program, který probíhal už od dopoledních hodin ve středové části Karlova náměstí. Za městskou část se akce zúčastnili starostka Jana Černochová, místostarosta Jaroslav Šolc, radní Renáta Kašická a Michal Zuna.

„Tato defenestrace měla velký vliv na naše dějiny. Bylo to krvavá událost, po které následovalo temné období trvající desítky let. Neměli jsme proto snahu dělat si z toho legraci či cokoli zlehčovat, ale důstojně a s nadhledem defenestraci připomenout," sdělila Jana Černochová.

defenestrace2

 

defenestrace3

defenestrace4


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

Dnes ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Další články
Nahoru