dnes
Sobota - polojasno
16°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
18°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
21°C
Přineste i ochutnejte. Na Spořilově se koná Souboj nádivek
Foto: slowfood.cz

Přineste i ochutnejte. Na Spořilově se koná Souboj nádivek

S kopřivami, medvědím česnekem, špenátem či jarní cibulkou, s kusem špeku nebo uzenou krkovicí, každá nádivka má svůj nezaměnitelný charakter. Přineste v sobotu 20. dubna na spořilovský farmářský trh vlastní nádivku a nechte ji ochutnat sousedům.

Slow Food Prague pořádá letos souboj nádivek už popáté a každý rok bylo spektrum nádivek čím dál rozmanitější. Na jednom stole se už sešly nádivky s rukolu, pučálkou, sušenými houbami, škvarky, nebo s planě rostoucím česnáčkem medvědím.

Zabodovaly také paprikové lusky plněné játrovou nádivkou, nádivka se salsicciou nebo další varianta s koprem a parmezánem od italského milovníka vaření Raffaela. Své příznivce si našly všechny chutě, od pikantnějších až po úplně jemné.

Pestrost nádivkového klání je důkazem toho, že velikonoční nádivka žije! A v sobotu 20. dubna se od 9 hodin můžete setkat s ostatními, ochutnat a třeba předávat rodinné recepty. Roztylské náměstí, Praha 4, Spořilov.

Registrace: e-mailem: blanka@slowfood.cz nebo v sobotu 20. dubna mezi 9.00–10.00 hodinou u stánku Slow Food Prague přímo na trhu. Porota znalců: lidové a demokratické referendum návštěvníků trhu.


Porodnici U Apolináře čeká modernizace za dvě miliardy

23. května 2020 v 11:48

Jako součást koncepce Modernizace a centralizace Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) vznikne v prostorách porodnice U Apolináře moderní centrum porodní asistence a nové neonatologie s vysoce specializovanou péčí o předčasně narozené děti. Projekt s názvem „Porodnictví 21. století“, který...

Hrady a zámky zahajují návštěvnickou sezonu

21. května 2020 v 08:26

Hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu zahajují s téměř dvouměsíčním zpožděním hlavní návštěvnickou sezonu. Od 25. května návštěvníci mohou zavítat i do vnitřních prostor památek, do odvolání je ovšem nutné dodržovat přísná opatření proti šíření koronaviru. Doprovodný...

Další články
Nahoru