dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Dětská Praha

Příměstský tábor s nádechem venkova

Příměstský tábor je alternativou ke klasickým vícedenním táborům. Děti v rámci něj stráví den plný pohybu, zábavy a dobrodružství s novými kamarády, večer však už mohou být opět doma s rodiči. Takové tábory nabízí po celé prázdniny i Toulcův dvůr, dvanáctihektarový statek uprostřed Prahy.

Toulcův dvůr je střediskem ekologické výchovy, které se během prázdnin mění v nekonečnou nabídku zajímavých příměstských táborů. Jak už napovídá jeho samotný název a poslání, tematicky jsou všechny tábory zaměřeny na přírodu a její poznávání. „Příměstských táborů během letních prázdnin poskytujeme celou řadu. Dělíme je do více věkových skupiny, takže uspokojíme jak malé táborníky, tak i větší již školou povinné děti,“ říká Zuzana Hanušová, mluvčí Toulcova dvora.

Vybrat si tak děti mohou od farmářských miniškoliček, přes cestu do ptačí říše, dobrodružství v lese či se na týden mohou stát malými chovateli. Toulcův dvůr klade velký důraz na učení děti samostatnosti a poznávání života takového, jaký opravdu je. „Například u malých chovatelů se děti po celou dobu starají o naše zvířátka. Mají za úkol je krmit, učí se o ně pečovat a ti zdatnější večer chytají králíky ve výběhu, což je mnohdy opravdu zajímavé,“ dodává Věra Konůpková, vedoucí mateřského centra na Toulcově dvoře.

Příměstské tábory na Toulcově dvoře jsou nejen o přírodě, ale také o sportu.  Například v rámci tábora příznačně nazvaného – Komu se nelení, tomu se zelení – se děti budou seznamovat s různými outdoorovými aktivitami. „Vyzkouší si chůzi po slackline, procvičí ohebnost těla v lanových překážkách či se naučí číst v mapách při orientačním běhu,“ dodává Magdalena Kapuciánová ředitelka MŠ Semínko, jež sídlí v rámci Toulcova dvora a tento tábor pořádá.

Nabídka příměstských táborů začíná být každým rokem zajímavější a širší. Pokud však o nějakém přemýšlíte, příliš neváhejte a už si místo na něm zarezervujte. O příměstské tábory každým rokem zájem velmi stoupá.

Více naleznete na www.toulcuvdvur.cz


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru