dnes
Sobota - skorojasno
2°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Primátorky v novém. Poprvé se finálový závod uskuteční odpoledne, neobvyklý je i zářijový termín
Primátorky pohledem z Vyšehradu. Foto: archiv

Primátorky v novém. Poprvé se finálový závod uskuteční odpoledne, neobvyklý je i zářijový termín

Z důvodu souběžně konaného evropského šampionátu ve vodním slalomu v pražské Troji se rozhodli pořadatelé 107. AXA Primátorek změnit program nedělních finálových jízd. Tradiční závod byl přesunut z června na zářijový víkend 19. a 20. září.

Díky tomu, že se závěrečný závod nejlepších mužských osem pojede až od 15:30 hodin místo původní 12. hodiny, budou se moci diváci a fanoušci vodních sportů po hlavním městě včas přemístit na náplavku Rašínova nábřeží, kde se Primátorky tradičně konají.

Vzhledem ke změně programu vyšli organizátoři vstříc nejen divákům přímo na akci, ale také těm televizním, kteří díky tomu nepřijdou o přímý přenos Mistrovství Evropy
ve vodním slalomu, ani o finálové jízdy 107. ročníku AXA Primátorek.

Aktuální program víkendového dění na Vltavě si můžete prohlédnout ZDE. V pátek 18. září se pod Vyšehradem uskuteční závody nejlepších univerzitních posádek v závodech Univerzitních osem.

V sobotu jsou na programu rozjížďky a kvalifikační závody 107. AXA Primátorek a v neděli finálové jízdy, které vyvrcholí finálovými jízdami mužských osmiveslic, kde se pražská Dukla pokusí prodloužit svou vítěznou sérii na 41 let.

„Buďte u toho a dorazte si užít na náplavku Rašínova nábřeží jedinečnou atmosféru tradičního veslařského závodu, který propojuje historii, současnou špičku českého veslování, ale i stále platný dress code pro diváky a netradiční podívanou z různých míst Prahy,“ zve za organizátory Richard Valoušek. Vstup je zdarma, pro diváky bude připraven doprovodný program.


Nejstarší český maraton z Prahy do Dobříše bude letos mikulášský

25. listopadu 2020 v 06:53

Maraton Praha-Dobříš s historií od roku 1908, obnovený loni jako součást Mizuno Trail Running Cupu, se i letos poběží. Namísto poloviny října jako mikulášský v sobotu i neděli 5. a 6. prosince, respektujíc všechna nezbytná hygienicko-bezpečnostní pravidla. 

Dotace pro energeticky náročná sportoviště

23. listopadu 2020 v 16:04

Rada hl. m. Prahy dnešním rozhodnutím odsouhlasila poskytnutí individuálních neinvestičních účelových dotací sportovním zařízením s vysokou energetickou náročností vykazujícím vysoké ztráty v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy koronavirem.

innogy WINTER RUN PRAHA. Stále se můžete registrovat

18. listopadu 2020 v 09:43

V sobotu 20. února se v parku Ladronka poběží innogy WINTER RUN PRAHA. Organizátoři připravili pro dospělé dvě trasy, jedna je dlouhá 4,2 kilometru a druhá 8,4 kilometru.

Praha 8: Nominujte do konce listopadu Sportovce roku 2020

14. listopadu 2020 ve 22:18

Praha 8 pořádá 5. ročník ankety Sportovec Prahy 8. Cílem soutěže je propojení městské části Praha 8 se sportovními organizacemi, které působí na jejím území, a společné ocenění nejúspěšnějších sportovců roku 2020 i jejich přínosu pro rozvoj sportu.

Děti z Prahy 1 budou sportovat a soutěžit online

2. listopadu 2020 v 10:45

Sportovní online soutěž „Sportuj doma“ připravila Nadace Pražské děti pro všechny děti z 1. stupňů základních škol zřízených radnicí Prahy 1. Pro tuto soutěž sestavili profesionální trenéři speciální sérii sportovních video lekcí s doma dostupnými...

innogy WINTER RUN PRAHA spouští registraci

29. října 2020 v 09:51

V sobotu 20. února se v pražském parku Ladronka poběží innogy WINTER RUN PRAHA. Organizátoři připravili pro dospělé dvě trasy, jedna je dlouhá 4,2 kilometru a druhá 8,4 kilometru. WINTER Kids Run se běží na zhruba 400 a 800 metrů dle kategorií. Start a cíl všech závodů bude u usedlosti...

V Praze 15 stále můžete nominovat sportovce roku

13. října 2020 v 11:04

Bydlíte v Praze 15 a máte ve svém okolí úspěšného sportovce nebo sportovní tým, můžete je nominovat do ankety Sportovec roku 2020 městské části Praha 15.

ZRUŠENO: Běh Jana Kocourka

6. října 2020 ve 20:25

Praha 15 oznámila na svých stránkách, že dvanáctý ročník Běhu Jana Kocourka je zrušen.

Dnes: Běžecká škola v Praze 8

6. října 2020 v 08:30

Praha 8 ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku. Běžecká škola je pod vedením profesionálního trenéra.

Transparentnost ve sportovních dotacích bude pokračovat

5. října 2020 v 16:03

Praha schválila Program podpory sportu a tělovýchovy pro rok 2021, kdy i nadále je jeho hlavním cílem systematické zlepšování podmínek pro rozvoj sportu a tělovýchovy. 

Na Štvanici proběhne o víkendu Mistrovství ČR ve skateboardingu

2. října 2020 ve 21:00

Hned dva zásadní skateboardové závody proběhnou během nadcházejícího víkendu v Mystic skateparku na Štvanici. V sobotu 3. října vše odstartuje Český skateboardový pohár, na který v neděli 4. října naváže Mistrovství ČR ve skateboardingu. Oba dny se pojedou závody v disciplínách street...

V Praze 8 se běhá každé úterý

29. září 2020 v 07:36

Praha 8 ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku. Běžecká škola je pod vedením profesionálního trenéra.

Další články
Nahoru