dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Připomeňte si články, které se vám v roce 2013 líbily a nenechaly vás klidnými
Ruina bývalého nádraží Vyšehrad. Foto: Jan Puci

Připomeňte si články, které se vám v roce 2013 líbily a nenechaly vás klidnými

Redakce serveru Pražský patriot vytvořila přehled článků, které si v roce 2013 čtenáři oblíbili, a které u nich vybudily výraznější emoce. Klidnými vás nenechává například stav bývalého nádraží Vyšehrad, pražská MHD či třeba obří květináče v Praze 5.

Proč jsou na poště nepříjemní na zákazníky? Musí nabízet ponožky a hasičáky

S nervózními pracovníky pošty má v Praze zkušenost snad každý, kdo na přepážky alespoň občas chodí. Zaměstnanci jsou ve stresu a přetěžováni, přináší vysvětlení takového chování prezident odborové Federace výkonných zaměstnanců České pošty Miroslav Prokop. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

Přestupní stanice metra Muzeum bude rok uzavřena. A po ní Invalidovna

Zhruba v polovině roku 2014 začne metro opět zastavovat ve stanici Národní třída. Pár měsíců poté však dojde k další dlouhé uzavírce stanice, navíc přestupní, a tudíž jedné z nejdůležitějších. Muzeum na „áčku“ bude kvůli rekonstrukci nástupiště uzavřeno zhruba rok.  CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

V pražské MHD bude den jezdit slavné ertéóčko s přívěsem, tramvaj T1 a sovětské metro

historicke-metro-main-nahled Milovníci dopravní historie si v sobotu 23. listopadu přišli na své. Uskutečnil se Den Pražské integrované dopravy. Připraven byl bohatý program včetně jízd historickými vozidly. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

Supermarkety možná budou muset mít týden v roce zavřeno. Chtě nechtě!

Ještě letos budou moci mít obchodní řetězce a další vybrané provozovny otevřeno i o vánočních svátcích, příští rok tomu už tak ale být nemusí. Senát, kde má většinu levice, se totiž shodl na návrhu zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, na základě kterého by sedm dnů v roce musely mít řetězce zavřeno a na Štědrý den by mohly mít otevřeno jen do 12 hodin. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

Možná jste hráli křoví v pornu a nevíte to. Na síti kolují filmy točené v ulicích Prahy. Souloží se v autobusu i na Vyšehradě, dívka močí na pomník

Na volně dostupných serverech s erotickou a porno tematikou jsou kratší i delší videa, která jsou natáčena na veřejných prostranstvích v Praze. Je patrné, že některé snímky jsou staré i několik let. Umístění jejich „děje“ do centra Prahy je přinejmenším kontroverzní. Dvojice například souloží na historickém Vyšehradu, jiná se oddává rozkoši na vlakové zatávce, náruživá žena masturbuje na smíchovské náplavce, další močí a ukájí se na rušném Vítězném náměstí a jedna dokonce koná potřebu na pomník obětem komunismu na Újezdě. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

Za Karlovku bez sexismu: kritici vyčítají Miss Univerzity Karlovy stereotypní pohled na ženy

miss-agro_1-nahled Podle pořadatelů se v soutěži Miss Univerzity Karlovy kloubí intelekt a krása. Zaznívají ale i kritické hlasy. Podobné soutěže prý nabízejí stereotypní pohled na ženy. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

Stromy v obřích květináčích z betonu v Praze 5 trpí a ovzduší nepomáhají, říká odbornice

Smíchovské betonové květináče se už staly pověstnými. Zatímco radnice je hájí tím, že snižují imise, profesorka z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Jana Albrechtová říká, že efekt je spíš negativní a pro městskou část to nemusí být ekonomicky únosné. Lepší jsou podle ní stromy vysázené přímo do půdy. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE. 

Kam chodily pražské lesbičky za socialismu a kde se scházejí dnes?

Hotel Evropa a Téčko. To byla místa, kde se za minulého režimu scházely lesbické ženy. Dnešní sedmdesátnice Soňa na to vzpomíná ráda, nikdy se s žádným problémem nesetkala. Po roce 1989 fungovalo především žižkovské Áčko, dnes se ženy scházejí hlavně v klasických hospodách, občas se konají párty v klubu Friends. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

Fotogalerie: když se Vltavou valí tři tisíce kubíků vody za vteřinu

karluv-most_1-nahled Průtok Vltavy v Praze dosáhl v pondělí 3. června večer už 3 000 metrů krychlových za vteřinu. Podívejte se, jak vypadala situace v centru hlavního města. FOTOGALERII SI PROHLÉDNĚTE ZDE.

Dočká se Praha MHD zdarma? Vyplatí se to, tvrdí ekonom

Praha má ročně téměř čtyřmiliardový zisk z městské hromadné dopravy. Kdyby byla pro místní zadarmo, podle dopravního experta Stanislava Humla by se to hlavnímu městu nevyplatilo. Ekonom Stanislav Heczko by byl naopak takovému kroku nakloněn – město by podle něj ušetřilo třeba na předražených zakázkách. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE. 

Fotogalerie: úpadek vyšehradského nádraží. Dříve skvost, dnes ruina

Smutný příběh bývalého nádraží Praha – Vyšehrad pokračuje. Navštívili jsme bezprostřední okolí tohoto architektonického skvostu, který je už bohužel mnoho let ruinou a jeho stav se, jak můžete vidět z přiložené fotogalerie, nijak nezlepšuje. Spíše naopak. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

Boří tabu: do jejího swingers klubu míří lidé za tancem, hovorem, sexem a nemusí přijít v páru

Do swingers klubů v České republice, Prahu nevyjímaje, se chodí pobavit při tanci, povídání si a sexu především páry. Když chce přijít samotný muž či žena, musí si zpravidla zaplatit doprovod. Podnikatelka Stáňa však v centru Prahy provozuje klub, kterým zaběhnuté zvyklosti ruší. „Pražané milují sex a je zde spousta těch, kteří si ho chtějí nezávazně užít a přitom za něj nehodlají platit jako v nějakém nevěstinci. Prostě se jen chtějí pobavit,“ vypráví majitelka Swingers clubu Praha 1 v Jungmannově ulici. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

Vrátí se slavný růžový tank zpět do Prahy? Komunisté to chtějí, výtvarník Černý je proti

ruzovy-tank-nahled Do Prahy by se v budoucnu mohl vrátit tank číslo 23, nazývaný též Smíchovský tank, který léta stával na pražském Smíchově. Prosazují to lidé z KSČM a někteří protinacističtí odbojáři z druhé světové války. Výtvarník David Černý, který tank na začátku devadesátých let přebarvil na růžovo, s tím zásadně nesouhlasí. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE.

Fotogalerie: koupala se zde celá Praha, dnes je pod Terasami džungle

Výletní restaurace Terasy na Barrandovských skalách, kam mířily za první republiky davy Pražanů, už roky chátrají. Podobně je na tom koupaliště v lomu pod restaurací. Prohlédněte si fotografie z tohoto místa, které bylo do výstavby Palackého stadionu v Podolí nejoblíbenějším pražským bazénem. FOTOGALERII SI PROHLÉDNĚTE ZDE.


Další články
Nahoru