Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dětská Praha

Příměstské tábory Prahy 4 v létě nabídnou i doučování

Distanční výuka dopadla na všechny žáky škol, na některé více na jiné méně. Radnice Prahy 4 si to uvědomuje, a proto na prázdniny 2021 připravuje ve spolupráci se spolkem Sportjoy letní příměstské tábory, které kromě programu budou mít i nadstavbu ve formě doučovací části.

„Chceme vyjít vstříc rodičům a žákům hlavně tam, kde distanční výuka neměla takový dopad, jaký by byl potřeba ke zvládnutí základních znalostí,“ vysvětlila starostka Irena Michalcová (ANO 2011).

Letní příměstské tábory Schooljoy jsou plánovány pro zhruba 1000 dětí v šesti základních školách městské části Praha 4, a to zdarma. Skupiny dětí budou rozdělené podle ročníků a starat se o ně budou kvalifikovaní lektoři.

Hravou a zábavnou formou si děti zopakují základní znalosti daných ročníků. Kromě vzdělávací role tábora je ale důležitá i ta socializační, tedy zjednodušeně budování vztahů s vrstevníky.

„Nedostatkem sociálních kontaktů trpěly děti na všech úrovních škol a problémem je i ztráta motivace k učení a obecně pracovních a studijních návyků,“ uvedla dále starostka Irena Michalcová.

Informace o termínech nejdete zde.


Autor: TZ, red

Kluziště se na Dvojce otevřou začátkem prosince

25. listopadu 2021 v 10:08

Stejně jako v předchozích letech otevře Praha 2 kluziště na dvou místech. Letos radnice vybrala Riegrovy sady a Grébovku.

Praha 9 rozsvítí čtyři vánoční stromky

24. listopadu 2021 v 06:20

Divadlo, kapely, vystoupení dětí, tanečníci ale i opékání buřtíků a svařené víno. Radnice Prahy 9 zve na rozsvěcení vánočních strommků.

Praha 1 rozsvítí Kozí plácek

23. listopadu 2021 v 10:56

Rozsvícení Kozího plácku společně s pěveckým souborem Biskupáček se koná v neděli 28. listopadu v 18 hodin.

Praha 1: Předvánoční hlídání dětí v Rodinném centru YMCA

22. listopadu 2021 v 07:43

Nestíháte nákupy s malými dětmi? Rodinné centrum YMCA nabízí po tři soboty pomoc.

Pro děti: Venkovní kluziště a kouzelná schránka

17. listopadu 2021 v 08:39

Od prvního prosincového dne otevírá centrum Westfield Chodov venkovní kluziště, na které 5. prosince zavítá i Mikuláš.

FOK představí dětem Beethovena v pořadu Orchestr na dotek

17. listopadu 2021 v 08:26

Symfonický orchestr hl m. Prahy FOK chystá druhý koncert z rodinné řady Orchestr na dotek. Tentokrát se děti hravým způsobem seznámí s Ludwigem van Beethovenem.

V Praze 13 se bude bruslit

16. listopadu 2021 v 08:02

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájí znovu zimní sezonu. Bruslení pro veřejnost bude možné od středy 17. listopadu v případě příznivých meteorologických a epidemiologických podmínek.

Galerie Butovice startuje pestré Vánoce

10. listopadu 2021 v 07:39

Jedna z hlavních letošních akcí proběhne v Galerii Butovice již tento čtvrtek 11. listopadu od 16 do 19 hodin. Obchodní centrum představí svým návštěvníkům vánoční světelnou výzdobu, ale vystoupí zde také atraktivní hosté jako skupina Děda Mládek Illegal Band, a nejen děti se mohou těšit na zhruba...

Žáci z Prahy 6 se seznámí s problematikou první pomoci

9. listopadu 2021 v 15:16

Praha 6 společně se Školicím střediskem první pomoci Life Rescue – záchranáři Praha realizuje projekt výuky a osvěty první pomoci u žáků sedmých tříd všech základních škol na území Prahy 6 pod názvem Projektový den Dětského záchranáře.

Pro děti: Legenda o svatém Martinovi

6. listopadu 2021 v 07:32

Poslyšte pradávný příběh o sv. Martinovi, který se stal symbolem soucitu, štědrosti, dobroty a lásky a zažijte stínové loutko-herecké divadlo protkané písněmi a živou hudbou.

Další články
Nahoru