dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Přineste si Putina, detektor lži a Renčovy filmy, svolávají se lidé na pražské akce proti Zemanovi
Profilové foto akce facebookové skupiny s názvem Milošovi Zemanovi sebereflexi jeho jednání.

Přineste si Putina, detektor lži a Renčovy filmy, svolávají se lidé na pražské akce proti Zemanovi

V reakci na dosavadní vystupování prezidenta Miloše Zemana, který si aktuálně mnoho lidí popudil některými kroky v souvislosti s nedávnou návštěvou Číny a víkendovými rozhovorem pro Český rozhlas, ve kterém použil několik vulgarit, se lidé svolávají na 17. listopadu na dvě demonstrace. Vyjádří při nich svůj nesouhlas. Další akce se má konat o dva dny později přímo u Pražského hradu.

Chci si s vámi promluvit, pane prezidente

Facebooková skupina Chci si s vámi promluvit, pane prezidente svolává akci na 17. listopadu dopoledne od 10 hodin. „Pojďte v rámci veřejných oslav vyjádřit svůj nesouhlas s tím, jak nás zastupuje prezident Miloš Zeman. Přijďte k památníku 17. listopadu na Národní třídu v Praze ve chvíli, kdy se tam chystá pan prezident a projevte svoje rozhořčení,‘“ je v textu skupiny. Dnes dopoledne přislíbily účast už skoro čtyři tisíce lidí. Otázkou je, kolik jich nakonec skutečně přijde vyjádřit svůj nesouhlas.

Konec lži a nenávisti

17. listopadu na 13. hodinu plánuje protest skupina pod heslem Konec lži a nenávisti. „Ruku na srdce, nejde o defenestraci prezidenta, ale jen o to, aby si hlava státu uvědomila, že si nemůže dělat, co se jí zlíbí. To nejde. O tom není demokracie. Jestli máte stejný nebo podobný názor přijďte 17. listopadu na Václavské náměstí v Praze od 13 hodin,“ zve Ondřej Pašek a skupina Chci Změnu, kteří akci pořádají.

Zemanovi sebereflexi jeho jednání

Anketa

Ohodnoťte (jako ve škole) dosavadní působení Miloše Zemana ve funkci prezidenta ČR

43.8%
(43.8%)
5.7%
(5.7%)
1.9%
(1.9%)
4.9%
(4.9%)
43.7%
(43.7%)
Ve středu 19. listopadu se bude od 16:30 do 18:30 hodin konat na Hradčanském náměstí akce „Milošovi Zemanovi sebereflexi jeho jednání – vyjádření nesouhlasu“, kterou pořádá Ben Messner.

„Našemu prezidentovi chybí sebereflexe, a proto je naší občanskou povinnosti mu ji nahradit, a to především vizuálně vzhledem k jeho schopnostem. Nejlépe před jeho úřadovnou, aby si toho všiml. Sebou plecháče pivka a další kreativitě se meze nekladou,“ zve. Akce vznikla již kritizovaným víkendovým projevem prezidenta z Lán.

Organizátoři chtějí na akci zkompletovat pro Zemana opožděný dárek k sedmdesátým narozeninám, které slavil letos v září. Co mohou lidé přinést? „Třeba trika a placky s Putinem a Ficem, želízka či mučící nástroje, cigárka a jiné drogy, palivo od Lukoilu, text opoziční smlouvy,updatovanou mapu Ruska a Číny, jakoukoliv knihu zabývající se detailněji Islámem, koránem či vlivem nikotinu na tělo, kalkulačku, text opoziční smlouvy, program SPOZ, detektor lži, příručku burana, či třeba DVD s filmy od Renče,“ uvádí se na facebookovém profilu akce.


Další články
Nahoru