Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Přímočaré motory najdou využití v mnoha strojích. Najdeme je i v pracovních plošinách
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Přímočaré motory najdou využití v mnoha strojích. Najdeme je i v pracovních plošinách

Také vás fascinují nejrůznější stroje a jejich neuvěřitelná přesnost? Je skoro nemožné uvěřit, že skutečně fungují tak bezproblémově a nepokazí se, ani se nezadrhnou. Je to díky složité organizaci jednotlivých mechanismů, které fungují ve vzájemné spolupráci a musí do sebe vždy přesně zapadat. 

K tomu, aby so vše fungovalo tak, jak má, a vy jste mohli být spokojeni s tím, co stroje umí a jak fungují, je třeba využívat pohony prvotřídní kvality. Nejlepší jsou přímočaré pohony TMP a převodovky, které jsou nejlepší volbou s ohledem na spolehlivost a kvalitu provedení. 

Kvalita a odolnost je klíčová

Motory strojů dnes běžně fungují na základě určitého převodu, který je dán tvarem pevné závitové převodovky. Ta musí být bezpodmínečně vyrobena z kvalitních materiálů, které jsou zpracovány pomocí moderních technologií. To vše jim zajišťuje dlouhou životnost, spolehlivost a odolnost. Nikdy se tedy nespokojte s něčím, co tyto vlastnosti nemá, budou to vyhozené peníze a nijak tím neušetříte. Některé součástky se vyrábí ze slitiny hliníku nebo podobných materiálů. Je možné je pořídit  klidně s motorem nebo bez, je na vás, jaký model si vyberete, záleží na potřebách vaší výroby. Existují i speciální převodovky, které mají velmi vysoký rozsah výkonu a otáček. Převodovky se navíc dají i spojovat, čímž docílíte ještě navýšení výkonu. Klíčové je vybrat i vhodná průmyslová těsnění, která plní zásadní funkce v celém procesu výroby. Nepodceňte pečlivý výběr od osvědčených dodavatelů. Kvalita hraje roli a projeví se zejména v celkové výdrži.

Jak použít převodovky a pohony

Možnosti využití jsou skutečně široké. Své uplatnění najdou v různých transportérech, výtazích, čerpadlech, pohonech brán nebo kovoobráběcích strojích. Jedná se o zcela klíčovou součástku průmyslu, bez které si nelze představit fungování většiny zásadních strojů. Jde v podstatě o všechny obory, kde je nutné vykonávat kontrolovaný zdvih anebo posun. Jde tedy například o pracovní plošiny, kde najde uplatnění prakticky vždy. Víte, jak plošinu vybrat a zda je lepší ji půjčit nebo koupit?

Usnadněte si práci

Potřebujete k práci pracovní plošiny? Je zbytečné řešit práce ve vyšších prostorách nějak neobratně a amatérsky. Je vhodné zajistit maximální bezpečnost pomocí pracovní plošiny. Její pronájem zajistíte snadno a ani to nebude tolik stát. Pronájem plošiny závisí především na tom, kde chcete plošinu používat. Vždy se proto informujte o nabídce a ujistěte se, že víte, jak chcete plošinu využít a co s ní budete dělat. Pokud tyto informace sdělíte před půjčením, mohou vám doporučit vhodný stroj, který bude odpovídat přesně vašim požadavkům.

Nezapomeňte vybrat vhodnou velikost

Jedním ze zásadních parametrů je výška pracovní plošiny. Jen tak budou splněna očekávání, která od dané plošiny budete mít.  V zásadě je třeba zvážit, zdali budete spíše využívat více nůžky montážní plošiny umístěné kolmo nahoru nebo zdali vám bude více k užitku stranový dosah.

Kdy má smysl plošinu kupovat?

Plošinu je samozřejmě lepší pořídit v případě, kdy je nezbytné ji používat prakticky denně. V takovém případě můžete zvážit nákup plošiny také z bazaru. Záleží logicky především na vašich finančních možnostech. Je klíčové uvědomit si, že ani nová plošina nezaručuje, že bude vždy fungovat dokonale a bezproblémově. I u ní se dříve nebo později vyskytnou komplikace. Je ale otázkou, zda chcete například využívat nejmodernější technologie, které v bazaru nejspíš neseženete, nebo si vystačíte i se starším přístrojem ze menší peníze. Zvažte tedy všechna pro a proti a nebojte se poradit i s odborníky, kteří se v problematice přeci jen orientují nejlépe.


