dnes
Úterý - jasno
26°C
zítra
Středa - skorojasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Pražská politika

Primátorka se setkala s občany v Otevřené radnici

Otevřená radnice, která slouží jako termínový kalendář pro setkávání občanů s představiteli hlavního města Prahy, se postupně stává zavedeným a velmi oblíbeným projektem. 

„Každý měsíc dávám možnost šesti předem přihlášeným občanům se se mnou sejít. Témata jsou opravdu různá, což je velmi přínosné. Občané přinášejí zajímavé podněty či návrhy, které si ráda vyslechnu,“ řekla o Otevřené radnici primátorka Adriana Krnáčová. Poslední takové setkání se uskutečnilo včera.

Občané se tentokrát na primátorku obraceli například s žádostí o sociální bydlení nebo o záštitu výstavy.

Na řadu přišla také aktuální témata jako příprava takzvané psí vyhlášky či Zóny placeného stání.

Termín příštího setkání byl stanoven na 21. února 2017 a již nyní je možné se na něj přihlásit na webových stránkách www.praha.eu. Stačí si zvolit jeden z nabízených termínů a stručně popsat téma setkání. Po schválení schůzky obdrží občané potvrzující email.

Projekt Otevřená radnice úspěšně navázal na předchozí projekt „Dotazy na radní“, ve kterém bylo možné klást dotazy na webu praha.eu jednotlivým členům rady. Tento projekt je dočasně pozastaven, protože magistrátní odbor informatiky pracuje na jeho rekonstrukci a vylepšení. V současných podmínkách a na platformě, na které fungoval, nebyla dlouhodobě udržitelná uživatelská podpora.
Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru