Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Případů chřipky a dalších infekčních nemocí včetně covidu-19 v Praze dál ubývá
Ilustrační foto: pexels.com

Případů chřipky a dalších infekčních nemocí včetně covidu-19 v Praze dál ubývá

V Praze po krátkém nárůstu po jarních prázdninách opět klesá počet případů akutních infekcí dýchacích cest. Nemocných bylo minulý týden 1062 na 100 000 obyvatel, za týden jich ubylo o osm procent, uvedla na webu Hygienická stanice Hlavního města Prahy.

Pozitivních testů na covid-19 je nejméně od loňského léta. Za předchozí týden to byl podle údajů ministerstva zdravotnictví v metropoli jeden nakažený na 100 000 obyvatel.

Lékaři hlásí hygienikům všechny případy respiračních nákaz, zvlášť hlásí i pacienty, kteří mají příznaky chřipky. „O 56 procent se snížila nemocnost ve skupině onemocnění s klinickým obrazem chřipky na 12 onemocnění na 100 000 obyvatel," uvedli pražští hygienici.

Pozitivní test na covid-19 mělo v Praze za týden 20 lidí. Podle odborníků se ale testuje málo, proto mají údaje nízkou vypovídací hodnotu. Do statistik se dostanou testy provedené zdravotníkem, lidé si ještě mohou dělat doma samotesty.


Autor: ČTK

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru