Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Přiměla podepsat umírajícího přítele závět, díky které by získala 23 milionů korun
Letecký záběr na dům, ve kterém se hledaná žena ukrývala. Zdroj foto: Policie ČR

Přiměla podepsat umírajícího přítele závět, díky které by získala 23 milionů korun

Možná až hyenismem se dá nazvat případ, jehož konec v minulých dnech napsali pátrači z Prahy. Podařilo se jim zadržet ženu, která se ukrývala před nástupem do vězení. Tam ji poslal soud za to, že před pěti lety zneužila toho, že byl vážně nemocný její přítel. O případu dnes informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„V roce 2017 pětačtyřicetiletá žena nechala na smrtelné posteli podepsat závěť svého dlouhodobého čtyřiašedesátiletého přítele, díky níž měla získat dědictví v hodnotě přesahující třiadvacet milionů korun. Využila jeho velmi vážného zdravotního stavu, ve kterém nebyl schopen pochopit obsah, význam ani podstatu předložených listin,“ poslal policejní mluvčí. Muž, který závěť podepsal, byl s objemným mozkovým tumorem hospitalizován v nemocnici, kde posléze zemřel. 

Loji v květnu padl rozsudek, který ženu za trestný čin podvod ve stádiu pokusu poslal nepodmíněným trestem na pět let za mříže. Odsouzená se dlouhodobě nástupu do věznice vyhýbala a snažila se využít všechny dostupné možnosti.

„V říjnu 2022 dostali pátrači z 10. oddělení příkaz k dodání do výkonu trestu a začali po hledané ženě pátrat. Za využití všech operativně pátracích prostředků, včetně vrtulníku letecké služby, se podařilo hledanou lokalizovat v chatové oblasti nedaleko Prahy,“ popsal Hrdina.

Žena se ukrývala v jednom z domů v ulici Na Konci světa. Ulice je součástí obce Hovorčovice, která leží jen pár kilometrů od severních hranic Prahy. „Po zdravotním vyšetření byla převezena do věznice na Pankráci, kde si nyní odpykává svůj pětiletý trest,“ dodal mluvčí pražské police.  


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru