dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská politika

Bude se kochat, v pracovně pověsí některé pražské starosty

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (za ANO) si vyzdobí kancelář deseti obrazy ze sbírek Galerie hlavního města Prahy (GHMP). Kulturní instituce půjčí díla do historické budovy magistrátu na Mariánském náměstí zadarmo.

Smlouvu o výpůjčce schválili radní na svém jednání v úterý 3. února. Primátorka, která vystudovala vědu o výtvarném umění a jazyky na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě, bude mít v pracovně na Mariánském náměstí podobizny bývalých pražských starostů.

Díla, která jsou v pojistné hodnotě šest milionů korun, jsou majetkem galerie. Obrazy bude mít primátorka půjčené do konce roku 2018, tedy do konce volebního období. Kolekce zapůjčených obrazů není určena na výstavy.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru