Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Primátorky v novém. Poprvé se finálový závod uskuteční odpoledne, neobvyklý je i zářijový termín
Primátorky pohledem z Vyšehradu. Foto: archiv

Primátorky v novém. Poprvé se finálový závod uskuteční odpoledne, neobvyklý je i zářijový termín

Z důvodu souběžně konaného evropského šampionátu ve vodním slalomu v pražské Troji se rozhodli pořadatelé 107. AXA Primátorek změnit program nedělních finálových jízd. Tradiční závod byl přesunut z června na zářijový víkend 19. a 20. září.

Díky tomu, že se závěrečný závod nejlepších mužských osem pojede až od 15:30 hodin místo původní 12. hodiny, budou se moci diváci a fanoušci vodních sportů po hlavním městě včas přemístit na náplavku Rašínova nábřeží, kde se Primátorky tradičně konají.

Vzhledem ke změně programu vyšli organizátoři vstříc nejen divákům přímo na akci, ale také těm televizním, kteří díky tomu nepřijdou o přímý přenos Mistrovství Evropy
ve vodním slalomu, ani o finálové jízdy 107. ročníku AXA Primátorek.

Aktuální program víkendového dění na Vltavě si můžete prohlédnout ZDE. V pátek 18. září se pod Vyšehradem uskuteční závody nejlepších univerzitních posádek v závodech Univerzitních osem.

V sobotu jsou na programu rozjížďky a kvalifikační závody 107. AXA Primátorek a v neděli finálové jízdy, které vyvrcholí finálovými jízdami mužských osmiveslic, kde se pražská Dukla pokusí prodloužit svou vítěznou sérii na 41 let.

„Buďte u toho a dorazte si užít na náplavku Rašínova nábřeží jedinečnou atmosféru tradičního veslařského závodu, který propojuje historii, současnou špičku českého veslování, ale i stále platný dress code pro diváky a netradiční podívanou z různých míst Prahy,“ zve za organizátory Richard Valoušek. Vstup je zdarma, pro diváky bude připraven doprovodný program.


Modřanský Tarzan 2021

10. května 2021 v 10:12

Další ročník Velké ceny Modřan ve šplhu na osmi metrovém laně „Modřanský Tarzan“ se koná v sobotu 22. května od 9 do 15 hodin.

Na kolech po stopách útěku Jana Kubiše

6. května 2021 v 10:23

V sobotu 22. května se ve 14 hodin projedete trasou útěku Jana Kubiše.

Běh pro vojenské veterány

3. května 2021 v 10:07

Spolek Vlčí máky pomáhá vojenským veteránům. Letos již podruhé pořádá akci na oslavu Osvobození a na podporu vojenských veteránů.

Praha 4: Zdarma cvičení s prvky Tai chi na Pankráci se vrací

14. dubna 2021 v 11:47

Pro všechny sportovní nadšence je i letos, stejně jako vloni, připraveno outdoorové Tai chi cvičení v parku Na Pankráci pod vedením Vlasty Pechové. První lekce proběhne 17. května od 18 hodin.

Běh nebo procházka pro miminka do dlaně

14. dubna 2021 v 07:58

První květnovou neděli se uskuteční charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jedné z 33 nemocnic...

Radní jednali o Programu podpory sportu a tělovýchovy

12. dubna 2021 v 16:41

Návrh na poskytnutí dotací v Programu podpory sportu a tělovýchovy v hlavním městě Praze pro rok 2021 projednali dnes pražští radní. I nadále bude jeho hlavním cílem systematické zlepšování podmínek pro rozvoj sportu a tělovýchovy v metropoli. Celkem se jedná o částku více jak...

V areálu Modré školy postavila radnice nový pumptrack a minirampu

5. dubna 2021 v 10:35

Praha 11 postavila v areálu Modré školy pumptrack a minirampu. Pumptrack je dlouhý 100 metrů a navíc modulární, takže ho lze přestavět do jiných zatáček a tras. Jezdit se na něm dá na kole, skateboardu, koloběžce i inline bruslích.

Praha 4: Běhejte i v době pandemie

25. března 2021 v 19:41

Od 1. dubna můžete v Praze 4 soutěžit. Získáte dárek a první tři běžci i trička.

Další články
Nahoru