Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Primátorská sbírka měla úspěch, lidé darovali přes tunu věcí a desetitisíce korun
Do primátorské sbírky se zapojili i členové vedení Prahy. Foto: MHMP

Primátorská sbírka měla úspěch, lidé darovali přes tunu věcí a desetitisíce korun

V rámci prvního ročníku primátorské potravinové sbírky, která se konala minulý týden ve čtvrtek na Mariánském náměstí a před nákupním centrem Tesco Eden, se pro potřebné podařilo vybrat 1 200 kilogramů trvanlivých potravin a hygienického zboží. Na transparentní účet navíc lidé přispěli téměř 45 tisíc korun. 

Čtvrteční primátorskou potravinovou sbírku uspořádal Nadační fond humanitární pomoci ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha. Pomoc skrze ni poputuje k lidem v nouzi, například k lidem bez domova, seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a dalším.

Sbírka se uskutečnila pod záštitou primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti). Kromě stovek Pražanů do ní přispěli i radní, předsedové koaličních klubů, zástupci opozice, velvyslanectví a mnozí další.  

„Je vidět, že když jde o dobrou věc, Pražané se umí spojit. Naplňuje mě optimismem, že i přes současnou situaci, která je náročná pro všechny, se podařilo vybrat úctyhodné množství potravin, hygienických potřeb a peněz na pomoc potřebným,” uvedl primátor.  

„Chci velmi poděkovat každému, kdo pomáhal s realizací i propagací primátorské sbírky potravin. Není rozhodující kolik, kdo přispěl a jak. Zásadní je, že se rozhodlo pomoci tak velké množství lidí.” doplnila Eva Horáková (Piráti), předsedkyně výboru pro sociální politiku pražského zastupitelstva.

„Vlivem protiepidemických opatření se mnoho jednotlivců i celých rodin ocitlo v tíživé životní situaci – lidé ztratili práci, přišli o své podnikání, a mnohdy jim nezbývá ani na základní potraviny. Děkuji všem, kteří do této sbírky přispěli,“ sdělil ke sbírce předseda klubu pražských zastupitelů Spojené síly pro Prahu Jiří Pospíšil.

„Advent je tradičně obdobím solidarity a dobročinnosti a je dobrým znamením, že i letos pres všechny komplikace způsobené pandemií Pražané myslí na lidi v nouzi,“ dodává předseda klubu pražských zastupitelů Praha Sobě Jan Čižinský.

Nadační fond humanitární pomoci je servisní organizací pro zprostředkování pomoci potřebným. Dlouhodobě se zabývá distribucí oblečení, zdravotnického a hygienického materiálu a poradenstvím osobám v sociální nouzi.

Zaměřuje se zejména na osoby, které „propadly“ sítem sociální pomoci. Organizuje pomoc potřebným a je platformou pro iniciativy dobrovolníků a řešení krizových situací.


Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

Včera v 16:54

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

PVK: Výluky v dodávkách vody v šestnáctém týdnu

Včera v 10:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

14. dubna 2021 ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

14. dubna 2021 ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

14. dubna 2021 v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

14. dubna 2021 ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

13. dubna 2021 v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

12. dubna 2021 v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

12. dubna 2021 v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

10. dubna 2021 v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Další články
Nahoru