dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Primátorka ztěžuje boj proti hazardu v Praze 4, čílí se na Krnáčovou starosta Štěpánek
Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Foto: archiv

Primátorka ztěžuje boj proti hazardu v Praze 4, čílí se na Krnáčovou starosta Štěpánek

Praha 4 nesouhlasí s postupem primátorky Adriany Krnáčové, která minulý týden předložila Radě hlavního města Prahy návrh vyhlášky o hazardu, v němž nerespektuje dubnový požadavek městské části na výraznou redukci hazardu na jejím území. Praha 4 žádala zachovat pouze sedm provozoven z 27, a to výlučně kasina, všechny herny měly být zrušeny. Návrh primátorky zachovává 21 provozoven, kasina i herny.

„Proti tomu se musím co nejostřeji ohradit. Dobře víme, jak moc lidem u nás vadí herny a hlavně jejich koncentrace v určitých lokalitách, že hazard přináší spoustu negativních jevů, a proto jeho omezení patří k našim prioritám. Případné negativní dopady si tak může na svůj účet na svůj připsat primátorka Krnáčová,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ).

Zásadní změnou navrhovanou městskou částí Praha 4 bylo zrušení všech heren a redukce počtu kasin. Snížení počtu míst k provozování hazardu bylo provedeno s ohledem na blízkost dětských hřišť, škol, jiných školských zařízení a zařízení sociální a zdravotní péče. Z některých lokalit tak měl hazard zmizet úplně (sídliště Krč), v dalších měl být výrazně omezen (Nuselská ulice).

„Je nesmyslné, aby o takto závažném tématu rozhodoval někdo od stolu,“ uvedl radní pro bezpečnost Zdeněk Pokorný (Klub Tučňák). „My jsme o našem návrhu rozhodovali na základě detailní znalosti problémů v jednotlivých lokalitách, podpořených diskusí s občany, kteří zde bydlí, a provoz každého jednoho zařízení se jich zásadním způsobem dotýká,“ dodal.

„Postupem Rady hlavního města Prahy i primátorky jsem opravdu zklamán, protože na toto rozhodnutí doplatí naši obyvatelé. V naší městské části dlouhodobě bojujeme s hazardem a nynější projednávání vyhlášky a omezení hazardu mělo být příležitostí ke zlepšení kvality života našich obyvatel. Tato šance teď může být vinou primátorky promarněna,“ řekl starosta Petr Štěpánek.


Další články
Nahoru