dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Primátorka: Praha už ruské kolo má, další u Vltavy je zbytečné
Zákres vyhlídkového kola do fotografie - pohled z terasy Tančícího domu. Koláž: Praha 5

Primátorka: Praha už ruské kolo má, další u Vltavy je zbytečné

Navrhované vybudování vyhlídkového kola na Hořejším nábřeží je zbytečné a Praha jej nepotřebuje. ČTK to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Praha má podle ní jiná atraktivní lákadla pro turisty. Vybudování kola vysokého 60 metrů nedaleko železničního mostu má v plánu vedení radnice Prahy 5. Záměr ve čtvrtek schválilo vedení městské části. Kolo by provozovala soukromá firma a za pronájem pozemku by platila radnici měsíčně 56 500 korun.

Anketa

Líbí se vám nápad postavit na vltavském nábřeží ruské kolo?

15%
(15%)
85%
(85%)
„Jedno takzvané ruské kolo máme už na Výstavišti, to stačí. Myslím, že Londýn má také jenom jedno. Co kdyby náhodou Praha 11 nebo Praha 22 také schválila ruské kolo? Pak bude Praha ve světě známa tím, že máme pět ruských kol," řekla Krnáčová.

Podle primátorky má Praha rozvíjet pro turisty jiná lákadla. „Myslím, že Praha má spoustu jiných báječných atrakcí a kvalit, které může nabídnout jak svým obyvatelům, tak návštěvníkům, a nemusíme stavět tuto atrakci na Praze 5," dodala primátorka.

Projekt vybudování kola schválili radní Prahy 5 s cílem zatraktivnit náplavku. Kolo by stálo na části dnešního hřiště Aréna, stromy by neměly být káceny. Zda bude na Smíchově obří kolo skutečně stát, ale není jasné. Radnice totiž bude potřebovat řadu souhlasných stanovisek, mimo jiné od pražských památkářů.


Další krátké zprávy
Nahoru