Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Přiměla podepsat umírajícího přítele závět, díky které by získala 23 milionů korun
Letecký záběr na dům, ve kterém se hledaná žena ukrývala. Zdroj foto: Policie ČR

Přiměla podepsat umírajícího přítele závět, díky které by získala 23 milionů korun

Možná až hyenismem se dá nazvat případ, jehož konec v minulých dnech napsali pátrači z Prahy. Podařilo se jim zadržet ženu, která se ukrývala před nástupem do vězení. Tam ji poslal soud za to, že před pěti lety zneužila toho, že byl vážně nemocný její přítel. O případu dnes informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„V roce 2017 pětačtyřicetiletá žena nechala na smrtelné posteli podepsat závěť svého dlouhodobého čtyřiašedesátiletého přítele, díky níž měla získat dědictví v hodnotě přesahující třiadvacet milionů korun. Využila jeho velmi vážného zdravotního stavu, ve kterém nebyl schopen pochopit obsah, význam ani podstatu předložených listin,“ poslal policejní mluvčí. Muž, který závěť podepsal, byl s objemným mozkovým tumorem hospitalizován v nemocnici, kde posléze zemřel. 

Loji v květnu padl rozsudek, který ženu za trestný čin podvod ve stádiu pokusu poslal nepodmíněným trestem na pět let za mříže. Odsouzená se dlouhodobě nástupu do věznice vyhýbala a snažila se využít všechny dostupné možnosti.

„V říjnu 2022 dostali pátrači z 10. oddělení příkaz k dodání do výkonu trestu a začali po hledané ženě pátrat. Za využití všech operativně pátracích prostředků, včetně vrtulníku letecké služby, se podařilo hledanou lokalizovat v chatové oblasti nedaleko Prahy,“ popsal Hrdina.

Žena se ukrývala v jednom z domů v ulici Na Konci světa. Ulice je součástí obce Hovorčovice, která leží jen pár kilometrů od severních hranic Prahy. „Po zdravotním vyšetření byla převezena do věznice na Pankráci, kde si nyní odpykává svůj pětiletý trest,“ dodal mluvčí pražské police.  


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru