dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Pražská politika

Primátorka se setkala s občany v Otevřené radnici

Otevřená radnice, která slouží jako termínový kalendář pro setkávání občanů s představiteli hlavního města Prahy, se postupně stává zavedeným a velmi oblíbeným projektem. 

„Každý měsíc dávám možnost šesti předem přihlášeným občanům se se mnou sejít. Témata jsou opravdu různá, což je velmi přínosné. Občané přinášejí zajímavé podněty či návrhy, které si ráda vyslechnu,“ řekla o Otevřené radnici primátorka Adriana Krnáčová. Poslední takové setkání se uskutečnilo včera.

Občané se tentokrát na primátorku obraceli například s žádostí o sociální bydlení nebo o záštitu výstavy.

Na řadu přišla také aktuální témata jako příprava takzvané psí vyhlášky či Zóny placeného stání.

Termín příštího setkání byl stanoven na 21. února 2017 a již nyní je možné se na něj přihlásit na webových stránkách www.praha.eu. Stačí si zvolit jeden z nabízených termínů a stručně popsat téma setkání. Po schválení schůzky obdrží občané potvrzující email.

Projekt Otevřená radnice úspěšně navázal na předchozí projekt „Dotazy na radní“, ve kterém bylo možné klást dotazy na webu praha.eu jednotlivým členům rady. Tento projekt je dočasně pozastaven, protože magistrátní odbor informatiky pracuje na jeho rekonstrukci a vylepšení. V současných podmínkách a na platformě, na které fungoval, nebyla dlouhodobě udržitelná uživatelská podpora.
TOP 09: Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat

Včera v 10:32

Připomenout si smutné výročí sedmdesáti jedna let od komunistického převratu můžete společně se zástupci pražské TOP 09 v neděli 24. února v 17 hodin u Pomníku obětí komunismu na Újezdě v Praze 1.

Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru