Dnes Sobota - oblacno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Přímočaré motory najdou využití v mnoha strojích. Najdeme je i v pracovních plošinách
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Přímočaré motory najdou využití v mnoha strojích. Najdeme je i v pracovních plošinách

Také vás fascinují nejrůznější stroje a jejich neuvěřitelná přesnost? Je skoro nemožné uvěřit, že skutečně fungují tak bezproblémově a nepokazí se, ani se nezadrhnou. Je to díky složité organizaci jednotlivých mechanismů, které fungují ve vzájemné spolupráci a musí do sebe vždy přesně zapadat. 

K tomu, aby so vše fungovalo tak, jak má, a vy jste mohli být spokojeni s tím, co stroje umí a jak fungují, je třeba využívat pohony prvotřídní kvality. Nejlepší jsou přímočaré pohony TMP a převodovky, které jsou nejlepší volbou s ohledem na spolehlivost a kvalitu provedení. 

Kvalita a odolnost je klíčová

Motory strojů dnes běžně fungují na základě určitého převodu, který je dán tvarem pevné závitové převodovky. Ta musí být bezpodmínečně vyrobena z kvalitních materiálů, které jsou zpracovány pomocí moderních technologií. To vše jim zajišťuje dlouhou životnost, spolehlivost a odolnost. Nikdy se tedy nespokojte s něčím, co tyto vlastnosti nemá, budou to vyhozené peníze a nijak tím neušetříte. Některé součástky se vyrábí ze slitiny hliníku nebo podobných materiálů. Je možné je pořídit  klidně s motorem nebo bez, je na vás, jaký model si vyberete, záleží na potřebách vaší výroby. Existují i speciální převodovky, které mají velmi vysoký rozsah výkonu a otáček. Převodovky se navíc dají i spojovat, čímž docílíte ještě navýšení výkonu. Klíčové je vybrat i vhodná průmyslová těsnění, která plní zásadní funkce v celém procesu výroby. Nepodceňte pečlivý výběr od osvědčených dodavatelů. Kvalita hraje roli a projeví se zejména v celkové výdrži.

Jak použít převodovky a pohony

Možnosti využití jsou skutečně široké. Své uplatnění najdou v různých transportérech, výtazích, čerpadlech, pohonech brán nebo kovoobráběcích strojích. Jedná se o zcela klíčovou součástku průmyslu, bez které si nelze představit fungování většiny zásadních strojů. Jde v podstatě o všechny obory, kde je nutné vykonávat kontrolovaný zdvih anebo posun. Jde tedy například o pracovní plošiny, kde najde uplatnění prakticky vždy. Víte, jak plošinu vybrat a zda je lepší ji půjčit nebo koupit?

Usnadněte si práci

Potřebujete k práci pracovní plošiny? Je zbytečné řešit práce ve vyšších prostorách nějak neobratně a amatérsky. Je vhodné zajistit maximální bezpečnost pomocí pracovní plošiny. Její pronájem zajistíte snadno a ani to nebude tolik stát. Pronájem plošiny závisí především na tom, kde chcete plošinu používat. Vždy se proto informujte o nabídce a ujistěte se, že víte, jak chcete plošinu využít a co s ní budete dělat. Pokud tyto informace sdělíte před půjčením, mohou vám doporučit vhodný stroj, který bude odpovídat přesně vašim požadavkům.

Nezapomeňte vybrat vhodnou velikost

Jedním ze zásadních parametrů je výška pracovní plošiny. Jen tak budou splněna očekávání, která od dané plošiny budete mít.  V zásadě je třeba zvážit, zdali budete spíše využívat více nůžky montážní plošiny umístěné kolmo nahoru nebo zdali vám bude více k užitku stranový dosah.

Kdy má smysl plošinu kupovat?

Plošinu je samozřejmě lepší pořídit v případě, kdy je nezbytné ji používat prakticky denně. V takovém případě můžete zvážit nákup plošiny také z bazaru. Záleží logicky především na vašich finančních možnostech. Je klíčové uvědomit si, že ani nová plošina nezaručuje, že bude vždy fungovat dokonale a bezproblémově. I u ní se dříve nebo později vyskytnou komplikace. Je ale otázkou, zda chcete například využívat nejmodernější technologie, které v bazaru nejspíš neseženete, nebo si vystačíte i se starším přístrojem ze menší peníze. Zvažte tedy všechna pro a proti a nebojte se poradit i s odborníky, kteří se v problematice přeci jen orientují nejlépe.


Mezinárodní agentura Effectivity otevřela pobočku v Česku, do Prahy chce exportovat slovenské mozky

19. května 2022 ve 13:02

Slovenská mezinárodní agentura Effectivity (EFFE) otevřela své zastoupení v České republice. Jedná se tak o další kancelář mimo domovskou základnu, která bude vystupovat pod jménem EFFE Prague.     

Tesco spustilo kampaň pro Online nákupy

14. května 2022 ve 13:04

Tesco spustilo novou kampaň „Nenechte se opít…“. Vzhledem k situaci na trhu s potravinami je smyslem kampaně Tesca zaměřit se na ceny u online nákupů formou srovnání cen s konkurenčním Rohlíkem. Výsledkem srovnávacích nákupů je úspora, kterou Tesco zákazníkům přináší u 37 produktů(1) ze...

Pražská strojírna uzavírá rok se ziskem

5. května 2022 v 08:09

Dceřiná společnost Dopravního podniku hlavního města Prahy Pražská strojírna zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2021. Komplikovaný rok sužovaný covidovými restrikcemi a nárůsty cen uzavřela s hospodářským výsledkem 43,6 mil. korun před zdaněním. 

Projekt Prahy 1 Corrency odstartoval, občané i podnikatelé se mohou nadále registrovat

4. května 2022 v 11:10

Radnice první městské části zahájila vlastní realizaci projektu Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších občanů. Dobrou zprávou je také to, že občané i živnostníci a podnikatelé, kteří to dosud nestihli, se...

V prvním kvartálu začalo podnikat 20 111 živnostníků. Téměř stejný počet ale podnikání ukončil

3. května 2022 v 10:39

Za první tři měsíce letošního roku prostřednictvím živnostenského oprávnění začalo podnikat 20 111 osob, což je o desetinu víc než ve stejném období roku 2021. Celkový počet podnikatelů – fyzických osob v ČR se ale zvýšil jen o 427 na 2 179 683. Aktuální přehled zveřejnila poradenská společnost...

DLA Piper asistovala skupině Karlín Group při společné investici do rezidenčních projektů s PPF Real Estate

2. května 2022 v 10:00

DLA Piper poskytovala právní poradenství skupině Karlín Group, přednímu českému developerovi rezidenčních a administrativních budov, při prodeji 50% podílu ve dvou rezidenčních projektech developerské společnosti PPF Real Estate.

Začal Huawei Global Analyst Summit

27. dubna 2022 ve 12:35

Odstartoval 19. ročník Huawei Global Analyst Summit v čínském Šen-čenu, kde zástupci technologického giganta Huawei seznámili návštěvníky s nejnovějšími průmyslovými trendy i svou představou zelenější budoucnosti. 

Falešné SMS zprávy se snaží vylákat platby za údajné nedoplatky, varuje innogy

27. dubna 2022 v 07:04

innogy varuje před podvodnými SMS, které se snaží vylákat platby za údajné nedoplatky energií. V posledních dvou dnech zajistila innogy několik pokusů o podvodné jednání formou rozesílání SMS a následné vymáhání falešných nedoplatků za dodávky energií. Jedná se zatím jen o několik případů, ale...

Další články
Nahoru