Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životVíkendVýstavy

Připomeňte si 20 let od povodní se složkami IZS

18. 9. 2022
Přijďte si užít v neděli 18. září na Slovanský ostrov akci věnovanou letošnímu výročí 20 let od povodní. Od 11 do 19 hodin zde na vás čekají ukázky techniky a činnosti složek Integrovaného záchranného systému, soutěže o zajímavé ceny, hudební vystoupení a další doprovodný program pro dospělé i děti. Vstup je zdarma.

Program připravilo hlavní město Praha s partnery speciálně na Slovanském ostrově, který se při povodni v roce 2002 ocitl pod vodou. Představí se zde profesionální i dobrovolní hasiči, záchranáři, policisté, strážníci, zaměstnanci Správy služeb hl. m. Prahy a další, kteří před 20 lety pomáhali při záplavách a nyní předvedou, jak jsou připraveni na velkou vodu. Na jednotlivých stanovištích rozmístěných po ostrově to budou vedle moderní techniky také praktické ukázky činnosti jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, včetně stavby mobilních protipovodňových zábran.

Připraveny jsou dále různé aktivity, do kterých se mohou zapojit sami návštěvníci. Například si budou moci vyzkoušet, jak se „pytluje“ – tedy plní pytle pískem. Soutěž v pytlování odstartuje přibližně v 11:30 hodin. V dalších soutěžích si zájemci budou moci ověřit zručnost nebo vědomosti a vyhrát různé hodnotné ceny, a to například rodinnou vstupenku do zoo, vstupenky do botanické zahrady, rodinnou plavbu parníkem po Praze nebo jiné praktické ceny – deštník, voděodolnou tašku či batoh proti krádežím. Nebude chybět malování na obličej nebo projížďky na služební lodi Městské policie hl. m. Prahy a další zábavné aktivity.  

O hudební doprovod se postarají různé kapely, mezi nimi Dixie Band Městské policie hl. m. Prahy, kapela pro děti Kašpárek v rohlíku a pomyslným vrcholem dne bude koncert skupiny Lake Malawi.

Pódiový program nabídne také setkání s představiteli hlavního města Prahy i těmi, kteří se účastnili záchranných akcí před 20 lety. Povodeň, která v srpnu 2002 postihla Prahu, byla svým rozsahem, průtokem a důsledky nejničivější v novodobé historii města. Trvala celkem 12 dní a zasáhla 5,8 procenta rozlohy města. Škody dosáhly výše téměř 30 miliard korun, evakuováno muselo být téměř 50 000 obyvatel.

Prahu postiženou povodní v srpnu roku 2002 připomíná také venkovní výstava velkoformátových fotografií v parku Kampa. Představuje některá místa v metropoli v kontrastu „tehdy a dnes“, jiné fotografie zachycují okamžiky záchrany evakuovaných obyvatel a také zvířat z pražské zoo. Přístupná je do 22. září.


Autor: Cen

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Kašpárek v pekle

12. dubna 2024 ve 12:30

V sobotu 13. dubna se to bude v Městské knihovně na Mariánském náměstí  hemžit čerty.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Šárecký běh

12. dubna 2024 v 07:21

Závod v sobotu 13. dubna vede údolím Divoké Šárky v délce 7km.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

12. dubna 2024 v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

Adéla Parmová a její Shakti: Výstava odhalí temná údolí a jasné vrcholky lidské duše

12. dubna 2024 ve 03:15

Pražská umělecká scéna se připravuje na zážitek, který propojí minulost, přítomnost a budoucnost skrze vizi umělkyně Adély Parmové. Umělecká výstava „Shakti [Power of Creation & Destruction]“ zvěstuje hlubokou a osvěžující cestu do temných údolí i jasných vrcholků lidské duše. Výstava Shakti...

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Další články
Nahoru