Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský životVíkendVýstavy

Připomeňte si 20 let od povodní se složkami IZS

18. 9. 2022
Přijďte si užít v neděli 18. září na Slovanský ostrov akci věnovanou letošnímu výročí 20 let od povodní. Od 11 do 19 hodin zde na vás čekají ukázky techniky a činnosti složek Integrovaného záchranného systému, soutěže o zajímavé ceny, hudební vystoupení a další doprovodný program pro dospělé i děti. Vstup je zdarma.

Program připravilo hlavní město Praha s partnery speciálně na Slovanském ostrově, který se při povodni v roce 2002 ocitl pod vodou. Představí se zde profesionální i dobrovolní hasiči, záchranáři, policisté, strážníci, zaměstnanci Správy služeb hl. m. Prahy a další, kteří před 20 lety pomáhali při záplavách a nyní předvedou, jak jsou připraveni na velkou vodu. Na jednotlivých stanovištích rozmístěných po ostrově to budou vedle moderní techniky také praktické ukázky činnosti jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, včetně stavby mobilních protipovodňových zábran.

Připraveny jsou dále různé aktivity, do kterých se mohou zapojit sami návštěvníci. Například si budou moci vyzkoušet, jak se „pytluje“ – tedy plní pytle pískem. Soutěž v pytlování odstartuje přibližně v 11:30 hodin. V dalších soutěžích si zájemci budou moci ověřit zručnost nebo vědomosti a vyhrát různé hodnotné ceny, a to například rodinnou vstupenku do zoo, vstupenky do botanické zahrady, rodinnou plavbu parníkem po Praze nebo jiné praktické ceny – deštník, voděodolnou tašku či batoh proti krádežím. Nebude chybět malování na obličej nebo projížďky na služební lodi Městské policie hl. m. Prahy a další zábavné aktivity.  

O hudební doprovod se postarají různé kapely, mezi nimi Dixie Band Městské policie hl. m. Prahy, kapela pro děti Kašpárek v rohlíku a pomyslným vrcholem dne bude koncert skupiny Lake Malawi.

Pódiový program nabídne také setkání s představiteli hlavního města Prahy i těmi, kteří se účastnili záchranných akcí před 20 lety. Povodeň, která v srpnu 2002 postihla Prahu, byla svým rozsahem, průtokem a důsledky nejničivější v novodobé historii města. Trvala celkem 12 dní a zasáhla 5,8 procenta rozlohy města. Škody dosáhly výše téměř 30 miliard korun, evakuováno muselo být téměř 50 000 obyvatel.

Prahu postiženou povodní v srpnu roku 2002 připomíná také venkovní výstava velkoformátových fotografií v parku Kampa. Představuje některá místa v metropoli v kontrastu „tehdy a dnes“, jiné fotografie zachycují okamžiky záchrany evakuovaných obyvatel a také zvířat z pražské zoo. Přístupná je do 22. září.


Autor: Cen

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

V sobotu se koná investiční konference, přednášet budou české investiční hvězdy

26. září 2022 v 19:23

V pražském Hotelu Fitzgerald proběhne 1. října konference zaměřená na investování, a to hned z několika různých pohledů. Na akci, kterou pořádá Value Club společně s generálním partnerem RoboMarkets, vystoupí přední čeští investoři a odborníci. Své know-how bude předávat například Daniel Gladiš...

Další články
Nahoru