Dnes Pátek - oblacno 10°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Primátorská sbírka měla úspěch, lidé darovali přes tunu věcí a desetitisíce korun
Do primátorské sbírky se zapojili i členové vedení Prahy. Foto: MHMP

Primátorská sbírka měla úspěch, lidé darovali přes tunu věcí a desetitisíce korun

V rámci prvního ročníku primátorské potravinové sbírky, která se konala minulý týden ve čtvrtek na Mariánském náměstí a před nákupním centrem Tesco Eden, se pro potřebné podařilo vybrat 1 200 kilogramů trvanlivých potravin a hygienického zboží. Na transparentní účet navíc lidé přispěli téměř 45 tisíc korun. 

Čtvrteční primátorskou potravinovou sbírku uspořádal Nadační fond humanitární pomoci ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha. Pomoc skrze ni poputuje k lidem v nouzi, například k lidem bez domova, seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a dalším.

Sbírka se uskutečnila pod záštitou primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti). Kromě stovek Pražanů do ní přispěli i radní, předsedové koaličních klubů, zástupci opozice, velvyslanectví a mnozí další.  

„Je vidět, že když jde o dobrou věc, Pražané se umí spojit. Naplňuje mě optimismem, že i přes současnou situaci, která je náročná pro všechny, se podařilo vybrat úctyhodné množství potravin, hygienických potřeb a peněz na pomoc potřebným,” uvedl primátor.  

„Chci velmi poděkovat každému, kdo pomáhal s realizací i propagací primátorské sbírky potravin. Není rozhodující kolik, kdo přispěl a jak. Zásadní je, že se rozhodlo pomoci tak velké množství lidí.” doplnila Eva Horáková (Piráti), předsedkyně výboru pro sociální politiku pražského zastupitelstva.

„Vlivem protiepidemických opatření se mnoho jednotlivců i celých rodin ocitlo v tíživé životní situaci – lidé ztratili práci, přišli o své podnikání, a mnohdy jim nezbývá ani na základní potraviny. Děkuji všem, kteří do této sbírky přispěli,“ sdělil ke sbírce předseda klubu pražských zastupitelů Spojené síly pro Prahu Jiří Pospíšil.

„Advent je tradičně obdobím solidarity a dobročinnosti a je dobrým znamením, že i letos pres všechny komplikace způsobené pandemií Pražané myslí na lidi v nouzi,“ dodává předseda klubu pražských zastupitelů Praha Sobě Jan Čižinský.

Nadační fond humanitární pomoci je servisní organizací pro zprostředkování pomoci potřebným. Dlouhodobě se zabývá distribucí oblečení, zdravotnického a hygienického materiálu a poradenstvím osobám v sociální nouzi.

Zaměřuje se zejména na osoby, které „propadly“ sítem sociální pomoci. Organizuje pomoc potřebným a je platformou pro iniciativy dobrovolníků a řešení krizových situací.


V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

Včera ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

Včera v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

20. ledna 2021 v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Další články
Nahoru