Dnes Sobota - oblacno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Primátorská sbírka měla úspěch, lidé darovali přes tunu věcí a desetitisíce korun
Do primátorské sbírky se zapojili i členové vedení Prahy. Foto: MHMP

Primátorská sbírka měla úspěch, lidé darovali přes tunu věcí a desetitisíce korun

V rámci prvního ročníku primátorské potravinové sbírky, která se konala minulý týden ve čtvrtek na Mariánském náměstí a před nákupním centrem Tesco Eden, se pro potřebné podařilo vybrat 1 200 kilogramů trvanlivých potravin a hygienického zboží. Na transparentní účet navíc lidé přispěli téměř 45 tisíc korun. 

Čtvrteční primátorskou potravinovou sbírku uspořádal Nadační fond humanitární pomoci ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha. Pomoc skrze ni poputuje k lidem v nouzi, například k lidem bez domova, seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a dalším.

Sbírka se uskutečnila pod záštitou primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti). Kromě stovek Pražanů do ní přispěli i radní, předsedové koaličních klubů, zástupci opozice, velvyslanectví a mnozí další.  

„Je vidět, že když jde o dobrou věc, Pražané se umí spojit. Naplňuje mě optimismem, že i přes současnou situaci, která je náročná pro všechny, se podařilo vybrat úctyhodné množství potravin, hygienických potřeb a peněz na pomoc potřebným,” uvedl primátor.  

„Chci velmi poděkovat každému, kdo pomáhal s realizací i propagací primátorské sbírky potravin. Není rozhodující kolik, kdo přispěl a jak. Zásadní je, že se rozhodlo pomoci tak velké množství lidí.” doplnila Eva Horáková (Piráti), předsedkyně výboru pro sociální politiku pražského zastupitelstva.

„Vlivem protiepidemických opatření se mnoho jednotlivců i celých rodin ocitlo v tíživé životní situaci – lidé ztratili práci, přišli o své podnikání, a mnohdy jim nezbývá ani na základní potraviny. Děkuji všem, kteří do této sbírky přispěli,“ sdělil ke sbírce předseda klubu pražských zastupitelů Spojené síly pro Prahu Jiří Pospíšil.

„Advent je tradičně obdobím solidarity a dobročinnosti a je dobrým znamením, že i letos pres všechny komplikace způsobené pandemií Pražané myslí na lidi v nouzi,“ dodává předseda klubu pražských zastupitelů Praha Sobě Jan Čižinský.

Nadační fond humanitární pomoci je servisní organizací pro zprostředkování pomoci potřebným. Dlouhodobě se zabývá distribucí oblečení, zdravotnického a hygienického materiálu a poradenstvím osobám v sociální nouzi.

Zaměřuje se zejména na osoby, které „propadly“ sítem sociální pomoci. Organizuje pomoc potřebným a je platformou pro iniciativy dobrovolníků a řešení krizových situací.


Autor: red

V pondělí a ve středu na farmářské trhy u Komunitního centra Matky Terezy

Dnes v 09:39

Farmářské trhy se v Praze 11 konají každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin u Komunitního centra Matky Terezy, až do středy 21. prosince.

Den dětí na Chodovské tvrzi

Včera ve 13:17

Odpoledne plné her, cukrovinek a zábavy ve stylu tradiční poutě v neděli 29. května ve 14 hodin v Praze 11.

Dětský den na Kampě

Včera v 11:18

Praha 1 zve děti v úterý 31. května od 8 hodin na Kampu.

Komentovaná prolídka: Olšanskými hřbitovy

Včera v 07:26

Čtvrtek 26. června ve 14:30 hodin. Provází Kamila Jurajdová.

Poslední květnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

19. května 2022 v 17:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Bulharský víkend v Praze 14

19. května 2022 v 16:15

Ochutnejte výtečné jídlo, typické pití, vyzkoušejte národní tanec, užijte si energickou hudbu a po dobrém jídle třeba film.

Jaká bude bobová dráha? Praha 9 zve na setkání nad mapou

19. května 2022 ve 12:54

Další ze setkání s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9, tentokrát na téma jak zkvalitnit parter bobové dráhy a přilehlé zeleně a přeměnit tak tento prostor, se koná dnes, 19. května před bobovou dráhou od 16 do 18 hodin.

Blíží se Festival muzejních nocí, svá muzea zpřístupní i 1. lékařská fakulta UK

19. května 2022 v 10:36

Na letošním Festivalu muzejních nocí ani letos nebude chybět 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. V pátek 3. června od 19. do 23. hodiny zpřístupní fakulta veřejnosti Muzeum srovnávací anatomie, Stomatologické muzeum a Faustův dům. Ještě předtím si mohou zájemci vyslechnout přednášky ve velké...

Praha 11: Hraní bez hranic

19. května 2022 v 09:30

V sobotu 21. května od 10 do 17:30 hodin proběhne v KC Zahrada již desáté Hraní bez hranic, ve kterém můžete navštívit africký kontinent. Připraven je pestrý program pro děti i rodiče.

U Gröbeho vily je nová lípa

19. května 2022 v 09:13

Volné rabátko za Gröbeho vilou je již zaplněno, zdobí ho nová lípa. Tu 13. května společně zasadili Václav Vondrášek, místostarosta Prahy 2 pro životní prostředí, a zakladatel CEELI Institutu Homer E. Moyer u příležitosti 20. výročí vzniku institutu.

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

18. května 2022 v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Praha 5 podporuje protidrogovou prevenci. REVOLUTION TRAIN dorazil na Smíchovské nádraží

18. května 2022 v 17:40

Praha 5 podpořila projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO pro základní školy. Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN dorazila na Smíchovské nádraží, kde byl představen vzdělávací program zaměřený na primární protidrogovou prevenci. Za dva dny zhlédlo program 493 dětí...

Další články
Nahoru