dnes
Úterý - polojasno
21°C
zítra
Středa - zatazeno
22°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
22°C
Primátorky v novém. Poprvé se finálový závod uskuteční odpoledne, neobvyklý je i zářijový termín
Primátorky pohledem z Vyšehradu. Foto: archiv

Primátorky v novém. Poprvé se finálový závod uskuteční odpoledne, neobvyklý je i zářijový termín

Z důvodu souběžně konaného evropského šampionátu ve vodním slalomu v pražské Troji se rozhodli pořadatelé 107. AXA Primátorek změnit program nedělních finálových jízd. Tradiční závod byl přesunut z června na zářijový víkend 19. a 20. září.

Díky tomu, že se závěrečný závod nejlepších mužských osem pojede až od 15:30 hodin místo původní 12. hodiny, budou se moci diváci a fanoušci vodních sportů po hlavním městě včas přemístit na náplavku Rašínova nábřeží, kde se Primátorky tradičně konají.

Vzhledem ke změně programu vyšli organizátoři vstříc nejen divákům přímo na akci, ale také těm televizním, kteří díky tomu nepřijdou o přímý přenos Mistrovství Evropy
ve vodním slalomu, ani o finálové jízdy 107. ročníku AXA Primátorek.

Aktuální program víkendového dění na Vltavě si můžete prohlédnout ZDE. V pátek 18. září se pod Vyšehradem uskuteční závody nejlepších univerzitních posádek v závodech Univerzitních osem.

V sobotu jsou na programu rozjížďky a kvalifikační závody 107. AXA Primátorek a v neděli finálové jízdy, které vyvrcholí finálovými jízdami mužských osmiveslic, kde se pražská Dukla pokusí prodloužit svou vítěznou sérii na 41 let.

„Buďte u toho a dorazte si užít na náplavku Rašínova nábřeží jedinečnou atmosféru tradičního veslařského závodu, který propojuje historii, současnou špičku českého veslování, ale i stále platný dress code pro diváky a netradiční podívanou z různých míst Prahy,“ zve za organizátory Richard Valoušek. Vstup je zdarma, pro diváky bude připraven doprovodný program.


Běh za Vidouli

Včera v 10:22

V úterý 22. září od 16 hodin proběhne tradiční sportovní akce na podporu hory Vidoule. Z bezpečnostních důvodů letos však neproběhne doprovodný program, závod bude probíhat individuálně.

Běh strmý do zámeckého vrchu

Včera v 08:20

Na dvacátý ročník Běhu strmého do zámeckého vrchu zve ve čtvrtek 24. září Praha 8.

Běh pro Jedličku

19. září 2020 v 09:48

Přijďte si ve čtvrtek 24. září zaběhnout netradiční běh s překážkovými zónami v historické části Prahy. Svojí účastí podpoříte Nadaci Jedličkova ústavu. Patronem běhu je olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda.

Měsíc zdravé Šestky: Vyzkoušejte zdarma, co vás baví

18. září 2020 v 11:09

Akce Měsíc zdravé Šestky umožňuje dětem i dospělým vyzkoušet zdarma nejrůznější aktivity, kterými lze trávit volný čas. Praha 6 ve spolupráci s více než 35 volnočasovými organizacemi na území šesté městské části připravila program na celý měsíc.

Další ročník Sportovce Prahy 15 vyhlášen

18. září 2020 v 07:08

Praha 15 opět vyhlásila anketu Sportovec roku, která v letošním roce přináší dvě novinky. Tou první je nová kategorie Sportovec 60+.

Nová sezóna na Hájích je po šesti letech opět na travnatém fotbalovém hřišti

17. září 2020 v 19:03

Po roce intenzivních jednáních mezi FC Háje Jižní Město a společnosti ODDITY, kde hrála jedenáctá městská část zastoupená radním Janem Stárkem především mediační roli, se nedávno podařilo dotáhnout do konce finální znění nájemní smlouvy potřebné pro plné využívání fotbalového travnatého hřiště...

Praha 5 finančně podpoří sportování dětí

16. září 2020 v 07:34

Praha 5 podporuje děti a dospívající do 18 let, kteří mají trvalé bydliště v páté městské části, a kteří během školního roku alespoň jedenkrát týdně sportují u některého z registrovaných poskytovatelů.

Hostivařská 15: Závod v běhu v rámci Dnů Prahy 15, vítěz bere celý sud

12. září 2020 v 10:53

Hostivařská patnáctka zve na 2. ročník běžeckého závodu, který startuje v neděli 20. září v 11 hodin v areálu pivovaru Hostivar 2. Závodníky provede krásnou přírodou Hostivařského lesoparku, podél meandrů Botiče až do Újezdu a po 15 kilometrech pohodového běhu je zavede do areálu...

Praha 4 opraví pumptrackovou dráhu

11. září 2020 v 08:07

Tratě pumptrackové dráhy v areálu A-park Ledárny přestaly splňovat požadavky na bezpečný provoz.

Hrajte basketbal. Praha 2 zve na Folimanku

9. září 2020 v 18:44

Podzimní část otevřených tréninků basketbal pro děti a mládež od 8 do 18 let začne zítra. Projekt, kdy se dětem věnují členové basketbalového oddílu USK Praha probíhá ve spolupráci se Streetwork Beztíže Praha 2.

Tenisový turnaj rodinných dvojic v Praze 4

9. září 2020 v 09:08

V neděli 13. září se koná pod záštitou místostarosty Prahy 4 Zdeňka Kováříka Family Cup.

50+ jóga na Národní začne ve čtvrtek

8. září 2020 ve 13:45

Po prázdninách znovu začínají hodiny jógy s Dianou Bounni. Lekce 50+ se koná ve čtvrtek 10. září ve 14 hodin.

Další články
Nahoru