Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Přímočaré motory najdou využití v mnoha strojích. Najdeme je i v pracovních plošinách
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Přímočaré motory najdou využití v mnoha strojích. Najdeme je i v pracovních plošinách

Také vás fascinují nejrůznější stroje a jejich neuvěřitelná přesnost? Je skoro nemožné uvěřit, že skutečně fungují tak bezproblémově a nepokazí se, ani se nezadrhnou. Je to díky složité organizaci jednotlivých mechanismů, které fungují ve vzájemné spolupráci a musí do sebe vždy přesně zapadat. 

K tomu, aby so vše fungovalo tak, jak má, a vy jste mohli být spokojeni s tím, co stroje umí a jak fungují, je třeba využívat pohony prvotřídní kvality. Nejlepší jsou přímočaré pohony TMP a převodovky, které jsou nejlepší volbou s ohledem na spolehlivost a kvalitu provedení. 

Kvalita a odolnost je klíčová

Motory strojů dnes běžně fungují na základě určitého převodu, který je dán tvarem pevné závitové převodovky. Ta musí být bezpodmínečně vyrobena z kvalitních materiálů, které jsou zpracovány pomocí moderních technologií. To vše jim zajišťuje dlouhou životnost, spolehlivost a odolnost. Nikdy se tedy nespokojte s něčím, co tyto vlastnosti nemá, budou to vyhozené peníze a nijak tím neušetříte. Některé součástky se vyrábí ze slitiny hliníku nebo podobných materiálů. Je možné je pořídit  klidně s motorem nebo bez, je na vás, jaký model si vyberete, záleží na potřebách vaší výroby. Existují i speciální převodovky, které mají velmi vysoký rozsah výkonu a otáček. Převodovky se navíc dají i spojovat, čímž docílíte ještě navýšení výkonu. Klíčové je vybrat i vhodná průmyslová těsnění, která plní zásadní funkce v celém procesu výroby. Nepodceňte pečlivý výběr od osvědčených dodavatelů. Kvalita hraje roli a projeví se zejména v celkové výdrži.

Jak použít převodovky a pohony

Možnosti využití jsou skutečně široké. Své uplatnění najdou v různých transportérech, výtazích, čerpadlech, pohonech brán nebo kovoobráběcích strojích. Jedná se o zcela klíčovou součástku průmyslu, bez které si nelze představit fungování většiny zásadních strojů. Jde v podstatě o všechny obory, kde je nutné vykonávat kontrolovaný zdvih anebo posun. Jde tedy například o pracovní plošiny, kde najde uplatnění prakticky vždy. Víte, jak plošinu vybrat a zda je lepší ji půjčit nebo koupit?

Usnadněte si práci

Potřebujete k práci pracovní plošiny? Je zbytečné řešit práce ve vyšších prostorách nějak neobratně a amatérsky. Je vhodné zajistit maximální bezpečnost pomocí pracovní plošiny. Její pronájem zajistíte snadno a ani to nebude tolik stát. Pronájem plošiny závisí především na tom, kde chcete plošinu používat. Vždy se proto informujte o nabídce a ujistěte se, že víte, jak chcete plošinu využít a co s ní budete dělat. Pokud tyto informace sdělíte před půjčením, mohou vám doporučit vhodný stroj, který bude odpovídat přesně vašim požadavkům.

Nezapomeňte vybrat vhodnou velikost

Jedním ze zásadních parametrů je výška pracovní plošiny. Jen tak budou splněna očekávání, která od dané plošiny budete mít.  V zásadě je třeba zvážit, zdali budete spíše využívat více nůžky montážní plošiny umístěné kolmo nahoru nebo zdali vám bude více k užitku stranový dosah.

Kdy má smysl plošinu kupovat?

Plošinu je samozřejmě lepší pořídit v případě, kdy je nezbytné ji používat prakticky denně. V takovém případě můžete zvážit nákup plošiny také z bazaru. Záleží logicky především na vašich finančních možnostech. Je klíčové uvědomit si, že ani nová plošina nezaručuje, že bude vždy fungovat dokonale a bezproblémově. I u ní se dříve nebo později vyskytnou komplikace. Je ale otázkou, zda chcete například využívat nejmodernější technologie, které v bazaru nejspíš neseženete, nebo si vystačíte i se starším přístrojem ze menší peníze. Zvažte tedy všechna pro a proti a nebojte se poradit i s odborníky, kteří se v problematice přeci jen orientují nejlépe.


Zlatá Koruna patří pojišťovně Kooperativa

Dnes v 18:38

V letošním, již 22. ročníku soutěže Zlatá Koruna si Kooperativa připsala pět pódiových umístění. První místo a Zlatou korunu získalo Autopojištění NAMÍRU v kategoriích Neživotní pojištění i Povinné ručení, a FLEXI, které ovládlo kategorii Životní pojištění.  Informoval o tom mluvčí pojišťovny...

Férový zaměstnavatel roku je innogy

Dnes ve 12:42

V pátém ročníku soutěže Férový zaměstnavatel roku, kterou pořádá portál Atmoskop se společností Pluxee, se společnost innogy umístila na 1. místě jako organizace s výborným přístupem k zaměstnancům, a to v kategorii velkých firem na 1000 zaměstnanců.

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projetků zaměstnanců PVK

Včera v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Když se setká budoucnost s budoucností. Pro LOM PRAHA a VR Group je nábor nových zaměstnanců prioritou

19. června 2024 v 08:46

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. Účast na setkání...

innogy koprodukovala už 100 filmů, v Karlových Varech se představí tři

17. června 2024 v 16:13

Už 100 koprodukovaných hraných i dokumentárních filmů a energetická firma innogy nadále pokračuje v podpoře české kinematografie. Desítky milionů diváků a více než šest desítek Českých lvů, i to je vizitka projektu „energie českého filmu“. Nyní innogy přichází s další novinkou v podobě rozšíření...

Bezpečná a moderní železnice: To je posláním centra v Dětenicích

17. června 2024 ve 13:32

Fakulta dopravní ČVUT v Praze a společnost AŽD dnes, 17. června, slavnostně otevřely nové moderní Kompetenční centrum Dětenice. Specializované výukové pracoviště zejména pro studenty železničních oborů vzniklo na experimentální trati Kopidlno – Dolní Bousov v Královéhradeckém kraji za necelých...

Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

13. června 2024 v 11:43

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

PVK: Aktivně přispíváme svými projekty k plnění klimatického plánu Prahy

5. června 2024 v 17:31

Hlavní město Praha přijalo v roce 2019 přelomové usnesení, ve kterém se město dobrovolně zavázalo začít aktivně sledovat a postupně snižovat své přímé i nepřímé emise oxidu uhličitého (CO2). Město tím oficiálně vyhlásilo svůj klimatický závazek snížit emise CO2 o 45 % do roku 2030 ve srovnání...

Testbed jako brána do inovací. Den otevřených dveří představil příklady digitalizace z praxe

4. června 2024 v 11:50

Trendy, vize, technologické inovace i praktická řešení pod taktovkou Průmyslu 4.0 vyvíjená v prostředí průmyslových testbedů. To byla témata Dne otevřených dveří pro Průmysl 4.0, akce, která ve středu 29. května otevřela ředitelům a manažerům výrobních podniků prostory RICAIP Testbedu Praha na...

Další články
Nahoru