dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská politika

Primátorka se čílí: Chtěli po nás skoro tři miliony měsíčně, to je nepochopitelné

Společnost EMS podala v polovině Obvodnímu soudu pro Prahu 1 návrh na nařízení předběžného opatření, podle kterého by společnosti EMS byla uložena povinnost poskytovat služby prevence, obnovy, zdokonalování a rozvoje systému Opencard, přičemž Praha by jí od května musela měsíčně platit 2 745 680 korun jako úhradu za poskytování servisních služeb systému Opencard. Soud tento návrh zamítl. 

„Je pro mě naprosto nepochopitelné, jak někdo může chtít, aby soud schválil něco tak absurdního jako požadavek EMS. Potěšilo mě, že se soud řídil zdravým rozumem a rozhodl ve prospěch Prahy,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Společnost EMS podle ní mimo jiné argumentovala tím, že Hlavnímu městu Praze údajně stále poskytuje servisní služby k Opencard, avšak to jí za ně neplatí, a tak se bezdůvodně obohacuje.

Soud své zamítnutí návrhu zdůvodnil především tím, že se společnost EMS domáhá vydání údajného bezdůvodného obohacení ze strany Hlavního města Prahy, jehož se však může domáhat pouze podáním žaloby a soud nemůže předjímat rozhodnutí ve věci samé.


Další články
Nahoru