Sirotčinec v Kongu z ČVUT slaví světový úspěch

24. května 2023 v 08:08

Soutěžní návrh vzniklý na Projektovém maratonu se úspěšně prosadil ve 43. ročníku prestižní architektonické soutěže World Architecture Award. V každém ročníku se vybírají nejlepší z projektů v kategorii Architektura nebo interiér. A projekt ICWD – zázemí pro sirotky v Kongu – byl oceněn...

Odborníci z oblasti chytrých měst a udržitelné mobility představí nové poznatky

23. května 2023 v 09:07

Fakulta dopravní ČVUT v Praze v letošním roce slaví 30 let od svého založení, a u této příležitosti pořádá ve dnech 25. a 26. května v Národní technické knihovně dvě významné akce: 21. ročník Evropského dopravního kongresu (ETC) společně s 9. ročníkem mezinárodního sympozia Smart Cities Symposium...

Pražský hotel Don Giovanni zahájil oslavy 30 let s místními policisty

21. května 2023 ve 21:11

V rámci oslav 30 let od založení hotelu Don Giovanni poblíž stanice metra Želivského, pohostili v uplynulých dnech zaměstnanci hotelu řadové policisty z Prahy 3 na slavnostním obědě.

Studenti ČVUT testovali emailové nástroje. Pomáhala umělá inteligence

19. května 2023 v 09:46

Studenti třetího ročníku Masarykova ústavu při ČVUT měli možnost na vlastní kůži projít kampaní e-mailového marketingu. Jejím cílem bylo vytvořit personalizovanou kampaň e-shopu, který nabízí různé druhy kávy a vnitřní procesy zautomatizovat. S obsahem pomáhala umělá...

Praha 14 uzavřela registraci do systému Corrency

19. května 2023 v 08:20

Registrace do systému Corrency pro obyvatele Prahy 14 je již uzavřena. Prvních 1000 místních občanů využilo šanci a získalo correnty ve výši 1000 korun.

Jaké příležitosti k hrdinství umožňují technologie? Odpovědi přinese konference

17. května 2023 v 08:40

Tématem druhého ročníku konference Technologie ve společnosti je hrdinství a hledání všech jeho podob. Co je hrdinství? A má v našem cloudovém světě hrdinství ještě vůbec místo? 

V anketě AČPM Pojišťovna roku dominovala Kooperativa

16. května 2023 v 08:13

Letošní anketu Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) Pojišťovna roku ovládla pojišťovna Kooperativa. Na vyhlášení výsledků si převzala první místa v kategoriích Životní pojištění, Pojištění průmyslu a podnikatelů a Pojištění občanů. Třetí místo pak obsadila v kategorii...

Konference doručitelnosti přivede odborníky z celého světa

15. května 2023 v 10:48

Konference doručitelnosti se bude poprvé konat v Praze 1. a 2. června. Nabídne několik přednášek, panelových diskusí i interaktivních workshopů a představí technologie, díky kterým marketéři minimalizují riziko, že budou jejich kampaně označeny za spam. Experti z celého světa budou...

Scott.Weber Workspace otevře třetí lokalitu v Praze 8

15. května 2023 v 07:14

Poskytovatel privátních flexibilních kanceláří a coworkingu se rozšiřuje o lokalitu Dock v Libni na Praze 8. Třinácté centrum nabídne na ploše 3 190 m2 celkem 350 kancelářských míst, eventové prostory, privátní terasy a přes 20 zasedacích a jiných místností pro soustředěnou práci pro zvýšení...

Praha 14: Podniky Corrency poznáte podle červené samolepky

8. května 2023 v 08:47

Praha 14 se koncem března zapojila do programu podpory lokální ekonomiky Corrency se záměrem posílit koupěschopnost místních obyvatel. Podniky, které se do projektu zapojily, poznáte snadno podle červené samolepky umístěné většinou na dveřích nebo na výloze.

Další články
Nahoru