dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Připomeňte si události posledních dvou desetiletí na retrospektivní výstavě Czech Press Photo
Výstava připomene i největší festival freetekno scény CzechTek, na kterém v letech 2004 a 2005 zasahovali těžkooděnci. Foto: Techno.cz / Wikimedia Commons

Připomeňte si události posledních dvou desetiletí na retrospektivní výstavě Czech Press Photo

Až do 12. dubna bude v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice otevřena retrospektivní výstava The Best of Czech Press Photo – obrazy dvou desetiletí. Výstava, doprovázená stejnojmennou reprezentativní obrazovou publikací, se koná u příležitosti dvacetiletého trvání vrcholné novinářské soutěže a výstav Czech Press Photo.

Přes pět set vybraných, mezinárodními porotami oceněných fotografií předních českých a slovenských autorů tvoří obrazovou historii našeho života a světa posledních dvaceti let. Diváci tu mohou nad autentickými záběry znovu prožít takové dramatické události, jako byly například povodně na Moravě, Slovensku i v Čechách a samotné Praze.

Mohou se opět radovat z vítězství našich hokejistů v Naganu v roce 1998 nebo našich olympioniků. Mohou být znovu otřeseni brutalitou bojovníků proti globalizaci při zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v ulicích Prahy v roce 2000 či příslušníků policie proti účastníkům Czechteku na Tachovsku v roce 2005, anebo nelidskostí neonacistů vrcholící popálením malé Natálky na Opavsku.

Připomenou si i dramatické události v zahraničí. Návštěvníci mají možnost z odstupu řady let sledovat i proměny tváří a chování našich politiků, sledovat vrcholné světové události, ale i příběhy z každodenního života obyčejných lidí, nahlédnout do tajů přírody i problémů životního prostředí.

Výstavu doprovázejí na velkých obrazovkách autorské projekce prací nejúspěšnějších fotografů soutěže za dvacet let. Výstava je otevřena denně od 10 do 19 hodin. Plné vstupné je 120 korun, studenti a senioři platí polovic.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru