dnes
Sobota - jasno
17°C
zítra
Neděle - polojasno
18°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
13°C
Přineste i ochutnejte. Na Spořilově se koná Souboj nádivek
Foto: slowfood.cz

Přineste i ochutnejte. Na Spořilově se koná Souboj nádivek

S kopřivami, medvědím česnekem, špenátem či jarní cibulkou, s kusem špeku nebo uzenou krkovicí, každá nádivka má svůj nezaměnitelný charakter. Přineste v sobotu 20. dubna na spořilovský farmářský trh vlastní nádivku a nechte ji ochutnat sousedům.

Slow Food Prague pořádá letos souboj nádivek už popáté a každý rok bylo spektrum nádivek čím dál rozmanitější. Na jednom stole se už sešly nádivky s rukolu, pučálkou, sušenými houbami, škvarky, nebo s planě rostoucím česnáčkem medvědím.

Zabodovaly také paprikové lusky plněné játrovou nádivkou, nádivka se salsicciou nebo další varianta s koprem a parmezánem od italského milovníka vaření Raffaela. Své příznivce si našly všechny chutě, od pikantnějších až po úplně jemné.

Pestrost nádivkového klání je důkazem toho, že velikonoční nádivka žije! A v sobotu 20. dubna se od 9 hodin můžete setkat s ostatními, ochutnat a třeba předávat rodinné recepty. Roztylské náměstí, Praha 4, Spořilov.

Registrace: e-mailem: blanka@slowfood.cz nebo v sobotu 20. dubna mezi 9.00–10.00 hodinou u stánku Slow Food Prague přímo na trhu. Porota znalců: lidové a demokratické referendum návštěvníků trhu.


Historie zásnubních prstenů: Od rákosí po diamanty

6. září 2019 v 08:27

Prsten z rákosí, kůže, slonoviny – i tak vypadaly zásnubní prsteny v historii. Římanky měly dokonce jeden prsten na doma a druhý do společnosti. Středověcí šlechtici kladli důraz na význam drahokamů a nejvýše si cenili vášnivého rubínu. K boomu diamantů došlo až s objevem Afriky a jeho...

Inspirujte se v komunitním centru Liška

5. září 2019 v 08:10

V září se v komunitním centru Liška koná květinový a výtvarný workshop.

Elektrokola zažívají poslední dobou boom

4. září 2019 v 16:42

Zájem o elektrokola roste. Oblibu získává tento dopravní prostředek doplněný o elektrický pohon zaslouženě. Na e-kolech snadněji a pohodlněji zdoláte náročnější terény a z jízdy se tak můžete radovat, ať je vaším cílem obchodní schůzka, horský vrchol nebo jen sladký domov po náročném pracovním...

Další články
Nahoru